لوگوی آبیاران
ژنراتور برق موتور برق الکتروموتور پمپ آب کمپرسور گیربکس تجهیزات برق صنعتی سایر محصولات

دیزل ژنراتور

متداول‌ترین نوع ژنراتور، دیزل ژنراتور یا همان ژنراتور دیزلی هست که از سوخت دیزل یا گازوئیل برای تامین برق استفاده می‌کند. عمده فعالیت آبیاران به صورت تخصصی در تامین انواع دیزل ژنراتور از برندهای شناخته شده بین المللی از قبیل کامینز، پرکینز، ولووپنتا و ایوکو هست که برای انواع کاربری‌های اضطراری و دائم کار قابل سفارش می‌باشد. کیفیت بالا و گارانتی یک ساله محصولات در کنار ارائه قیمت‌های منصفانه، نقطه قوت شرکت آبیاران در بازار دیزل ژنراتور در طول سال‌های فعالیت این مجموعه بوده است.

دیزل ژنراتور را بهتر بشناسیم

دیزل ژنراتورها انرژی موجود در سوخت دیزل را به برق تبدیل می کنند. ژنراتورهای دیزلی از یک سری مراحل برای تولید برق AC (جریان متناوب) استفاده می کنند. این فرآیند زمانی شروع می شود که یک موتور دیزلی (احتراقی) مقداری از انرژی شیمیایی موجود در سوخت را به انرژی مکانیکی دوار تبدیل می کند. موتور دوار سپس توسط دینام AC برای تولید الکتریسیته استفاده می شود، در حالی که سیمی که در یک میدان مغناطیسی حرکت می کند بارهای الکتریکی را القا می کند. 

به بیانی ساده تر به ترکیبی از یک موتور دیزل و ژنراتور و انواع متعلقات فرعی که به یکدیگر متصل شده باشند، دیزل ژنراتور می‌گویند. منبع ویکی پدیا

ژنراتورهای برق را می توان برای کاربرد های خانگی جهت استفاده از ابزار برقی مانند تلویزیون ، یخچال ، دریل برقی و ... تا کاربردهای صنعتی بزرگ مانند کارخانجات تولید فولاد ، بیمارستان ها ، توربین های آبی در سدها و کاربرد های معدنی و نیروگاه های برق ... استفاده کرد.

انواع مختلفی از دیزل ژنراتورها وجود دارد، از دیزل ژنراتورهای بنزینی، دیزل ژنراتورهای گازوئیلی و دیزل ژنراتورهای گازی یا گاز سوز را می‌توان از اولویت های موجود در عرصه تولید دیزل ژنراتورها در دنیا معرفی نمود.

قیمت دیزل ژنراتور

قیمت دیزل ژنراتور با توجه به کشور سازنده محصول و برند و سال ساخت و با توجه به نرخ ارز متغییر می باشد . قیمت دیزل ژنراتور های شرکت آبیاران دائما بروزرسانی شده و در ادامه می توانید قیمت هر یک از محصولات را مشاهده نمایید و برای اطمینان با دپارتمان فروش تماس حاصل فرمایید.

استعلام قیمت دیزل ژنراتور

در صورت نیاز به استعلام قیمت به روز محصولات آبیاران می توانید از طریق فرم تماس با ما، با کارشناسان فروش شرکت آبیاران مکاتبه نمایید و یا جهت ارتباط با کارشناس ارشد فروش دیزل ژنراتور با شماره ذیل تماس حاصل فرمایید .

قطعات اصلی دیزل ژنراتور

مهمترین و اصلی ترین قطعات دیزل ژنراتور عبارت است از :

 • شاسی
 • موتور دیزل
 • سیستم سوخت
 • سیستم اگزوز
 • تنظیم کننده ولتاژ
 • اطاقک پوشاننده
 • عایق های صدا
 • سیستم های کنترل
 • قطع کننده های اضطراری مدار
 • سیستم مولد گرما
 • سیستم استارت اتومات و دینام.

 

موارد استفاده دیزل ژنراتورها

موتور ژنراتور ها می توانند از ۱ تا ۲۰ کیلوولت آمپر (کاوا) برای منازل، فروشگاه ها، ادارات کوچک و تا 2000 کیلوولت آمپر (2 مگا کاوا) قابل استفاده برای مجتمع های اداری بزرگ و کارخانه ها برق تولید کنند.

یک ژنراتور ۲۰۰۰ کیلو ولت آمپر را می‌توان درون یک اطاقک ایزوله قابل حمل قرار داد. ژنراتور های ۵ مگاوات برای ایستگاه های کوچک تولید برق استفاده می شوند و برای این منظور می توان از چندین دستگاه ژنراتور استفاده کرد. ژنراتور های بزرگتر به صورت مجزا به محل نصب حمل شده و در آنجا مونتاژ و تجهیزات فرعی به آنها اضافه می‌گردد.

چرا دیزل ژنراتورها بهتر هستند؟

امروزه با توجه به پیشرفت و توسعه در زندگی بشر نیاز به انرژی بیشتر از پیش شده و ما به یک منبع انرژی نیاز داریم که بتواند سرمایه کوتاه مدت و بلند مدت ما را مدنظر قرار داده و در بهترین حالت سرمایه‌گذاری ما را بیمه کند. از این رو به یک ژنراتور با قیمت مناسب، هزینه‌های نگهداری مقرون به صرفه و عمر مفید ضروری نیاز است. در نظر گرفتن این پارامتر ها ما را به سوی انتخاب یک ژنراتور دیزلی هدایت می کند.

