موتور برق
صفحه اصلی/موتور برق

موتور برق

موتور برق یا مولد الکتریکی دستگاهی است که انرژی مکانیکی حاصل از سوخت گاز یا بنزین و گازوئیل را به انرژی الکتریسیته تبدیل می کند. البته موتور برق همان موتور ژنراتور است که اصطلاحا در بازار به ژنراتورهای کوچک هواخنک و پرتابل اطلاق می گردد.

نام محصولمدل قدرتقیمت
موتور برق 1 کیلووات بنزینی   - هندلیBS1800هندلی1KW۴,۸۰۰,۰۰۰
موتور برق هیوندا 1 کیلووات - سایلنتHG2010هندلی1KW۱۱,۵۰۰,۰۰۰
موتور برق 1.2 کیلووات بنزینی جنسیس - هندلیEP1500-Lهندلی1.2KW۴,۸۰۰,۰۰۰
موتور برق بنزینی جیانگ دانگ 1.2 کیلوواتJD2800هندلی1.2KW۵,۵۰۰,۰۰۰
موتور برق جیانگ دانگ 1.7 کیلووات - نفتیJD2000هندلی1.7KW۸,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق گرین پاور چینی 1.7 کیلووات گازیCC2000NG-Bالکتریکی1.7KW18,۰۰۰,۰۰۰ 
موتور برق بنزینی لانسین 2 کیلوواتLC2500DASالکتریکی2KW۱۶,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق نامسون چینی 2 کیلوواتNEE2500QXهندلی2KW۸,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق دیزلی لوبن چینی 2 کیلوواتRB2000Dهندلی2KW۱۱,۰۰۰,۰۰۰

نام محصولمدل قدرتقیمت
موتور برق بنزینی دایشینSEB3000HAهندلی2.2KW۲۲,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق بنزینی المکس 2.2 کیلوواتSH3200EXهندلی2.2KW۲۸,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق بنزینی لانسین 3 کاواLC2500DASهندلی2.2KW16.000.000
موتور برق بنزینی روبین - سوباروRGX2900هندلی2.4KW۲۵,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق استریم 2.5 کیلووات - بنزینیYMG3000Xهندلی2.5KW۸,۵۰۰,۰۰۰
موتور برق 3 کیلووات بنزینی جنسیس-هندلیBS3500هندلی3KW۸,۵۰۰,۰۰۰
موتور برق 3 کیلووات بنزینی جنسیس-استارتیBS3500-Eالکتریکی3KW۹,۵۰۰,۰۰۰
موتور برق هیوندا 3 کیلووات - استارتیHG5370الکتریکی3KW۱۴,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق بنزینی روبین - سوباروRGX3600الکتریکی3KW۲۷,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق دیزلی کاما 3 کیلوواتKDE4000الکتریکی3KW۱۸,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق دیزلی لوبن چینی 3 کیلوواتRB۴000Dهندلی3KW۱۵,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق آسترا بنزینی طرح جدیدAST3700AEهندلی3.2KW۹,۰۰۰,۰۰۰
موتور 3.5 کیلووات برق بنزینی جنسیس-هندلیEP3800-Lهندلی3.5KW۹,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق بنزینی جیانگ دانگ 5 کیلوواتJD7000JWE2الکتریکی5KW۲۱,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق دیزلی کاما 5 کیلوواتKDE7000Eاستارتی5KW۲۳,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق دیزلی لوبن چینی 5 کیلوواتRB6500DEالکتریکی5KW۲۱,۵۰۰,۰۰۰

موتور برق بنزینی روبین - سوبارو 5 کیلوواتRGX5100Eبرقی-هندلی5.1KWموجود در انبار - تماس بگیرید
موتور برق 5.5 کیلووات بنزینی جنسیس - بنزینی استارتیBS6500-Eالکتریکی5.5KW۱۹,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق دیزلی هیوندا 5.5 کیلوواتHG6553-DGالکتریکی5.5KW۳۰,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق دیزلی کاما 5.5 کیلوواتKDE7000MTالکتریکی5.5KW۲۹,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق استریم 5.5 کیلووات - بنزینیSTGE6500Eالکتریکی5.5KW۱۸,۵۰۰,۰۰۰
موتور برق بنزینی 10 کیلووات المکسSH11000الکتریکی10KW۱۶۶,۰۰۰,۰۰۰
موتور برق ERMAEM11800CE2بنزینی - استارتی6KW21.600.000
موتور برق ERMAEM12800CE2بنزینی - استارتی7KW24.500.000
موتور برق ERMAEM13800CE2بنزینی - استارتی8KW26.500.000

 

موتور برق اضطراری

موتور برق ها با کاربری های مختلف ارایه می شوند، که می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • فروش موتور برق جهت مصارف خانگی، ویلا، ساختمان، بیمارستان ها، بانک ها
 • مراکز مهم امنیتی، دیتا سنترها، سرورها، کارگاهی، مصارف اضطراری
 • موتور برق کوچک، کیفی، کارخانه و کارگاه، جهت امداد و نجات، ژنراتورهای کوچک قابل حمل و پرتابل، با سوخت گازی و بنزینی، دیزلی، اینورتر دار، چینی، ژاپنی، اروپایی،
 • بهترین موتور برق و موتور برق ارزان و با کیفیت

کاربردهای دیگر موتوربرق ها شامل استفاده و برق رسانی به پمپ های مختلف آب، کفکش ها، استفاده برای الکتروموتور ها و سیستم های برقی کوچک مثلا روشنایی و …می باشد.

انتخاب موتور برق

مهمترین عامل در تصمیم گیری انتخاب سوخت مناسب می باشد، انواع موتور برق یا ژنراتور خانگی کوچک و مسافرتی با سه سوخت متفاوت در بازار موجود می باشد:

 • موتور برق یا ژنراتور برق گازسوز
 • موتور برق بنزینی یا ژنراتور بنزینی
 • موتور برق دیزلی یا دیزل ژنراتور

پیشنهاد می شود با توجه به نوع کاربرد شما یعنی استفاده ثابت یا کاربرد خانگی، سیار یا مسافرتی، همچنین سهولت و میزان دسترسی به سوخت، ابتدا سوخت مورد نظر خود را انتخاب نمایید، موتور برق های گازی در مناطق شهری و مسکونی بدلیل دسترسی آسان و ارزان به گازشهری گزینه مناسبی می باشند و موتور برق بنزینی در مصارف سیار و همچنین موتور برق دیزلی یا دیزل ژنراتور در مصارف کشاورزی کاربرد دارند.

سوخت موتور برق

موتور برق گازسوز:

این موتوربرق به دلیل نوع سوخت ،کم مصرف می باشد و باعث کاهش آلودگی هوا میشود و دارای هزینه های کمتری نسبت به نوع بنزینی می باشد

از دیگر امکانات این دستگاه بی خطر بودن این دستگاه است. این نوع به خاطر گازسوز بودن و حذف بنزین باعث طول عمر محصول نسبت به نوع بنزینی شده است.

موتور برق بنزینی:

پرکاربرد ترین نوع، موتوربرق های بنزینی می باشد این سیتم ها برای کارکردن در مکان هایی که دسترسی به گاز وجود ندارد مناسب می باشد.  سوخت این سیستم ها از بنزین می باشد.

باتوجه به نوع سوخت این محصول گازهای اکسید کربن و دی اکسید کربن تولید می شود که باید در فضای باز مورد استفاده قرار گیرد در غیر اینصورت موجب خفگی می شود.

موتور برق دیزلی یا دیزل ژنراتور:

دیزل ژنراتور متشکل از یک موتور دیزلی و یک آلترناتور است که سیستم احتراق آن به صورت تراکمی است؛ یعنی برخلاف موتور برق های بنزینی و گازی بدون سیستم جرقه و شمع است و سیستم سوخت رسانی آن دارای یک پمپ انژکتور است، دیزل ژنراتورها دارای انواع متعلقات فرعی از قبیل شاسی، تانک سوخت ، اطاقک پوشاننده جهت محافظت و کاهش صدا، سیستم‌های کنترل و حفاظت، قطع‌ کننده‌های اضطراری مدار، سیستم پیش گرم کن روغن و آب موتور، سیستم استارت اتومات و غیره است.

بیشترین رنج مصرف دیزل ژنراتور از 50 الی 1000 کیلو ولت آمپر می باشد . البته دیزل ژنراتور ها از سایز 5 کیلوولت آمپر تا 5000 کیلوولت آمپر ساخته می شوند.

میزان مصرف سوخت موتور برق دیزلی و بنزینی

اولین نکته ای که در مورد موتور برق دیزلی وجود دارد مصرف سوخت آن می باشد. میزان سوخت این نوع از موتور برق ها در مقایسه با انواع بنزینی آن بسیار کم می باشد. و به طور کلی جدا از قیمت اصلی دستگاه هزینه تولید برق با توجه به مصرف کمتر و قیمت پایینتر و طول عمر بیشتر در یک موتور برق دیزلی بسیار کمتر از سایر موتور برق ها می باشد. همچنین طول عمر بهتری نسبت به بنزینی دارد. چرا که حدودا بعد از دو برابر کار کردن موتور برق دیزلی می توانید آن را سرویس کنید و هزینه های نگهداری و تعمیر پرداخت کنید. با بررسی این موارد می توانید برای خرید موتور برق دیزلی و یا سایر انواع آن اقدام نمایید.

 

استارترهای موتور برق

موتور برق های هندلی

سیستم استارت این نوع موتور برق ها به صورت دستی و همان هندل انجام می شود، هندل در حقیقت همان طنابی است که با دست کشیده و باعث چرخش موتور  گریده سپس با ورود سوخت و زدن جرقه موتور روشن شده و شروع به کار می نماید.

موتور برق های استارتی

که دارای موتور استارت الکتریکی و باطری می باشند. نوع استارتی با دکمه استارت یا سوییچ تعبیه شده برروی خود براحتی روشن و خاموش می شوند و نیازی به هندل زدن و دور گرفتن موتور جهت روشن شدن ندارند.

نکته اینکه ترکیب سیستم استارت و سیستم هندل نیز وجود دارد.

موتور برق های اتوماتیک

موتور برق‌های اتوماتیک دارای سیستم سوییچ اتوماتیک برق شهر و ژنراتور (ATS) بوده، یعنی با قطع برق موتور برق به صورت اتوماتیک روشن شده و برگشت برق شهر فرمان خاموش شدن موتور برق ارسال می‌گردد.

سیستم راه‌اندازی موتور برق یا همان دیزل ژنراتور برای برق اظطراری هم می‌تواند به صورت دستی و هم به صورت اتوماتیک باشد.

در نوع دستی که در زمان بی‌برقی یک اپراتور موتور برق را روشن می‌کند و آن را وارد مدار برق می‌کند. ولی در صورت اتوماتیک توسط یک تابلو برق که به آن تابلوی امرجنسی یا اضطراری می‌گویند که توسط یک برد کنترلر بی‌برقی را حس کرده و فرمان استارت موتور برق را صادر و در نهایت موتور برق به صورت خودکار روشن شده و توسط کنتاکتور مربوطه وارد شبکه برق می‌گردد.

اجزای موتور برق

 • موتور: وظیفه تامین انرژی مکانیکی موتور برق را بر عهده دارد، موتورها قدرت‌های متفاوتی دارند که بر حسب توان موتور برق و همچنین توان خروجی مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • دستگاه تولید برق متناوب (آلترناتور): وظیفه این قسمت از موتور برق تبدیل انرژی مکانیکی به انرژی الکتریکی می‌باشد.
 • سیستم سوخت: سیستم سوخت در موتور برق که بسته به نوع سوخت متفاوت است می‌تواند بر روی خود دستگاه موتور برق یا به عنوان بخشی مجزا قرار گیرد.
 • تنظیم کننده ولتاژ: وظیفه این قطعه تنظیم ولتاژ خروجی برق از موتور برق و تبدیل AC به DC و بر عکس می‌باشد.
 • پنل کنترل: تنظیم و راه اندازی دستگاه از این قسمت انجام می‌شود.
 • سیستم روغن کاری: موتور و قطعات مکانیکی بعد از مدتی کارکرد دچار سائیدگی می شوند که برای جلوگیری از این سائیدگی از روغن استفاده می‌شود.
 • سیستم سردسازی: قطعات و اجزای موتور برق در حین کار دچار افزایش دما می‌شوند لذا سیستمی جهت خنک کردن این قطعات نیاز است. سیستم سردسازی وظیفه خنک کردن اجزای تشکیل دهنده موتور برق را بر عهده دارد. اغلب موتور برق‌ها توسط هوا خنک می‌شوند.
 • خروجی‌ها: از این قسمت برق تولید شده توسط دستگاه به وسایل تغذیه کننده رسانده می‌شود. بیشتر موتور برق‌ها دارای خروجی‌های AC و DC با تعداد مختلف هستند.

نحوه انتخاب موتور برق

نکته بسیار مهم اینکه انتخابموتور برق بنزینی یا دیزلی فقط تا حداکثر قدرت 12000 وات (12 کیلو وات) که براحتی قابل حمل هستند مد نظر می‌باشد و معمولا موتور برقهای با قدرت 15 کیلو وات و بیشتر، بهتر است از مدل‌های دیزلی استفاده شود.

99 درصد از موتور برقهای دیزلی و بنزینی تا حداکثر 12 کیلووات، 3000 تا 3600 دور در دقیقه می‌چرخند و این باور که موتورهای دیزلی با دور کمتری می چرخند و استهلاک کمتر خواهند داشت در اینجا درست نخواهد بود و برعکس موتورهای دیزلی با توجه به اینکه درصد هوای بیشتری در سیلندر متراکم میکنند فشار بیشتری را تحمل کرده و به همین خاطر مقاوم‌تر ساخته می‌شوند. 

محاسبه توان مورد نیاز

قبل از هر کاری قلم و کاغذ را برداشته و نیازهای خود را یاداشت کنید. مانند لامپ و روشنایی، پمپ آب، یخچال، کولر آبی یا گازی، ابزارهای کارگاهی، بخاری برقی، آب گرم کن برقی، کمپرسسورهای هوا و ...

