راهنمای انتخاب

۵ مورد از بهترین و معروف‌‌ترین برندهای دیزل ژنراتور در دنیا

شرکت‌های معروف زیادی در تولید و ساخت دیزل ژنراتوها وجود دارند که در این مطلب به معرفی برندهایی که شایسته لقب «بهترین دیزل ژنراتور» هستند، می‌پردازیم.

ژنراتورهای دیزلی جزو کاربردی ترین محصولات صنعتی هستند. زمانی که برق شهری وجود ندارد، با این مولدهای برق می‌توانید نیاز خود را به الکتریسیته رفع کنید. دستگاه دیزل ژنراتور، انرژی حاصل از سوخت را به نیروی الکتریکی تبدیل می‌کند. البته ابعاد کوچک دیزل ژنراتور، موتور برق نامیده می شود که بیشتر در مصارف خانگی مورد استفاده قرار می گیرد.

در بین دستگاه‌های خارجی، دیزل ژنراتور پرکینز، بادوین، ولوو و کامینز کیفیت بسیار عالی‌ای دارند. مزیت محصولات هر یک از این شرکت‌ها که در حوزه ساخت دیزل ژنراتور فعالیت می‌کنند، متفاوت است که در ادامه به ۵ مورد از بهترین دیزل ژنراتور ها می‌‌پردازیم:

۱. دیزل ژنراتور ولوو پنتا (Volvo Penta)

دیزل ژنراتور ولوو پنتا؛ بهترین دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور ولوو قابلیت روشن شدن سریعی دارد و لوازم جانبی آن به آسانی در داخل کشور پیدا می‌شود.

شرکت ولوو پنتا، بهترین دیزل ژنراتور و موتور ژنراتورهای دنیا را با آخرین تکنولوژی‌ روز در بخش دریایی و صنعتی تولید می‌کند. تولید دستگاه‌های این برند در توان‌ها و کشورهای مختلفی انجام می‌شود. کشورهایی مثل سوئد و آلمان، موتورهای دیزلی با توان بالا تولید می‌کنند. ولوو برای ارایه‌ی موتورهای پیشرفته به تولید‌کننده‌های تجهیزات اصلی (OEM) راه‌حل‌های پایداری می‌دهد. به‌همین علت موتورهایی که ولوو پنتا تولید می‌کند، از قدرت زیادی برخوردار هستند.

دیزل ژنراتور ولوو پنتا، بسیار مقرون به صرفه است و سوخت کمی نسبت به دیزل ژنراتورهای تولید شده توسط رقبای خود مصرف می‌کند. موتور دیزلی ولوو با ژنراتورهای مختلفی می‌تواند کوپله شود و نصب راحت‌تری نسبت به بقیه‌ی دستگاه‌ها دارد. قدرت زیاد و محبوبیت موتورهای ولوو پنتا باعث شده است تا بسیاری از شرکت‌های ایرانی، لوازم یدکی ولوو را تولید کنند.

۲. دیزل ژنراتور پرکینز (Perkins)

دیزل ژنراتور پرکینز؛ بهترین دیزل ژنراتور
دیزل ژنراتور پرکینز در شرایط سخت محیطی، عملکرد بی‌نظیری دارد.

دستگا‌های ساخت این کمپانی انگلیسی لقب بهترین دیزل ژنراتور را به خود اختصاص می‌دهند که در بازار به‌فور یافت می‌شوند. درحقیقت کاربران مشکلی از لحاظ تامین قطعات دیزل ژنراتور پرکینز نخواهند داشت. تمامی موتورهای ۳ و ۱۶ سیلندر پرکینز، کیفیت بالایی دارند و در شرایط آب‌و‌هوایی مختلف، دوام و پایداری خوبی از خود نشان می‌دهند. همانند ولوو پنتا، موتورهای دیزلی پرکینز نیز با تمامی ژنراتورها کوپله‌ می‌شود. دامنه‌ی توان موتورهای این شرکت بین ۱۵ تا ۲۵۰۰ کاوا (kva) متغییر است.

سیستم اگزوز پرکینز به‌طور سفارشی و تخصصی طراحی شده است و از لحاظ آلودگی صوتی، صدای کمی ایجاد می‌کند. دیزل ژنراتور پرکینز با محیط زیست سازگاری دارد، یعنی گاز دی‌کسیدکربن کمی تولید و منتشر می‌کند. نقطه‌ ضعف‌ این محصول بریتانیایی، گران بودن محصولات یدکی آن است.

۳. دیزل ژنراتور کامینز (Cummins)

دیزل ژنراتور کامینز
با افزایش کارکرد دستگاه، دیزل ژنراتورهای کامینز افت توان بسیار کمتری را تجربه می‌کنند

موتورهای شرکت کامینز در کشورهای گوناگون و در سری‌های مختلفی تولید می‌شود؛ درواقع کامینز یک شرکت چندملیتی آمریکایی است. موتورهای این شرکت در صنایع سنگین مانند: کشاورزی، نیروگاه‌های صنعتی و موتورهای دریایی به‌ کار گرفته می‌شود. دیزل ژنراتور کامینز زمانی که دمای محیط بسیار زیاد است، پایداری و عملکرد بهتری دارد زیرا بلوک سیلندر کامینز به‌طور خاص طراحی شده است. افرادی که می‌خواهند دیزل ژنراتور دائم‌کار خریداری کنند می توانند نیم‌نگاهی به برند کامینز داشته باشند؛ موتورهای سنگین کامینز در نوع خود بهترین هستند.

۴. دیزل ژنراتور بادوین (Baudouin)

دیزل ژنراتور بادوین
دیزل ژنراتورهای بادوین از تکنولوژی روز دنیا استفاده می‌کنند و با توجه به قیمتشان، ارزش خرید بسیار بالایی دارند.

از زمانی که ویچیای، شرکت لوول را خریداری کرد، دیزل ژنراتورهای جدیدی با نام بادوین تولید می‌کند. شرکت فرانسوی بادوین در حوزه‌ی دریایی و صنعتی فعالیت می‌کند. شرکت بادوین با نصب، راه‌اندازی، تعمیر و نگهداری، کاربرهای خود را در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا پشتیبانی می‌کند. موتورهای بادوین با دوران‌ ۱۲۰۰ عددی برای انواع بالابر، موتور پمپ‌، تراکتور و غیره استفاده می‌شود. همچنین سیستم ECU و CANbus در دیزل ژنراتور بادوین قرار داده شده است.

در موتورهایی که توان پایین‌ دارند از گاورنر برای بالا بردن قدرت موتور استفاده می‌شود. این سیستم تزریق باعث می‌شود بادوین با سوخت کم، بیشترین کارایی را داشته باشد.

۵. دیزل ژنراتور ایویکو (IVECO)

دیزل ژنراتور ایویکو؛ بهترین دیزل ژنراتور
شرکت ایویکو نیز همانند پرکینز و کامینز، دیزل ژنراتورهایی تولید می‌کند که بدون توقف می‌توانند شبانه‌روزی‌ کار کنند.

نام شرکت ایتالیایی ایویکو در عرصه‌ی صنعت زبان‌زد همه است. با توجه به قیمتی که دیزل ژنراتورهای ایویکو دارند، کیفیت بسیار خوبی هم در بازه‌ی توانی ۳۰ الی ۵۰۰ کاوا ارائه می‌دهند. ماشین‌های نظامی، خودروهای مسافربری و کامیون‌ها بیشترین فروش را در بین محصولات این شرکت دارند. کارایی و کیفیت بالای محصولات این شرکت گزینه‌ی خوبی برای کوپلینگ در دیزل ژنراتورها به حساب می‌آید. موتور دیزل ایویکو بیشتر با ژنراتور استمفورد (stamford) یا ژنراتور مکالته (Meccalte) کوپله می‌شود و با قیمت بسیار خوبی نیز راهی بازار می شوند.

بهترین دیزل ژنراتور در ایران

بدون شک بادوین، بهترین برند دیزل ژنراتور در ایران است زیرا قیمت مناسبی نسبت به بقیه برند ها دارد و محصولات یدکی ژنراتور بادوین به آسانی یافت می‌شود.

بادوین از بهترین تکنولوژی روز دنیا در محصولات خود استفاده می‌کند و به دلیل ارزش خرید بالایی که دارد، لقب بهترین دیزل ژنراتور را به خود اختصاص داده است.

موتورسازان و بنز ایدم تبریز نیز کیفیت خوبی را برای شما ارمغان می‌آورند. دستگاه‌‌های این دو برند قیمت بهتری نسبت به محصولات مشابه خارجی دارند و تا حدودی شما را از خرید محصولات گران‌قیمت خارجی بی‌‌نیاز می‌کنند.

از قرن بیستم به بعد ‌شرکت‌های سازنده دیزل ژنراتور افزایش پیدا کرده است. شرکت های چینی مثل بادوین رقیب سختی برای شرکت های اروپایی شده‌اند زیرا در کنار قابلیت‌های فراوانی که دارند از قیمت بسیار مناسبی نیز بهره‌مند هستند.

جمع بندی:

در این مقاله سعی کردیم شما را با ۵ مورد از بهترین دیزل ژنراتورها در دنیا آشنا کنیم. بسیاری از افرادی که در صنعت دیزل ژنراتور فعالیت می‌کنند با اسامی این شرکت ها آشنا هستند. این شرکت ها با ساخت بهترین دیزل ژنراتورها در دنیا طرفداران بسیاری پیدا کرده‌اند و کیفیت محصولات آنها جزو بی‌نظیر است. شما می‌توانید کامل‌ترین موجودی دیزل ژنراتور را در برندهای مختلف  از آبیاران خرید کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.