محبوبیت ژنراتور های دیزلی نسبت به ژنراتورهای گازی

در انتخاب ژنراتورها عوامل متعددی نظیر تامین سوخت و ذخیره آن، شرایط کار و تامین بار و غیره تاثیر دارند. یکی از دلایل انتخاب بیشتر ژنراتور های دیزل تعداد بیشتر تامین کننده های قطعات آن، عدم نیاز به دانش و تجربه زیاد و همچنین حمل و نقل و راه اندازی ساده‌تر آن است.

در حالت کلی دیزل ژنراتورها به علت مواد خاصی که از آن ساخته می شوند و ساده‌تر بودن فرایند ساخت و همچنین ساده‌تر بودن و کند کار تر بودن قطعاتشان، کمتر دچار خستگی می‌شوند. در نتیجه به محض ایجاد خستگی عمر آنان تمام می‌شود. در صورتی که در ژنراتورهای گازی هزینه اولیه تهیه بسیار بیشتر بوده و تنها مزیت آن از نظر اقتصادی برای مصرف‌کننده، تامین آسان‌تر سوخت آن است.

میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور

پارامتر های مختلفی وجود دارند که میزان مصرف سوخت دیزل ژنراتور را تحت تاثیر قرار می دهند. اما در حالت کلی میزان مصرف، معمولا بستگی به پارامتر هایی همانند اندازه دیزل ژنراتور و میزان بار آن دارد و بر این اساس تقریبی از مصرف را می توان بدست آورد.

میزان مصرف دیزل ژنراتور ها به طور متوسط بین ١٩٠ گرم تا ٢٢٠ گرم گازوئیل در هر ساعت به ازای هر کیلووات مصرفی است. این میزان با توجه به ارتفاع از سطح دریا، درجه حرارت محیط، رطوبت نسبی محیط، عمر دیزل ژنراتور و البته کیفیت گازوئیل مصرفی متغیر است.

مثال : اگر شما از یک دیزل ژنراتور 100 کاوا استفاده می کنید، که به طور متوسط 80 کاوا بار مصرفی روی آن است، متوسط مصرف سوخت در هر ساعت ١٠ لیتر خواهد بود.

نمودار تخمین مصرف سوخت دیزل ژنراتور بر اساس اندازه ژنراتور و میزان توان ژنراتور در نظر گرفته شده است. لطفا توجه داشته باشید که این جدول به عنوان میزان سوخت ژنراتور گازوئیلی در طول کارکرد دستگاه به صورت برآوردی و تقریبی بوده و کاملا دقیق نمی باشد. به دلیل وجود فاکتور های مختلف، میزان سوخت مصرفی در ژنراتور ها کاهش یا افزایش می یابد.

انواع دیزل ژنراتور و اجزای آن

دیزل ژنراتور دستگاهی است که انرژی مکانیکی ورودی از یک منبع خارجی را به انرژی الکتریکی قابل استفاده تبدیل می نماید. این دستگاه جهت تامین جریان الکتریکی است، که در هنگام قطع برق و جلوگیری از انقطاع از فعالیت های روزانه یا اخلال در فعالیت های کسب و کار مورد استفاده قرار می گیرد.

ژنراتور گازوئیلی در پیکربندی های مختلف الکتریکی و فیزیکی برای استفاده در زمینه های مختلف قابل استفاده می باشد. در این مطلب ما نحوه کارکرد یک دیزل ژنراتور، اجزای اصلی و نحوه عملکرد آن به عنوان یک منبع ثانویه انرژی الکتریکی در زمینه های مسکونی و صنعتی بررسی را می کنیم.

استعلام قیمت، ثبت سفارش و درخواست مشاوره خود را برایمان ارسال کنید
در کمترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.
هولدینگ آبیاران پویان آذر

بزرگترین وارد کننده انواع کالاهای صنعتی با برترین و بالاترین کیفیت های شناخته شده بین المللی برای استفاده های متنوع از منابع معتبر مختلف داخل و خارج از کشور. شرکت آبیاران پویان آذر، از یک پیشینه فعالیتی پنجاه ساله برخوردار می باشد به طوریکه در طول مدت دراز فعالیت های گذشته خود، توانسته است نام و عنوان طیف گسترده و مناسبی از شرکت های بزرگ صاحب برند داخلی و خارجی را بعنوان شرکای مطمئن تجاری در لیست مراودات بازرگانی خود داشته باشد

دفاتر فروش

تبریز، میدان راه آهن، جاده سنتو، 200 متر مانده به پمپ بنزین
تهران، خیابان فتح، مابین فتح و شیر پاستوریزه، روبروی یخچال
شعبه دوم تبریز، چهارراه نادر، جنب ایستگاه آتش نشانی

کارخانه: تبریز، قراملک، جنب دانشکده صنایع و معادن

 
 


تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه صنعتی آبیاران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از محصولات و کاتالوگ های انحصاری آبیاران پیگرد قانونی دارد