راهنمای انتخاب

۵ نوع از بهترین پمپ آب خانگی و بی صدا معرفی ۱۴۰۳

پمپ آب وظیفه‌ی افزایش فشار آب مصرفی را دارد که باتوجه به نوع کاربرد، در انواع مختلف خانگی، صنعتی و کشاورزی تولید می‌شود. در ادامه به سراغ معرفی ۵ نوع از بهترین برندهای پمپ آب خانگی می‌رویم. با مجله‌ی آبیاران همراه باشید.

کمپانی های مطرح بسیاری در سراسر جهان، پمپ آب تولید می‌کنند، به همین دلیل انتخاب و خرید بهترین مارک پمپ آب برای مصارف خانگی از میان محصولات متنوع، بسیار دشوار شده است. برندهایی مانند پنتاکس، لوارا، پمپیران، الکتروژن و غیره از بهترین تولیدکنندگان پمپ آب هستند که در ادامه به ارائه‌ی توضیح مختصری در رابطه با هر برند می‌پردازیم.

پمپ آب پنتاکس، بهترین برند پمپ آب خانگی

به جرات می توان گفت که جایگاه بهترین پمپ آب خانگی متعلق به پمپ آب پنتاکس است که در کشور ایتالیا تولید می‌شود. در راستای آشنایی بیشتر با برند Pentax، جالب است بدانید که تمامی قطعات و تجهیزات مربوط به پمپ آب پنتاکس را کشور چین تولید می‌کند، اما محصول نهایی توسط کشور ایتالیا روانه‌ی بازار می‌شود. پمپ آب پنتاکس به دلیل کیفیت بالایی که دارد؛ در زمره بهترین پمپ‌های آب خانگی شناخته می‌شود. کارخانه پنتاکس برای اولین بار در سال ۱۹۹۰ میلادی توسط جیانلویجی پدرولو تاسیس شد.

انواع پمپ آب خانگی پنتاکس در ۵ سری CM-CB-CH-CS-PM طبقه بندی می‌شوند که هرکدام برای کاربری خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این پمپ آب ایتالیایی از نظر کاربرد و ساختار نیز در انواع تک پروانه، دو پروانه، جتی، محیطی، خودمکش و بشقابی دسته بندی می‌شود.

پمپ آب های پنتاکس

در رابطه با ساختار و جنس پمپ آب پنتاکس می‌توان به بدنه‌ی چدنی آن‌ها اشاره کرد. این درحالی است که در ساختار داخلی پمپ آب پنتاکس، پروانه‌ای از جنس برنج یا نوریل تعبیه شده است. همه‌ی انواع پمپ آب پنتاکس دو پروانه ای، از نوع زمینی و پمپ‌ آب دو پروانه پنتاکس سری T، از نوع سه فاز است.

یکی از انواع پمپ های پنتاکس، الکتروپمپ سانتریفیوژ سری CB نام دارند که دو پروانه ای هستند و هد بالایی دارند. الکتروپمپ سانتریفیوژ CB در ساختمان‌ها یا برای آبیاری زمین‌های کشاورزی کاربرد دارند. سایر کاربردهای پمپ آب خانگی پنتاکس دو پروانه سری CB، استفاده در صنایع ساختمانی، سیستم بوستر پمپ آبرسانی، به عنوان پمپ تامین آب و پمپ در آتش نشانی اشاره کرد.

پمپ آب ایتالیایی سایر

برند دیگری از انواع پمپ آب خانگی که محصول کشور ایتالیا است، با نام SAER یا همان سایر شناخته می‌شود. کارخانه‌ی سائر نیز مانند کارخانه‌ی پنتاکس ایتالیایی است. محصولات کمپانی سایر نیز جزو بهترین پمپ های خانگی و صنعتی به شمار می روند که تنوع بالایی نیز از بابت نوع محصولات دارند. تمامی قطعات پمپ آب لوارا در مقر اصلی کارخانه در کشور ایتالیا تولید می شود و توسط نمایندگانی که دارد به سراسر جهان صادر می شود.

پمپ آب سائردر رابطه با ساختار و جنس پمپ آب سایر می‌توان گفت که بیشتر پمپ های سایر، بدنه ی چدنی دارند و پروانه ی داخل این پمپ ها برنجی هستند. کمپانی SAER برای اولین بار در سال ۱۹۵۱ میلادی و در کشور ایتالیا توسط کارلو فاوالا تاسیس شد. محصولات سایر شامل: انواع الکتروموتور، انواع پمپ‌های سانتریفیوژ و انواع پمپ شناور می شوند.

پمپ آب خانگی از برند سایر نیز شامل: انواع تک پروانه، دو پروانه، جتی، بشقابی، طبقاتی افقی و عمودی هستند که باتوجه به نیاز و کاربری خود می‌توانید پمپ مناسب خود را تهیه کنید. محصولات سائر به عنوان پمپ آب خانگی، صنعتی و جهت آبیاری قطره ای در حوزه کشاورزی کاربرد دارند.

پمپ آب خانگی لوارا ایتالیا

یکی دیگر از بهترین انواع پمپ آب خانگی، پمپ آب ایتالیایی لوارا یا همان Lowara است. کمپانی لوارا در سال ۱۹۸۶ میلادی و در کشور ایتالیا تاسیس شد. کارخانه Lowara از همان ابتدا در زمینه‌ی تولید پمپ آب خانگی و تجاری آغاز کرد. اکنون نیز کارخانه‌ی لوارا یکی از زیرمجموعه‌های کمپانی Xylem به شمار می‌رود. شرکت زیلم در زمینه‌ی ارائه انواع تکنولوژی های مرتبط با آب در سطح بین المللی فعالیت می‌کند.

مقالات مرتبط: روش های کاهش صدای پمپ آب

پمپ آب لوارادر رابطه با جنس بدنه پمپ آب لوارا نیز می‌توان گفت که پمپ آب لوارا دارای بدنه‌ی چدنی یا استیل است که هر نوع از جنس بدنه به صورت مستقیم روی پمپ آب لوارا تاثیر می‌گذارد. پمپ های لوارا نیز برای کاربردهای مختلفی مانند: صنعتی، تجاری، خانگی و کشاورزی و آبیاری مورد استفاده قرار می‌گیرند. انواع پمپ آب خانگی لوارا شامل: پمپ کف کش، پمپ لجن کش، پمپ های شناور، پمپ زمینی و بوستر پمپ می‌شود.

پمپ آب خانگی پمپیران ایرانی

شرکت پمپیران به عنوان یکی از برترین تولیدکنندگان پمپ آب ایرانی فعالیت می‌کند. تمامی قطعات به‌ کار رفته در ساخت پمپ آب پمپیران باکیفیت و ایرانی هستند. پمپیران را می‌توان اولین تولیدکننده پمپ آب ایرانی قلمداد کرد. شرکت ایرانی پمپیران فعالیت خود را از ۱۳۵۴ شمسی تحت عنوان «صنایع پمپ سازی ایران» آغاز کرد. محصولات پمپیران در دو نوع دسته بندی پمپ آب و الکتروموتور طبقه بندی می شوند.

مقالات مرتبط: تعریف قطعات پمپ

در رابطه با مشخصات بدنه پمپ آب پمپیران می‌توان به دو نوع بدنه فولاد و چدن اشاره کرد، چراکه عمده محصولات پمپیران در دو نوع بدنه‌ی چدنی و فولادی تولید می‌شوند. انواع پمپ آب پمپیران، پمپ فشار قوی، پمپ اتا بزرگ، پمپ شناور و پمپ گریز از مرکز و غیره هستند. پمپ های ذکر شده از برند پمپیران عمدتا برای مصارف صنعتی، کشاورزی و آبیاری، تجاری و شهری مورد استفاده قرار می‌گیرند. برای خرید پمپ آب پمپیران کلیک کنید.

الکترو پمپ خانگی الکتروژن ایرانی

کارخانه الکتروژن نیز همانند پمپیران در کشور ایران تاسیس شده است و  تولیدکننده‌ی برتر در زمینه انواع پمپ آب، الکتروموتور و الکتروپمپ به شمار می‌رود. کیفیت بالای محصولات الکتروژن زبانزد بسیاری از مشتریان است، چرا که این کمپانی با تکیه بر علم و تخصص، محصولات باکیفیتی را راهی بازار ایران کرده است.

کیفیت پمپ الکتروژن ایرانی به قدری بالا است که به خوبی می‌تواند با همتایان خود در بازار رقابتی موفق عمل کند. از جمله عواملی که به موفقیت الکتروژن منتهی شده است، بهره گیری از افراد متخصص و استفاده از بهترین تکنولوژی‌های روز دنیا است. محصولات الکتروژن شامل پمپ بشقابی از نوع نیم اسب، یک اسب و پمپ جتی یک اسب، پمپ خورشیدی و کفکش الکتروژن می‌شوند.

پمپ آب الکتروژن شامل انواع: پمپ‌های خانگی، کفکش، صنعتی و کولری هستند که برای استفاده به عنوان پمپ‌های خانگی، از پمپ آب الکتروژن جتی و بشقابی بیشتر استفاده می‌شود. جنس بدنه پمپ‌های الکتروژن بیشتر از جنس چدن است و پروانه به‌کاررفته در ساختار داخلی این پمپ ها از جنس برنجی و یا استیل هستند. از پمپ آب الکتروژن بیشتر برای مصارف خانگی، صنایع کوچک و کشاورزی و آبیاری استفاده می‌شود.

برای دریافت قیمت و خرید بهترین پمپ آب خانگی و صنعتی و انواع پمپ آب پنتاکس، لوارا، پمپیران و الکتروژن کلیک کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا