عملکردها و اجزای تجهیزات

موتور برق و دیزل ژنراتور برای ماینر و استخراج بیت کوین

چه نوع موتور برق برای ماینر مناسب است؟

با پیشرفت علم و ایجاد روش‌های نوین و جدید برای درآمدزایی، افراد بسیاری می‌توانند با کمک ماینر به استخراج بیت کوین بپردازند. استخراج بیت کوین با ماینر مصرف برق بالایی دارد و نمی‌توان از برق شهری به صورت مستقیم برای ماینر استفاده کرد؛ چرا که اقدامی بدون صرفه اقتصادی و بعضا غیرقانونی است.

یکی از روش های تامین برق برای استخراج بیت کوین، استفاده از ژنراتور ماینینگ است. انتخاب و خرید ژنراتور برای ماینر، نیازمند اطلاعاتی است که با کمک آن ها بتوان بهترین ژنراتور بیت کوین را تهیه کرد. در این مقاله به معرفی فاکتورهای مهم در خرید دیزل ژنراتور و موتور برق برای ماینر و معرفی بهترین دیزل ژنراتور برای ماینینگ می‌پردازیم.

استفاده از موتور برق و دیزل ژنراتور برای تامین برق ماینر، روشی قانونی برای استخراج بیت کوین با ماینر است. از این رو، بسیاری از افراد این روزها برای تامین برق مورد نیاز خود از موتوربرق و دیزل ژنراتور استفاده می‌کنند. باتوجه به تنوع بالایی که در دسته ژنراتور برق شاهد هستیم نیاز است قبل از خرید موتور برق و ژنراتور برق ماینر به فاکتورهای مهمی دقت کنیم. این موارد در ادامه برایتان شرح داده می شود.

موتور برق برای ماینر

موتور برق مناسب دستگاه استخراج کننده بیت کوین

یکی از تجهیزاتی که برای تامین برق ماینینگ بیت کوین مورد استفاده قرار می گیرد؛ موتور برق است. موتور برق دارای دو بخش مهم موتور تک و آلترناتور یا در اصطلاح ژنراتور است.

این نوع از موتور برق ها کوچک هستند و بر اساس نوع سوختی که مصرف می کنند؛ در سه گروه موتور برق بنزینی، موتور برق گازسوز و موتور برق گازوئیلی طبقه بندی می شوند. استفاده از موتوربرق برای استخراج بیت کوین مزایا و معایب خود را دارد.

یکی از مزایای استفاده از موتور برق برای ماینینگ بیت کوین، قانونی بودن استفاده از آن است. مزایای دیگری که موتور برق دارد، راحتی در استفاده و سهولت نصب آن ها است.

برای خرید موتور برق بنزینی و یا موتوربرق کوچک نیازی به پرداخت هزینه‌ی بالا نیست، چرا که قیمت موتور برق کوچک برای استخراج بیت کوین چندان بالا نیست.

کوچک بودن ابعاد موتور برق بنزینی برای حمل و نقل و جابجایی دستگاه، راحتی بیشتری برای شما فراهم می کند.

موتور برق مناسب دستگاه استخراج کننده بیت کوین

فاکتورهای مهم برای خرید موتور برق مناسب ماینینگ

برای خرید موتور برق ماینر بهتر است فاکتورهای مهمی مانند محیط و نوع سوختی که بیشتر به آن دسترسی دارید بررسی کنید. منظور از محیط، ارتفاع محل سکونت شما از سطح دریا است. چرا که هرچه ارتفاع از سطح دریا بیشتر شود، به دلیل کاهش غلظت اکسیژن در هوا، افت راندمان در عملکرد موتور برق را شاهد خواهیم بود. علاوه بر آن، باتوجه به استفاده‌ی این نوع از موتور برق از سوخت های فسیلی مانند: بنزین، گازوئیل و یا گاز، بهتر است دستگاهی را انتخاب کنید که تامین سوخت آن برایتان آسان باشد. برای مثال درصورتی که به بنزین دسترسی بیشتری دارید؛ بهتر است از موتوربرق بنزینی استفاده کنید.

