تعمیرات و نگهداری

۶ ویژگی مهم موتور برق مناسب ویلا و باغ

موتور برق مناسب ویلا و باغ از ویژگی های به خصوصی برخوردار است که باید هر خریداری پیش از اقدام برای انتخاب دستگاه آن ها را بداند. لازمه ی تعیین برق برای مناطقی که به هر دلیلی محروم هستند استفاده از دستگاه مولد برق است. یک موتور برق مناسب ویلا باید ویژگی های به خصوصی داشته باشد که در ادامه به شرح آن ها می پردازیم.

۲ مدل موتور برق مناسب باغ و ویلا

موتور برق مناسب برای ویلا و باغ باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد که برای خریداران حائز اهمیت است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به توان تولید برق، نوع سوخت، قابلیت حمل و جابجایی، و دوام و عملکرد آن اشاره کرد. دو مدل موتور برق از شرکت جنسیس، به نام‌های BS9500 و BS9500C، همگی از ویژگی‌هایی که یک موتور برق مناسب برای ویلا و باغ باید داشته باشد، برخوردارند.

موتور برق ۸.۵ کیلووات بنزینی جنسیس مدل BS9500 دارای توان کافی برای تأمین نیازهای برقی ویلا و باغ است. همچنین، با نوع سوخت بنزین، این مدل از موتور برق مناسبی برای مناطقی که به هر دلیلی از برق شهری محروم هستند، به حساب می‌آید. داشتن چرخ و دستگیره جهت حمل و جابجایی آسان، این موتور را به یک گزینه مطلوب برای استفاده در مکان‌های مختلف ویلا و باغ تبدیل می‌کند.

موتور برق ۸.۵ کیلووات دوگانه سوز جنسیس مدل BS9500C همچنین دارای ویژگی‌هایی است که آن را به یک گزینه مناسب برای ویلا و باغ می‌سازد. این مدل با دوگانه سوز بودن، از اقتصادی‌ترین نوع سوخت برای استفاده در موتور‌های برق بهره می‌برد. همچنین، داشتن توان تولید برق کافی در شروع کار و پس از مدتی، با توان ۸ کیلووات به تولید برق ادامه می‌دهد، این موتور را به یک گزینه قابل اعتماد و پرکارایی برای ویلا و باغ تبدیل می‌کند.

با توجه به این مقایسه، هر دو مدل BS9500 و BS9500C از جنسیس، به عنوان موتور برق مناسبی برای ویلا و باغ قابل توصیه هستند، اما با توجه به نیازهای خاص و شرایط محلی، می‌توانید مدل مناسب‌تر را انتخاب کنید.

۲ مدل موتور برق مناسب باغ و ویلا

۶ ویژگی موتور برق مناسب ویلا و باغ که باید بدانید

موتوربرق مناسب ویلا باید دارای ویژگی هایی باشد که برای استفاده در ویلا ها و باغ مناسب باشد. ویژگی های موتور برق مناسب برای ویلا و باغ در فهرست زیر آمده است:

 1. دوگانه سوز بودن.
 2. باک سوخت بزرگ.
 3. بی صدا یا کم صدا بودن (در حد امکان).
 4. داشتن چرخ و دسته.
 5. داشتن توان بالا.
 6. داشتن تنظیم کننده ولتاژ.

۱. ویژگی دو گانه سوز بودن موتور برق ویلا

امکان استفاده از دو نوع سوخت مصرفی برای یک موتور برق مزیتی غیرقابل انکار است. زمانی که برای باغ و ویلا از موتور برق دوگانه سوز استفاده می شود، در صورت قطعی گاز می توان از سوخت بنزین استفاده کرد. اگر به هر دلیلی امکان تامین بنزین وجود نداشت، کاربر می تواند از کپسول گاز یا حتی گاز شهری (در صورت دسترسی) برای روشن کردن موتور برق استفاده کند.

یک موتور برق دوگانه سوز از گروه موتور برق نسل جدید جنسیس است که به صورت سفارشی تولید می شود. موتور برق جنسیس را می توانید از تامین کننده اصلی آن یعنی آبیاران پویان آذر تهیه کنید.

البته در صورتی که به هیچ عنوان امکان فراهم کردن سوخت گاز یا کپسول گاز برایتان وجود ندارد می توانید از موتور برق بزینی استفاده کنید. موتور برق بنزینی به دلیل تامین سوخت آسان، پیشنهاد ما برای خرید موتور برق مناسب ویلا است.

ویژگی دو گانه سوز بودن موتور برق ویلا

۲. باک سوخت بزرگ موتور برق باغ

معمولا باغ و ویلا در اطراف شهرهای بزرگ ساخته می شوند و به پمپ بنزین یا جایگاه تامین سایر سوخت‌ها دسترسی آسان ندارند. به همین دلیل در صورتی که باک سوخت کوچک باشد، محدودیت‌هایی از بابت تامین سوخت برای کاربر به وجود می آید.

هر چه باک سوخت موتور برق بزرگ تر باشد، موتور برق مدت زمان طولانی تری کار می کند و نیازی به پرکردن باک در بازه‌های زمانی کوتاه وجود نخواهد داشت.

۳. میزان صدای تولیدی توسط موتور برق ویلا

یکی از ویژگی هایی که می توان به عنوان مورد بااهمیت در بحث موتور برق شناخت، میزان صدای تولیدی است. معمولا برای کاهش صدای تولیدی ناشی از کارکرد موتور، از قطعه ای با نام اینورتر استفاده می کنند تا بتواند به میزان کافی مانع از آلودگی صوتی شود. گاها نیز برای افرادی که کم صدا بودن دستگاه اهمیت بسیار زیادی دارد از موتور برق بی صدا استفاده می کنند.

دستگاه هایی که توسط هیوندای تولید می شوند و بر اساس سبک طراحی آن ها با نام موتور برق کیفی نیز شناخته می شوند از این دسته هستند. علاوه بر آن، از موتور برق کاما نیز گاها می توان به عنوان موتور برق مناسب ویلا استفاده کرد.

۴. داشتن چرخ و دسته

یکی از مواردی که برای مصارف خانگی یا ویلاها اهمیت دارد، داشتن ویژگی هایی مانند چرخ و دسته در موتور برق است. اگر کاربری شما به گونه ای است که برای استفاده از موتور برق نیازمند حمل و جابجایی مکرر آن هستید، می توانید از موتور برق جنسیس استفاده کنید.

چرخ و دسته در موتور برق

 

۵. توان مورد نیاز موتور برق برای ویلا و باغ

درست است هر چه توان تولید برق یک دستگاه مولد برق بیشتر از توان مصرفی تجهیزات باشد، افت استهلاک موتور برق کمتر خواهد بود. اگر بخواهیم یک خرید مقرون به صرفه داشته باشیم باید تعداد لوازم برقی و میزان مصرف آن ها را تعیین کنیم. یکی از مهم ترین نکاتی که باید قبل از خرید موتور برق به آن توجه کنید، داشتن کولر گازی و احتمال استفاده از آن است.

میزان مصرف کولر گازی در مقایسه با کولر آبی بسیار بیشتر است. برای تامین برق کولر گازی در باغ، بهتر است حداقل از یک موتور برق ویلا با توان ۵ الی ۷ کیلووات استفاده کنید. در صورتی که از کولر آبی استفاده می کنید، خرید یک موتور برق با توان ۳ کیلووات کفایت می کند.

جهت آشنایی با نحوه محاسبه توان مصرفی دستگاه های برقی، مقاله ی میزان برق تولیدی موتور برق را مطالعه کنید.

۶. داشتن تنظیم کننده ولتاژ

قطعه ای با نام avr که مخفف Automatic Voltage Regulator نام دارد و تنظیم کننده ولتاژ خروجی موتور برق است برای تنظیم میزان برق تولیدی استفاده می شود. این قطعه تا حد چشمگیری نوسانات برقی موتور برق مناسب ویلا را کاهش می دهد و به تمیزترین شکل ممکن برق را برای تجهیزات مصرفی فراهم می کند.

معمولا در تمامی موتور برق های موجود در بازار از برندهای شناخته شده ای مانند جنسیس دارای تنظیم کننده ولتاژ هستند. این تنظیم کننده برای کنترل نوسانات برقی استفاده می شوند تا خسارتی به تجهیزات برقی مصرف کننده که قرار است به صورت مستقیم به موتور برق ویلا متصل شوند وارد نشود.

تنظیم کننده ولتاژ موتور برق ویلا

نتیجه گیری

با توجه به ویژگی‌های اساسی موتور برق مناسب برای ویلا و باغ، می‌توان نتیجه گرفت که موتور برق باید دارای ویژگی‌های خاصی باشد تا به بهترین نحو از آن در این محیط‌ها استفاده شود. اولین ویژگی این است که موتور برق دارای دوگانه سوز باشد که از نظر اقتصادی و عملکردی موثر است. همچنین حجم باک سوخت باید کافی بزرگ باشد تا بتواند برای مدت زمان طولانی تر اجرا شود، و صدای تولیدی توسط موتور نباید به میزان قابل توجهی مزاحم باشد. وجود چرخ و دسته در موتور برق امکان حمل و نقل را آسان‌تر می‌کند، و توان مورد نیاز موتور برق باید با توجه به ابعاد و نیازهای ویلا و باغ محاسبه شود. در نهایت، داشتن یک تنظیم کننده ولتاژ به کاربر امکان می‌دهد تا ولتاژ را به دقت برای انواع دستگاه‌ها و ابزارهای مختلف تنظیم کند و از خطرات ناشی از افزایش یا کاهش ولتاژ جلوگیری کند.

نوشته های مشابه

‫۱۶ دیدگاه ها

  1. سلام دوست عزیز. تفاوت چندانی بین موتور برق مناسب ویلا و باغ وجود نداره. موتور برق مناسب برای ویلا اگر برای روشن کردن کولرگازی قراره استفاده بشه بهتره توان حدود ۵ الی ۷ کیلووات داشته باشه.

 1. بسیار جامع و عالی. یک نمونه موتور برق برای کولرگازی میخوام چه مدلی پیشنهاد می کنید؟

  1. سلام وقت بخیر بله داریم لطفا شماره همراه برامون کامنت کنین تا کارشناسان فروش با شما تماس بگیرن.

 2. سلام برای تامین روشنایی و یخچال و تلویزیون و…ویلا نیاز به موتور یا ژنراتور گازی دارم.لطفا راهنمایی فرمایید.البته نیاز به استفاده از کولرنیست.ممنون

  1. سلام روزتون بخیر جناب آقای مراد محمد نیا، دستگاه مناسب برای کاربری شما موتور برق دوگانه سوز جنسیس ۸ کیلووات هست که باتوجه به دوگانه سوز بودن این دستگاه، امکان استفاده با دو نوع سوخت گاز و بنزین براتون وجود داره.

  1. سلام جناب بله همینطوره شما میتونید با خیال راحت از موتور برق های لانسین برای باغ، مصارف خانگی و حتی نیمه کارگاهی استفاده کنید.

  1. سلام. لطفا توان مصرفی رو تخمین زده و جهت مشاوره دقیق تر با کارشناسان فروش شرکت در ارتباط باشید.

  1. سلام روزتون بخیر جهت تسهیل امر مشاوره لطفا با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا