لوگوی آبیاران

پمپ کفکش سه فاز

مشاهده مشخصات فنی و لیست قیمت پمپ کفکش سه فاز به همراه مشاوره تخصصی خرید انواع پمپ سه فاز در ادامه همین صفحه برای شما فراهم شده است. پمپ کفکش سه فاز قوی با دهانه خروجی 2 اینچ، 3 اینچ و 4 اینچ از جمله پمپ های پرکاربرد در جابجایی آب برای مصارف صنعتی و کشاورزی است.

پمپ کفکش یا پمپ چاهی نوعی پمپ سانتریفیوژ است که برای تخلیه آب یا سایر مایعات در حوضچه ها و چاه ها استفاده می شود. در کل کارایی این دستگاه به مانند پمپ آب بوده و می تواند آب را از چاه یا حوضچه ها به بیرون بکشد اما تنها تفاوت این 2 پمپ در این است که پمپ کف کش آب را به خود می کشد و باعث تخلیه آب از آن مکان می شود ولی پمپ اب معمولی آب را از چاه به مکانی معلوم انتقال می دهد.

با توجه به این که کفکش ها داخل سیال قرار می گیرند می بایست حتما ضد آب بوده و همینطور الکتروموتور آنها دارای کلاس حفاظتی باشد.
پمپی که داخل حوضچه قرار می گیرد و پساب را به بالا هدایت می کند؛ باید حتما مناسب تخلیه پساب باشد.
به طور کل پمپ کف کش به 2 گروه تقسیم می شود که عبارتند از :

 • پمپ مستغرق
 • پمپ شافت و غلاف

و اجزای پمپ نیز عبارتند از:

 • موتور
 • محور
 • مکانیکال سیل
 • حلزون
 • پروانه
 • کابل و ملحقات

نکته حائز اهمیت در مورد پمپ کف کش این است که اکثرا پمپ‌ کفکش به‌صورت مستقیم در محل نصب به سیستم برق متصل می شوند و تفاوت آن ها در منبع تغذیه‎ کفکش‌‎هاست که باعث تفاوت در فاز آنها شده و کف کش ها به 2دسته پمپ کفکش تک فاز و پمپ کفکش سه فاز تقسیم نموده است.

تفاوت پمپ کف کش تک فاز و سه فاز

همانطور که بیان کردیم کف کش تک فاز و سه فاز دارای منبع قدرت های مختلفی هستند و واژه فاز هم دقیقا به همین توزیع بار الکتریکی اشاره می کند در برق تک فاز یک مدار جریان متناوب با دوسیم تعبیه شده است  که یکی از این سیم ها، سیم فاز و سیم دیگر سیم خنثی است و برق در میان این دو سیم فاز و خنثی جریان پیدا می کند.
برق سه فاز هم دارای یک مدار  AC است که در آن نیز سه سیم تعبیه شده اند.

برق های خانگی تک فاز هستند ولی در مناطق و محل های تجاری و صنعتی اغلب منبع تغذیه از نوع سه فاز به کار گرفته می شود. پس حتما میبایست برای استفاده از کف کش تک فاز و سه فاز به منبع تغذیه خود توجه فرمایید تا دچار مشکل نشوید.
تفاوت مهمی که بین منبع کف کش تک فاز و سه فاز بوده این است که منبع تغذیه کف کش سه فاز بارهای بالاتری در خود جای می دهند و در منبع کف کش تک فاز بارهای معمولی در خود جای می دهد.

بااین‌حال، دستگاه‌های تک فاز را می‌توان از سیستم‌های سه فاز استخراج کرد.

کاربردهای کفکش سه فاز

کفکش سه فاز مجهز به یک موتور الکتریکی است که از ولتاژ های سینوسی تغذیه می کنند و با توجه به این که قدرت بالایی را دارا هستند نمی توان در منازل از آنها استفاده کرد و معمولا این کفکش ها برای تخلیه چاه های عمیق آب، زمین های زراعی بزرگ و تاسیسات صنعتی و تجاری استفاده شود.

مزیت استفاده از کف کش

 • طراحی ساده و کارایی بالا نسبت به کفکش تک فاز از ویژگی پمپ سه فاز است.
 • صدای کمتری نسبت به کفکش تک فاز را دارا هستند.
 • جای کمتری را نسبت به کف کش تک فاز اشغال می کنند.
 • ساختار ساده را نسبت به کف کش تک فاز را دارا هستند.
 • قوی ترین کفکش سه فاز هم حتی هزینه نگهداری پایینی نسبت به پمپ کفکش تک فاز را دارا هستند.

قیمت پمپ کفکش سه فاز

قیمت پمپ های کف کش سه فاز به عوامل مختلفی اشاره دارد که در انواع مختلفی از اندازه ها می تواند کفکش 1 اینچ یا کفکش 3 اینچ 3 فاز باشد و کارایی آنها با توجه به اینکه می تواند در صنعت، کشاورزی، فواره و انتقال آب باشد قیمت متفاوتی را داشته باشند.

استعلام قیمت، ثبت سفارش و درخواست مشاوره خود را برایمان ارسال کنید
در کمترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.
هولدینگ آبیاران پویان آذر

بزرگترین وارد کننده انواع کالاهای صنعتی با برترین و بالاترین کیفیت های شناخته شده بین المللی برای استفاده های متنوع از منابع معتبر مختلف داخل و خارج از کشور. شرکت آبیاران پویان آذر، از یک پیشینه فعالیتی پنجاه ساله برخوردار می باشد به طوریکه در طول مدت طولانی فعالیت های گذشته خود، توانسته است نام و عنوان طیف گسترده و مناسبی از شرکت های بزرگ صاحب برند داخلی و خارجی را بعنوان شرکای مطمئن تجاری در لیست مراودات بازرگانی خود داشته باشد

دفاتر فروش

تبریز، میدان راه آهن، جاده سنتو، 200 متر مانده به پمپ بنزین
تهران، خیابان فتح، مابین فتح و شیر پاستوریزه، روبروی یخچال
شعبه دوم تبریز، چهارراه نادر، جنب ایستگاه آتش نشانی

کارخانه: تبریز، قراملک، جنب دانشکده صنایع و معادن

 
 


تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه صنعتی آبیاران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از محصولات و کاتالوگ های انحصاری آبیاران پیگرد قانونی دارد