یکی دیگر از فاکتورهایی که به شدت بر روی راندمان موتور برق تاثیر دارد، بالا بودن دمای محیط و میزان آن است. هرچه دمای محیط بالاتر باشد، با افت بازدهی دستگاه موتور برق مواجه خواهیم بود. مورد بعدی که بهتر است در خرید موتوربرق به آن توجه کنید، این است که ماینرها باید به صورت ۲۴ ساعته کار کنند. به همین دلیل در تهیه موتور برق، به کیفیت بالای موتور برق توجه کنید تا دستگاهتان قادر باشد به مدت طولانی تری کارکند. البته موتور برق توانایی کار به صورت ۲۴ ساعته را ندارد. بنابراین در صورتی که نیاز دارید تا به صورت ۲۴ ساعته برق تولید کنید، بهتر است به سراغ دیزل ژنراتور و نوع دائم کار آن بروید.

موتور برق مناسب برای ماینر

بهترین دیزل ژنراتور برای استخراج بیت کوین

بهترین دستگاهی که می‌توان برای تامین برق ماینر بیت کوین معرفی کرد، ژنراتور دیزلی برای ماینر است. دیزل ژنراتورها از سوخت دیزل یا همان گازوئیل برای تولید برق استفاده می کنند و به دلیل قدرت و توان بالایی که دارند می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته برای تولید برق جهت استخراج بیت کوین مورد استفاده قرار گیرند.

یکی دیگر از بهترین انواع ژنراتور بیت کوین، نوع گاز سوز است. ژنراتور گازسوز به دلیل در دسترس بودن گاز گزینه ای مناسب برای تامین برق مورد نیاز ماینرها به شمار می رود. اما درصورتی که قصد استفاده از ژنراتور گازسوز را دارید باید بیش از یک دستگاه خریداری نمایید تا به توان مورد انتظار خود دست یابید.

نوع دیگری از ژنراتورها، دیزل ژنراتور است که از سوخت گازوئیل برای تولید برق استفاده می کند. بهترین برند دیزل ژنراتور برای تامین برق ماینینگ، دیزل ژنراتور ایویکو یا همان IVECO است.

در حالت کلی بهتر است برای استخراج بیت کوین با دیزل ژنراتور، دیزل ژنراتور دائم کار تهیه کنید. دیزل ژنراتورها با وجود هزینه ی کم، توان فوق العاده ای برای تامین برق ماینینگ بیت کوین دارند. درصورتی که قصد استفاده از موتور برق به جای دیزل ژنراتور برای ماینینگ بیت کوین دارید، بهتر است تا از دو موتور برق به صورت نیمه وقت استفاده کنید. از آن جایی که موتور برق ها مجهز به سیستم هوا خنک برای خنک سازی موتور هستند استفاده به صورت نیمه وقت خسارتی به موتور برق وارد نمی کند. در این صورت است که هر کدام از موتور برق ها به نوبت استراحت می کنند و به هیچ کدام از آن ها فشاری وارد نمی شود.

دیزل ژنراتور برای استخراج بیت کوین

دیزل ژنراتور دائم کار را از کجا تهیه کنیم؟

برای خرید دیزل ژنراتور دائم کار و یا دیزل ژنراتور از بهترین برندها مانند ایویکو می‌توانید از طریق آبیاران اقدام کنید. دیزل ژنراتور دائم کار برای استخراج بیت کوین گزینه‌ای بسیار ایده آل است چرا که می‌تواند بدون هیچ مشکلی به صورت ۲۴ ساعته کار کند. روش کار ژنراتور برق گازوئیلی به این صورت است که در ابتدا هوای تازه به داخل سیلندرها وارد شده و متراکم می شود. هم زمان با متراکم شدن هوا در سیلندرها، دمای این هوا نیز افزایش پیدا می کند. سپس گازوئیل تحت فشار زیادی که پمپ انژکتور ایجاد می کند وارد سیلندر می شود.

از آن جایی که در این نوع از ژنراتورها هیچ شمع و یا کویلی وجود ندارد به همین دلیل راحت تر تعمیر می شوند. علاوه بر آن، به دلیل تفاوت در چگالی سوخت موتور برق گازسوز و بنزینی، بدون مشکل می توان از دیزل ژنراتور قدرت و توان بیشتری دریافت کرد.

طبیعی است که استفاده از از هر نوع دستگاهی برای تولید برق مزایا و معایب خود را دارد. بزرگترین ایراد استفاده از دیزل ژنراتورها، آلودگی صوتی و هوا است. در رابطه با قیمت بالاتر گازوئیل نسبت به گاز نیز ایراد دیگر استفاده از دیزل ژنراتور برای تولید برق است. البته برای تولید برق با دیزل ژنراتور می توان با رعایت نکات فنی که توسط کارخانه تولید کننده موتور برق اعلام می شود؛ تا حد زیادی معایب استفاده از دیزل ژنراتور برای ماینر دور ماند.

درصورتی که قصد دارید به صورت مداوم از ژنراتور برق ماینر استفاده کنید؛ بهتر است دو دستگاه ژنراتور دیزلی تهیه و به صورت نوبتی هر کدام را به صورت ۱۲ ساعته راه اندازی کنید. در این صورت دیزل ژنراتور دچار استهلاک نمی شود و طول عمر آن نیز بالا می رود.

نتیجه گیری

روش های بسیاری جهت تامین برق ماینر وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از موتور برق ماینر و دیگری استفاده از دیزل ژنراتور با قیمت مناسب است. با توجه به میزان استفاده شما و نیازتان به برق می توانید از موتور برق یا ژنراتور دیزلی برای استخراج بیت کوین استفاده کنید. با توجه به توان قدرت بالایی که دیزل ژنراتور ها دارند گزینه ای عالی برای ماینر ها به شمار می روند. ژنراتور ماینینگ می‌تواند دیزلی و یا گازی باشد که برای انتخاب درست باید بررسی کنید که کدام نوع سوخت بیشتر در دسترس شما است.

نوشته های مشابه

‫۱۵ دیدگاه ها

 1. سلام وقت بخیر بزرگوار
  فرمودید اگر دو دستگاه دیزل ژنراتور تهیه کنیم استهلاک پایین میاد ، سوالی که از خدمتتون دارم این هستش که اگر دو دستگاه مثلا ۱۰۰ کاوا تهیه کنیم و هر کدوم دوازده ساعت روشن باشن ، از چقدر توان دستگاه میشه استفاده کرد؟

  (داخل مقاله فرموده بودید برای استفاده دائم ۷۰ درصد توان اسمی دستگاه رو میتوانید استفاده کنید حالا که دائم نیست و دوازده ساعت هستش از چه توانی میشه استفاده کرد )

  پیشاپیش سپاس از شما و روزگارتون خوش🌹

  1. برای ماین ترجیحا حداکثر ۷۰ درصد توان اضطراری باید استفاده شود. استفاده از دو دستگاه استهلاک دستگاه رو پایین خواهد آورد. اگر توان بیشتری از دستگاه کشیده شود طبیعتا دستگاه تامین خواهد کرد ولی در طول زمان شاهد استهلاک بیشتر دستگاه خواهیم بود. بنابراین در هر صورت بهتر است از ۷۰ درصد توان دستگاه استفاده شود.

   1. خیلی ممنونم از اینکه پاسخ دادید بزرگوار🌹
    متوجه شدم
    فقط یک سوال دیگه از خدمتتون داشتم ، اینکه اگر این دیزل ژنراتور سه فاز باشه برای ماینینگ ، تفاوتی در مقدار آمپر داره؟
    یعنی در حالت تکفاز به صورت مشخص مثلا صد آمپر توان خروجی دستگاه هستش ، اما داخل مشخصات دستگاه مقدار مجموع آمپر رو در حالت سه فاز ذکر نکرده.
    برای محاسبه تعداد دستگاه و آمپر کلی ای که میتونیم استفاده کنیم میپرسم بزرگوار.
    باز هم از شما وقتی که برای پاسخ سوال قبلی هم گذاشتید سپاسگزارم بزرگوار 🌹
    روزگارتون پر از آرامش

    1. سلام مجدد بزرگوار.
     مقدار آمپری که برای دستگاه ذکر میشه میزان جریان برای هر فاز هست. در نظر داشته باشید که مثلا اگر نیاز شما ۲۱۰ آمپر برای دستگاههاتون باشه باید دیزل ژنراتورتون توانایی تامین ۷۰ آمپر در هر فاز رو داشته باشه.
     درصورتی که به هر دلیلی موضوع براتون نامفهوم باشه یا نیاز به مشاوره بیشتر دارید شماره تماستون رو بفرمایید تا همکاران با شما تماس بگیرند.

     1. خیلی خیلی ممنونم ازتون که همه سوالات و پاسخ میدید ،
      الان متوجه شدم
      باز هم از وقتی که گذاشتید و پاسخ دادید سپاسگزارم 🌹
      روزگارتون پر از آرامش 🌹🌹🙏

 2. سلام
  سوال من و خیلی از دوستان اینکه آیا استفاده از موتور برق برای ماین منع قانونی نداره و اینکه یک موتور برق دیزل ۱۰ کاوا میتونه چند دستگاه ماینر با توان مصرفی ۶۰۵۴ آمپر رو تامین کنه
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا