راهنمای انتخاب

۵ مورد از بهترین و معروف‌‌ترین برندهای دیزل ژنراتور در دنیا

شرکت‌های معروف بسیاری در تولید و ساخت دیزل ژنراتوها وجود دارند. در این مطلب به معرفی برندهایی که شایسته لقب «بهترین دیزل ژنراتور» هستند، می‌پردازیم.

ژنراتورهای دیزلی در گروه کاربردی ترین محصولات صنعتی قرار دارند. زمانی که برق شهری وجود ندارد، با این مولدهای برق می‌توانید نیاز خود را به الکتریسیته رفع کنید. دستگاه دیزل ژنراتور، انرژی حاصل از سوخت را به نیروی الکتریکی تبدیل می‌کند.

ابعاد کوچک دیزل ژنراتور که در مصارف خانگی نیز استفاده می شود، موتور برق نامیده می شود. انتخاب و خرید موتور برق بدون مطالعه ی راهنمای خرید موتور برق دشوار است. درصورتی که میزان مصرف برق شما تنها مناسب برای موارد خانگی و ساختمانی است بهتر است مقاله ی راهنمای خرید موتور برق را مطالعه کنید. در غیر این صورت ادامه ی مقاله ی بهترین دیزل ژنراتور را مطالعه کنید.

در میان دستگاه‌های خارجی، دیزل ژنراتور پرکینز، بادوین، ولوو و کامینز جزو بهترین دیزل ژنراتورها هستند. ویژگی های محصولات هر یک از این شرکت‌ها که در حوزه ساخت دیزل ژنراتور فعالیت می‌کنند، متفاوت است که در ادامه به ۵ مورد از بهترین دیزل ژنراتور ها می‌‌پردازیم:

۱. دیزل ژنراتور ولوو پنتا (Volvo Penta)

دیزل ژنراتور ولوو پنتا؛ بهترین دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور ولوو قابلیت روشن شدن سریعی دارد و لوازم جانبی آن به آسانی در داخل کشور پیدا می‌شود.

شرکت ولوو پنتا، بهترین دیزل ژنراتور و موتورهای دنیا را با آخرین تکنولوژی‌ روز مناسب برای کاربرد در صنایع دریایی و سایر صنایع تولید می‌کند. فرایند تولید و کوپله ی دستگاه‌های این برند در توان‌ها و کشورهای مختلفی انجام می‌شود. کشورهایی مثل سوئد و آلمان، دیزل ژنراتورهای ولوو را با کیفیت بالا تولید می‌کنند. ولوو برای ارائه‌ی موتورهای پیشرفته به تولید‌کننده‌های تجهیزات اصلی (OEM) راه‌حل‌های پایداری می‌دهد. به‌همین علت موتورهایی که ولوو پنتا تولید می‌کند، از قدرت زیادی برخوردار هستند.

دیزل ژنراتور ولوو پنتا، دستگاهی بسیار مقرون به صرفه است و سوخت کمی نسبت به دیزل ژنراتورهای تولید شده توسط رقبای خود مصرف می‌کند. موتور دیزلی ولوو را با ژنراتورهای مختلفی کوپله می کنند و نصب راحت‌تری نسبت به بقیه‌ی دستگاه‌ها دارد. قدرت زیاد و محبوبیت موتورهای ولوو پنتا باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌های ایرانی، لوازم یدکی ولوو را تولید کنند.

۲. دیزل ژنراتور پرکینز (Perkins)

دیزل ژنراتور پرکینز؛ بهترین دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور پرکینز در شرایط سخت محیطی، عملکرد بی‌نظیری دارد.

