لوگوی آبیاران
ژنراتور برق موتور برق الکتروموتور پمپ آب کمپرسور گیربکس تجهیزات برق صنعتی سایر محصولات
صفحه اصلی / ژنراتور برق / تابلو کنترل / سنکرون

قیمت تابلو کنترل سنکرون (پارالل)نمایندگی فروش انواع تابلو کنترل سنکرون، مشاوره خرید، نصب و راه اندازی، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت تابلو کنترل پارالل دیزل ژنراتور و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

مزایای سنکرون کردن (پارالل)

  • موازی سازی دیزل ژنراتورها باعث ایجاد ظرفیت بزرگتری شده و پایداری سیستم را بهبود می دهد. موازی سازی چند ژنراتور با هم این اجازه را می دهد که چند ژنراتور کوچکتر نزدیک به بار کامل باشند و بازدهی بیشتری داشته باشند.
  • در صورت از کار افتادن یکی از ژنراتورهای کل توان شبکه از بین نمی رود لذا تغذیه مصارف مهم ادامه می یابد.
  • هزینه و زمان انجام امور تعمیر و نگهداری کاهش می باشد زیرا خدمات و قطعات برای ژنراتورهای کوچک و رایج بیشتر در دسترس قرار دارند.

تصویر 1

سنکرون چند ژنراتور با هم و با برق شهری

جهت انجام این امر برای هر دیزل ژنراتور یک کنترلر جهت کنترل عملکرد دستگاه در حالت سنکرون و یک کلید GCB برای آن و جهت کنترل کلید برق شهر نیز یک MCB مخصوص آن در نظر گرفته می شود که دستگاه ها در حالت سنکرون می توانند به صورت دستی و اتوماتیک راه اندازی شوند.

حالت دستی : در این حالت دستگاه توسط اپراتور روشن شده و دستگاه در ابتدا با فرمان اپراتور کلید  GCB‌را بر روی باس بی‌برق می بندد، سپس دستگاه های بعدی پس از فرمان بسته شدن GCB از طرف اپراتور و بعد از برقراری شرایط سنکرون با باس بالا دستی از طریق فعال کردن موتورهای کنترل ولتاژ و فرکانس، می نمایند و سپس یک به یک کلید GCB آنها بسته خواهد شد. در صورت سنکرون با برق شهری نیاز به بسته بودن کلید MCB  می باشد که در این صورت دستگاه ها با باس مشترک عملیات سنکرون را انجام می هند و سپس کلید بسته می شود.

حالت اتوماتیک : دراین حالت در هنگام قطع یا ناپایداری برق شهر، کنترلر برق شهر ورودی System Start/Stop را فعال کرده و دستگاه ها همزمان روشن شده و پس از پایداری آنها یک به یک کلید GCB خود را بر روی باس بی برق می بندد و سپس سایر دستگاه ها با انجام عملیات سنکرون کلیدهای خود را می بندند. در صورت بازگشت برق شهر، ابتدا دستگاه ها با برق شهری سنکرون شده و سپس یک به یک از حالت سنکرون خارج و پس از طی زمان خنک کاری ، خاموش می شوند.

تقسیم بار بین دیزل ژنراتورها  (Load Sharing)

بعد از سنکرون شدن دستگاه ها با هم Loop (حلقه) کنترل تقسیم بار (Load Sharing) و راکتیو (VAR Sharing) شروع به کار کرده و نسبت به توان نامی هر دستگاه، بار مصرفی بین آنها تقسیم می شود. این Loop‌ها توسط ارتباط CAN بین کنترلرها با یکدیگر مرتبط می شوند و به این صورت از میزان بار دریافتی و همچنین از وضعیت دیگر کنترلرها مطلع می شوند.

مدیریت توان بین دیزل ژنراتورها  (Power Management)

مدیریت توان در کنترلرها از جمله امکاناتی است که توسط آن می توان روشن و خاموش کردن دستگاه ها را بر اساس تقاضای بار تنظیم و تعرف کرد.

این سیستم امکان سنکرون کردن 2 الی 32 دستگاه با توان های مختلف و حتی سازندگان مختلف را فراهم می سازد. این سیستم همچنین شامل تعریف دستگاه ها بر اساس توان مورد نیاز و یکسان سازی ساعت کار نیز می باشد که این امر در بهینه سازی استفاده از دستگاه ها با حداقل تعداد و حداکثر بازدهی را نیز فراهم می کند.

تصویر 2

برش بار در ساعات اوج مصرف و بر اساس دیماند  (Peak Sharing)

در بعضی از ساعات روز ممکن است اوج مصرف یا پیک مصرف اتفاق بیفتد که در این حالت هزینه برق مصرفی چند برابر حالت عادی محاسبه می گردد . برای رفع این مشکل در حالت سنکرون با برق شهر، در کنترلر تابلو حالت peak sharing تعریف می شود که در صورت نیاز دستگاه و یا دستگاه ها، برای ساعات اوج مصرف برق، با برق شهر پارالل شده و پس از گذشتن از اوج مصرف مجددا کنترلر تابلو، بار را به برق شهر باز می گرداند و دستگاه ها از مدار خارج می شوند.

استعلام قیمت، ثبت سفارش و درخواست مشاوره خود را برایمان ارسال کنید
در کمترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.
هولدینگ آبیاران پویان آذر

بزرگترین وارد کننده انواع کالاهای صنعتی با برترین و بالاترین کیفیت های شناخته شده بین المللی برای استفاده های متنوع از منابع معتبر مختلف داخل و خارج از کشور. شرکت آبیاران پویان آذر، از یک پیشینه فعالیتی پنجاه ساله برخوردار می باشد به طوریکه در طول مدت دراز فعالیت های گذشته خود، توانسته است نام و عنوان طیف گسترده و مناسبی از شرکت های بزرگ صاحب برند داخلی و خارجی را بعنوان شرکای مطمئن تجاری در لیست مراودات بازرگانی خود داشته باشد

تماس با واحد فروش
واتس آپ