لوگوی آبیاران

تابلو کنترل سنکرون

جهت تامین برق بیشتر توسط ژنراتور از طریق بالابردن توان و یا ارتقاء ژنراتورهای موجود و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و کنترل بهینه توان خروجی دستگاه ها از تابلو سنکرون برای دیزل ژنراتورها استفاده می شود . این سیستم امکان سنکرون کردن یا اتصال دو یا چند دیزل ژنراتور با هم که مجهز به سیستم گاورنور و یا ECU برای موتورها و همچنین سیستم کنترل اتوماتیک ولتاژ AVR هستند را فراهم می کند.

مزایای سنکرون کردن (پارالل)

  • موازی سازی دیزل ژنراتور ها باعث ایجاد ظرفیت بیشتری شده و پایداری سیستم را بهبود می بخشد. موازی سازی چند ژنراتور با هم این امکان را هم فراهم می کند که چند ژنراتور کوچک تر نزدیک به بار کامل باشند و بازدهی بیشتری داشته باشند.
  • در صورت از کار افتادن یکی از ژنراتور های کل توان شبکه از بین نمی رود لذا تغذیه مصارف مهم ادامه می یابد.
  • هزینه و زمان انجام امور تعمیر و نگهداری کاهش می یابد زیرا خدمات و قطعات برای ژنراتور های کوچک و رایج بیشتر در دسترس قرار دارند.

تصویر 1

سنکرون چند ژنراتور با هم و با برق شهری

جهت انجام این امر برای هر دیزل ژنراتور، یک کنترلر جهت کنترل عملکرد دستگاه در حالت سنکرون و یک کلید GCB برای آن و جهت کنترل کلید برق شهر نیز یک MCB مخصوص آن در نظر گرفته می شود که دستگاه ها در حالت سنکرون می توانند به صورت دستی و اتوماتیک راه اندازی شوند.

  • حالت دستی: در این حالت دستگاه ژنراتور برق، توسط اپراتور روشن شده و دستگاه در ابتدا با فرمان اپراتور کلید GCB‌ را بر روی باس بی‌برق می بندد، سپس دستگاه های بعدی پس از فرمان بسته شدن GCB از طرف اپراتور و بعد از برقراری شرایط سنکرون با باس بالا دستی از طریق فعال کردن موتورهای کنترل ولتاژ و فرکانس می نمایند و سپس یک به یک کلید GCB آنها بسته خواهد شد. در صورت سنکرون با برق شهری نیاز به بسته بودن کلید MCB  می باشد که در این صورت دستگاه ها با باس مشترک عملیات سنکرون را انجام می هند و سپس کلید بسته می شود.
  • حالت اتوماتیک: دراین حالت در هنگام قطع یا ناپایداری برق شهر، کنترلر برق شهر ورودی System Start/Stop را فعال کرده و دستگاه ها همزمان روشن شده و پس از پایداری آنها یک به یک کلید GCB خود را بر روی باس بی برق می بندد و سپس سایر دستگاه ها با انجام عملیات سنکرون کلیدهای خود را می بندند. در صورت بازگشت برق شهر، ابتدا دستگاه ها با برق شهری سنکرون شده و سپس یک به یک از حالت سنکرون خارج و پس از طی زمان خنک کاری ، خاموش می شوند.

تقسیم بار بین دیزل ژنراتورها  (Load Sharing)

بعد از سنکرون شدن دستگاه ها با هم Loop (حلقه) کنترل تقسیم بار (Load Sharing) و راکتیو (VAR Sharing) شروع به کار کرده و نسبت به توان نامی هر دستگاه، بار مصرفی بین آنها تقسیم می شود. این Loop‌ها توسط ارتباط CAN بین کنترلرها با یکدیگر مرتبط می شوند و به این صورت از میزان بار دریافتی و همچنین از وضعیت دیگر کنترلرها مطلع می شوند.

مدیریت توان بین دیزل ژنراتورها  (Power Management)

مدیریت توان در کنترلرها از جمله امکاناتی است که توسط آن می توان روشن و خاموش کردن دستگاه ها را بر اساس تقاضای بار تنظیم و تعرف کرد.

این سیستم امکان سنکرون کردن 2 الی 32 دستگاه با توان های مختلف و حتی سازندگان مختلف را فراهم می سازد. این نوع تابلو کنترل دیزل ژنراتور، همچنین شامل تعریف دستگاه ها بر اساس توان مورد نیاز و یکسان سازی ساعت کار نیز می باشد که این امر در بهینه سازی استفاده از دستگاه ها با حداقل تعداد و حداکثر بازدهی را نیز فراهم می کند.

تصویر 2

برش بار در ساعات اوج مصرف و بر اساس دیماند  (Peak Sharing)

در بعضی از ساعات روز ممکن است اوج مصرف یا پیک مصرف اتفاق بیفتد که در این حالت هزینه برق مصرفی چند برابر حالت عادی محاسبه می گردد. برای رفع این مشکل در حالت سنکرون با برق شهر، در کنترلر تابلو حالت peak sharing تعریف می شود که در صورت نیاز دستگاه و یا دستگاه ها، برای ساعات اوج مصرف برق، با برق شهر پارالل شده و پس از گذشتن از اوج مصرف مجددا کنترلر تابلو، بار را به برق شهر باز می گرداند و دستگاه ها از مدار خارج می شوند.

قیمت تابلو کنترل سنکرون (پارالل)

نمایندگی فروش انواع تابلو کنترل سنکرون، مشاوره خرید، نصب و راه اندازی، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت تابلو کنترل پارالل دیزل ژنراتور و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

استعلام قیمت، ثبت سفارش و درخواست مشاوره خود را برایمان ارسال کنید
در کمترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.
هولدینگ آبیاران پویان آذر

بزرگترین وارد کننده انواع کالاهای صنعتی با برترین و بالاترین کیفیت های شناخته شده بین المللی برای استفاده های متنوع از منابع معتبر مختلف داخل و خارج از کشور. شرکت آبیاران پویان آذر، از یک پیشینه فعالیتی پنجاه ساله برخوردار می باشد به طوریکه در طول مدت طولانی فعالیت های گذشته خود، توانسته است نام و عنوان طیف گسترده و مناسبی از شرکت های بزرگ صاحب برند داخلی و خارجی را بعنوان شرکای مطمئن تجاری در لیست مراودات بازرگانی خود داشته باشد

دفاتر فروش

تبریز، میدان راه آهن، جاده سنتو، 200 متر مانده به پمپ بنزین
تهران، خیابان فتح، مابین فتح و شیر پاستوریزه، روبروی یخچال
شعبه دوم تبریز، چهارراه نادر، جنب ایستگاه آتش نشانی

کارخانه: تبریز، قراملک، جنب دانشکده صنایع و معادن

 
 


تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه صنعتی آبیاران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از محصولات و کاتالوگ های انحصاری آبیاران پیگرد قانونی دارد