دستگا‌های ساخت این کمپانی انگلیسی لقب بهترین دیزل ژنراتور را به خود اختصاص می‌دهند و به دلیل طرفداران بسیاری که دارد در بازار به‌فور یافت می‌شوند. درحقیقت، کاربران مشکلی از لحاظ تامین قطعات دیزل ژنراتور پرکینز نخواهند داشت. تمامی موتورهای ۳ و ۱۶ سیلندر پرکینز، کیفیت بالایی دارند و در شرایط آب‌و‌هوایی مختلف، دوام و پایداری خوبی از خود نشان می‌دهند. همانند ولوو پنتا، موتورهای دیزلی پرکینز نیز با تمامی ژنراتورها کوپله‌ می‌شود. دامنه‌ی توان موتورهای این شرکت بین ۱۵ تا ۲۵۰۰ کاوا (kva) متغییر است.

سیستم اگزوز پرکینز به‌طور سفارشی و تخصصی طراحی شده است و از لحاظ ایجاد آلودگی صوتی، صدای کمی تولید می‌کند. دیزل ژنراتور پرکینز با محیط زیست سازگاری دارد، یعنی گاز دی‌کسیدکربن کمی نسبت به سایر دستگاه ها تولید می‌کند. نقطه‌ ضعف‌ این محصول بریتانیایی، گران بودن قطعات یدکی آن ها است.

۳. دیزل ژنراتور کامینز (Cummins)

دیزل ژنراتور کامینز
با افزایش کارکرد دستگاه، دیزل ژنراتورهای کامینز افت توان بسیار کمتری را تجربه می‌کنند

موتورهای شرکت کامینز در کشورهای گوناگون و در سری‌های مختلفی تولید می‌شود؛ در واقع کامینز یک شرکت چندملیتی آمریکایی است. موتورهای این شرکت در صنایع سنگین مانند: کشاورزی، نیروگاه‌های صنعتی و موتورهای دریایی به‌ کار گرفته می‌شود. دیزل ژنراتور کامینز زمانی که دمای محیط بسیار زیاد است، پایداری و عملکرد بهتری دارد؛ زیرا بلوک سیلندر کامینز به‌طور اختصاصی طراحی شده است. افرادی که می‌خواهند دیزل ژنراتور دائم‌کار خریداری کنند می توانند نیم‌نگاهی به برند کامینز داشته باشند؛ موتورهای سنگین کامینز در نوع خود بهترین هستند.

۴. دیزل ژنراتور بادوین (Baudouin)

دیزل ژنراتور بادوین
دیزل ژنراتورهای بادوین از تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌کنند و با توجه به قیمتشان، ارزش خرید بسیار بالایی دارند.

از زمانی که ویچیای، شرکت لوول را خریداری کرد، دیزل ژنراتورهای جدیدی با نام بادوین را راهی بازار کرد. شرکت فرانسوی بادوین در حوزه‌ی دریایی و صنعتی فعالیت می‌کند. شرکت بادوین با نصب، راه‌اندازی، تعمیر و نگهداری، کاربرهای خود را در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا پشتیبانی می‌کند. موتورهای بادوین با دوران‌ ۱۲۰۰ عددی برای انواع بالابر، موتور پمپ‌، تراکتور و غیره استفاده می‌شوند. همچنین سیستم ECU و CANbus در برخی از مدل های دیزل ژنراتور بادوین قرار داده شده است.

در موتورهایی که توان پایین‌ دارند از گاورنر برای بالا بردن قدرت موتور استفاده می‌شود. سیستم تزریق اختصاصی آن نیز باعث می‌شود بادوین با سوخت کم، بیشترین کارایی را ارائه دهد.

۵. دیزل ژنراتور ایویکو (IVECO)

دیزل ژنراتور ایویکو؛ بهترین دیزل ژنراتور
شرکت ایویکو نیز همانند پرکینز و کامینز، دیزل ژنراتورهایی تولید می‌کند که بدون توقف می‌توانند شبانه‌روزی‌ کار کنند.

