لوگوی آبیاران

تابلو کنترل سنکرون

جهت تامین برق بیشتر توسط ژنراتور از طریق بالابردن توان و یا ارتقاء ژنراتورهای موجود و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری و کنترل بهینه توان خروجی دستگاه ها از تابلو سنکرون برای دیزل ژنراتورها استفاده می شود. این سیستم امکان سنکرون کردن یا اتصال دو یا چند دیزل ژنراتور با هم که مجهز به سیستم گاورنور و یا ECU برای موتورها و همچنین سیستم کنترل اتوماتیک ولتاژ AVR هستند را فراهم می کند.

مزایای سنکرون کردن (پارالل)

  • موازی سازی دیزل ژنراتور ها باعث ایجاد ظرفیت بیشتری شده و پایداری سیستم را بهبود می بخشد. موازی سازی چند ژنراتور با هم این امکان را هم فراهم می کند که چند ژنراتور کوچک تر نزدیک به بار کامل باشند و بازدهی بیشتری داشته باشند.
  • در صورت از کار افتادن یکی از ژنراتور های کل توان شبکه از بین نمی رود لذا تغذیه مصارف مهم ادامه می یابد.
  • هزینه و زمان انجام امور تعمیر و نگهداری کاهش می یابد زیرا خدمات و قطعات برای ژنراتور های کوچک و رایج بیشتر در دسترس قرار دارند.

مزایای سنکرون کردن

سنکرون چند ژنراتور با هم و با برق شهری

جهت انجام این امر برای هر دیزل ژنراتور، یک کنترلر جهت کنترل عملکرد دستگاه در حالت سنکرون و یک کلید GCB برای آن و جهت کنترل کلید برق شهر نیز یک MCB مخصوص آن در نظر گرفته می شود که دستگاه ها در حالت سنکرون می توانند به صورت دستی و اتوماتیک راه اندازی شوند.

  • حالت دستی: در این حالت دستگاه ژنراتور برق، توسط اپراتور روشن شده و دستگاه در ابتدا با فرمان اپراتور کلید GCB‌ را بر روی باس بی‌برق می بندد، سپس دستگاه های بعدی پس از فرمان بسته شدن GCB از طرف اپراتور و بعد از برقراری شرایط سنکرون با باس بالا دستی از طریق فعال کردن موتورهای کنترل ولتاژ و فرکانس می نمایند و سپس یک به یک کلید GCB آنها بسته خواهد شد. در صورت سنکرون با برق شهری نیاز به بسته بودن کلید MCB می باشد که در این صورت دستگاه ها با باس مشترک عملیات سنکرون را انجام می دهند و سپس کلید بسته می شود.
  • حالت اتوماتیک: دراین حالت در هنگام قطع یا ناپایداری برق شهر، کنترلر برق شهر ورودی System Start/Stop را فعال کرده و دستگاه ها همزمان روشن شده و پس از پایداری آن ها یک به یک کلید GCB خود را بر روی باس بی برق می بندد و سپس سایر دستگاه ها با انجام عملیات سنکرون کلیدهای خود را می بندند. در صورت بازگشت برق شهر، ابتدا دستگاه ها با برق شهری سنکرون شده و سپس یک به یک از حالت سنکرون خارج و پس از طی زمان خنک کاری، خاموش می شوند.

تقسیم بار بین دیزل ژنراتورها (Load Sharing)

بعد از سنکرون شدن دستگاه ها با هم Loop (حلقه) کنترل تقسیم بار (Load Sharing) و راکتیو (VAR Sharing) شروع به کار کرده و نسبت به توان نامی هر دستگاه، بار مصرفی بین آن ها تقسیم می شود. این Loop‌ ها توسط ارتباط CAN بین کنترلرها با یکدیگر مرتبط می شوند و به این صورت از میزان بار دریافتی و همچنین از وضعیت دیگر کنترلرها مطلع می شوند.

مدیریت توان بین دیزل ژنراتورها (Power Management)

مدیریت توان در کنترلرها از جمله امکاناتی است که توسط آن می توان روشن و خاموش کردن دستگاه ها را بر اساس تقاضای بار تنظیم و تعرف کرد.

این سیستم امکان سنکرون کردن 2 الی 32 دستگاه با توان های مختلف و حتی سازندگان مختلف را فراهم می سازد. این نوع تابلو کنترل دیزل ژنراتور، همچنین شامل تعریف دستگاه ها براساس توان مورد نیاز و یکسان سازی ساعت کار نیز می باشد که این امر در بهینه سازی استفاده از دستگاه ها با حداقل تعداد و حداکثر بازدهی را نیز فراهم می کند.

مدیریت توان بین دیزل ژنراتورها

برش بار در ساعات اوج مصرف و براساس دیماند (Peak Sharing)

در بعضی از ساعات روز ممکن است اوج مصرف یا پیک مصرف اتفاق بیفتد که در این حالت هزینه برق مصرفی چند برابر حالت عادی محاسبه می گردد. برای رفع این مشکل در حالت سنکرون با برق شهر، در کنترلر تابلو حالت peak sharing تعریف می شود که در صورت نیاز دستگاه و یا دستگاه ها، برای ساعات اوج مصرف برق، با برق شهر پارالل شده و پس از گذشتن از اوج مصرف مجددا کنترلر تابلو، بار را به برق شهر باز می گرداند و دستگاه ها از مدار خارج می شوند.

قیمت تابلو کنترل سنکرون (پارالل)

نمایندگی فروش انواع تابلو کنترل سنکرون، مشاوره خرید، نصب و راه اندازی، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت تابلو کنترل پارالل دیزل ژنراتور و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

استعلام قیمت، ثبت سفارش و درخواست مشاوره خود را برایمان ارسال کنید
در کمترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.
 
پاسخگوی سوالات و دیدگاه‌های شما هستیم:

اطلاعات هویتی شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هلدینگ آبیاران پویان آذر

مجموعه «آبیاران پویان آذر» یکی از بزرگترین تامین کنندگان عمده تجهیزات صنعتی در داخل کشور است که عرضه با کیفیت‌ترین محصولات از معتبرترین برندهای شناخته شده بین‌المللی را در طول 50 سال فعالیت تجاری خود برعهده داشته است. دانش فنی مونتاژ انواع دستگاه‌های ژنراتور برق در کنار ارائه کامل‌ترین نوع خدمات پس از فروش و گارانتی کالا ، این مجموعه را به بهترین گزینه برای مراودات بازرگانی در نزد شرکای تجاری وفادار خود تبدیل کرده است. ارائه بهترین قیمت بازار در کنار جلب رضایت و حفظ و نگهداشت مشتریان، از مهمترین استراتژی‌های هلدینگ «آبیاران پویان آذر» در طول سالیان طولانی فعالیت اقتصادی آن است.

ساماندهی
 
تندیس آبیاران
جشنواره وب ایران

دفاتر فروش

تبریز، میدان راه آهن، جاده سنتو، 200 متر مانده به پمپ بنزین
تهران، خیابان فتح، مابین فتح و شیر پاستوریزه، روبروی یخچال
شعبه دوم تبریز، چهارراه نادر، جنب ایستگاه آتش نشانی

کارخانه تهران: ابتدای بزرگراه شهید متوسلیان، خیابان فتح 5

کارخانه تبریز: قراملک، جنب دانشگاه صنایع و معادن

 
 


تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه صنعتی آبیاران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از محصولات و کاتالوگ های انحصاری آبیاران پیگرد قانونی دارد

تماس با واحد فروش
واتس آپ