بر روی کلیه وسایل برقی ولتاژ، آمپر و وات (یا کیلو وات) مصرفی قید شده است و در بعضی از موارد دیده شده که فقط آمپر یا وات به همراه ولتاژ نوشته میشود که با این فرمول می‌توان وات مورد نظر را پیدا کرد: آمپر * ولت = وات

در محاسبه مقدار وات مورد نیاز 2 نکته را در نظر بگیرید

 1. چنانچه دستگاه برقی مورد نظر از موتور (الکترو موتور) استفاده می‌کند مانند الکترو پمپ آب، دریل، کولر آبی و کولر گازی، بالابرهای ساختمان و غیره باید قدرت مورد نیاز را 100% (دو برابر) بیشتر مد نظر قرار داد چون دستگاهای که از موتورهای برقی گردان استفاده میکنند در وهله اول برای شروع گردش و رسیدن به دور مورد نظر که ممکن است بین 1 الی 3 ثانیه طول بکشد، 2 برابر نیرو نیاز دارد.
 2. اینکه بعد از جمع‌بندی وات مورد نظر باید موتور برق را با 20% توان بیشتر در نظر گرفت چون معمولا” حداکثر توان ذکر شده به معنی حداکثر استفاده از موتور بوده و اساسا” برای استفاده در شرایط اضطراری و برای مدت محدود می‌باشد. ضمنا” حداکثر قدرت موتور برق را در فشار یک اتمسفر (هم سطح دریاهای آزاد) محاسبه می‌کنند و هرچه از سطح دریا بالاتر می‌رویم فشار هوا کمتر شده و از قدرت موتور کاسته می‌شود.

مقایسه موتورهای بنزینی و گازوئیلی

 • روشن شدن با هندل یا استارت برقی موتورهای بنزینی بسیار آسانتر از موتورهای دیزلی می‌باشد، بخصوص در هوای سرد
 • هزینه تعمیرات و آسانی تعمیرات موتور‌های بنزینی نصف تعمیرات موتورهای گازوئیلی می‌باشد
 • هزینه سوخت موتورهای بنزینی حدود 3 برابر موتورهای گازویلی می‌باشد
 • قیمت موتوربرق‌های دیزلی 30 تا 50 درصد بیشتر از بنزینی می‌باشد

نوع دستگاه

میزان وات مصرفی هنگام شروع

میزان وات مصرفی بعد از استارت

یخچال

2800

700

فریزر

2500

500

روشنایی

بسته به نوع لامپ

بسته به نوع لامپ

آب گرمکن برقی

5000

4500

ماکرو ویو 1000 وات

1250

1000

قهوه ساز

1100

1100

اجاق برقی

2100

2100

فر برقی

6500

6500

تستر

200

200

ماشین لباس شویی

1350

1200

تلویزیون

300 تا 800

300 تا 800

سشوار

1200 الی 2200

1200 الی 2200

پنکه

250 الی 350

250 الی 350

خشک کن برقی

7000

6000

رادیو پخش

40 تا 250

40 تا 250

کامپیوتر

700 الی 1000

700 الی 1000

مانیتور

200 الی 800

200 الی 800

پرینتر و اسکنر

400 تا 800

400 الی 800

پمپ آب خانگی 1 اسب

3000

1000

پمپ آب خانگی 2 اسب

6000

2000

پمپ آب خانگی 3 اسب

9000

3000

کمپرسور هوای 1 اسب

5000

1600

مته برقی

600 الی 1200

400 الی 1000

اره برقی

4800

1900

 

شرکت آبیاران پویان آذر با سابقه‌ای طولانی و درازمدت در زمینه تولید و واردات انواع موتور برق‌های بنزینی، گازوئیلی و گازسوز با در نظر گرفتن نیاز مشتریان، اقدام به عرضه موتور برق تحت برند جنسیس Gensis با گارانتی و قیمت رقابتی نموده است.

 

به دلیل نوسانات قیمت موتور برق، لطفا جهت خرید موتور برق و همچنین مشاوره جهت انتخاب انواع موتور برق با واحد فروش موتور برق تماس حاصل نمائید.

نمایش بیشتر
مشخصات و قیمت موتور برق جنسیس
مشخصات و قیمت موتور برق هیوندای
مشخصات و قیمت موتور برق استریم
مشخصات و قیمت موتور برق جیانگ دانگ
مشخصات و قیمت موتور برق کاما دیزلی
مشخصات و قیمت موتور برق روبین
مشخصات و قیمت موتور برق المکس
مشخصات و قیمت موتور برق هوندا
مشخصات و قیمت موتور برق لانسین
مشخصات و قیمت موتور برق کوپ
مشخصات و قیمت موتور برق کیپور
مشخصات و قیمت موتور برق سنسی