نام شرکت ایتالیایی ایویکو در عرصه‌ی صنعت زبان‌زد همه است. با توجه به قیمتی که دیزل ژنراتورهای ایویکو دارند، کیفیت بسیار خوبی هم در بازه‌ی توانی ۳۰ الی ۵۰۰ کاوا ارائه می‌دهند. خودروهای نظامی، خودروهای مسافربری و کامیون‌ها بیشترین فروش را در بین محصولات این شرکت دارند. کارایی و کیفیت بالای محصولات این شرکت گزینه‌ی خوبی برای کوپلینگ در دیزل ژنراتورها به حساب می‌آید. موتور دیزل ایویکو بیشتر با دو نوع ژنراتور استمفورد (stamford) یا ژنراتور مکالته (Meccalte) کوپله می‌شود و با قیمت بسیار خوبی نیز راهی بازار می شوند.

بهترین دیزل ژنراتور در ایران

بدون شک بادوین، بهترین برند دیزل ژنراتور در ایران است زیرا قیمت مناسبی نسبت به بقیه برند ها دارد و محصولات یدکی ژنراتور بادوین به آسانی یافت می‌شود.

بادوین از بهترین تکنولوژی روز دنیا در محصولات خود استفاده می‌کند و محصولاتش به دلیل ارزش خرید بالایی که دارند، لقب بهترین دیزل ژنراتور را به خود اختصاص داده اند.

علاوه بر بادوین دو شرت ایرانی نیز در زمینه ی تولید و مونتاژ موتور فعالیت می کنند که موتورسازان و بنز ایدم تبریز نام دارند. این دو شرکت نیز از بابت محصولات تولیدی کیفیت خوبی را برای شما ارمغان می‌آورند. دستگاه‌‌های این دو برند قیمت بهتری نسبت به محصولات مشابه خارجی دارند و تا حدودی شما را از خرید محصولات گران‌قیمت خارجی بی‌‌نیاز می‌کنند.

از قرن بیستم به بعد ‌شرکت‌های سازنده دیزل ژنراتور افزایش پیدا کرده است. شرکت های چینی مثل بادوین رقیب سختی برای شرکت های اروپایی شده‌اند زیرا در کنار قابلیت‌های فراوانی که دارند از قیمت بسیار مناسبی نیز بهره‌مند هستند.

در این مقاله به صورت اجمالی به ۵ مورد از بهترین دیزل ژنراتورها در صنعت اشاره کردیم. بسیاری از افرادی که در صنعت دیزل ژنراتور فعالیت می‌کنند با این شرکت ها تا حدودی آشنا هستند شاید اطلاعاتی در خصوص کیفیت محصولات از دید کاربران نیز داشته باشند. این شرکت ها با ساخت بهترین دیزل ژنراتورها در دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند و کیفیت محصولاتشان بی‌نظیر است.

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

 1. سلام ممنون از شما. ۷ کیلووات برای روشن کردن دو کولر گازی یا یک کولرگازی و یخچال و تلویزیون به همراه دستگاه اسپرسوساز مناسبه که اگه اسپرسوساز رو حذف کنیم، روشنایی چندین لامپ رو تامین می کنه.

  1. سلام
   برای تامین برق یک خانه با یک کولر گازی به حداقل ۵ کیلووات نیاز هستش
   اگه تعداد کولر گازی دو تا بشه به ۸ کیلووات نیاز هستش
   توان دستگاه اسپروساز هر چند کیلووات یا وات بشه ، میشه نسبت به توان اون لامپ روشن کرد

   1. با سلام به نویسنده محترم. هر وقت به سایت شما سر میزنم مطاب جدیدی یاد می گیرم

    فقط بی زحمت به صفحه اول رسیدگی کنید چون مطالب جدیدی که منتشر می کنید نمایش داده نمیشه. این مطلب بهترین دیزل ژنراتور هم عالی بود. تشکر

    1. سلام جناب خاکپور عزیز. شما لطف دارید. نظرات شما باعث میشه تا این مسیر سخت را، خیلی راحت طی کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا