درایر جذبی
صفحه اصلی/کمپرسور/لوازم و تجهیزات/درایر جذبی

درایر جذبی , خشک کن جذبی ( Adsorption drying )

قیمت درایر جذبی , خشک کن جذبیفروش انواع درایر جذبی و مشاوره خرید، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت خشک کن جذبی و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

 

به طور کلی دو نوع خشک کن جذبی سطحی وجود دارد، بازیافت سرد و بازیافت گرم و خشک کن‌های بازیافت سرد و مناسب‌ ترین خشک کن برای جریان‌های هوا با مقادیر پایین تر هستند. فرآیند بازیافت به کمک هوای فشرده صورت می گیرد و تقریبا به ٪۲۰ - ۱۵ ظرفیت اسمی خشک کن در فشار کاری ۷ بار، دمای نقطه شبنم C°۲۰+ نیاز دارد. دمای نقطه شبنم پایین تر به جریان بیشتری از نشت هوا نیاز دارد. بازیافت کننده های گرم و ماده جذب کننده رطوبت را توسط گرمای الکتریکی یا گرمای کمپرسور بازسازی می کنند. این بازیافت کننده و نسبت به بازیافت کننده سرد کم هزینه تر است. با استفاده از این بازیافت کننده می‌توان نقطه شبنم‌های خیلی پایین (۳۰°C- یا پایین تر ) را به دست آورد. همیشه قبل از خشک کردن جذبی سطحی، باید جداسازی و تخلیه آب تقطیر شده را بطور تضمین شده ای برنامه ریزی کرد. اگر هوای فشرده با استفاده از کمپرسورهای روغن کاری شونده (اسکرو) تولید شده باشد، باید حتما یک فیلتر جدا کننده روغن، پیش از تجهیزات خشک کن قرار داده شود. در بیشتر موارد از یک فیلتر ذره ای بعد از خشک کن جذبی استفاده می شود. در کمپرسورهای مارپیچی روغنکاری نشونده (Oil - free screw compressor) از خشک کن‌های جذبی سطحی استفاده می‌شود که در آن برای بازیافت ماده جذب کننده رطوبت از گرمای کمپرسور استفاده می کنند. بطور کلی این نوع خشک کن‌ها به همراه یک استوانه گردان، که حاوی ماده جذب کننده رطوبت است، نصب می شود که یک قسمت از آن ( یک چهارم ) توسط جریان ناچیزی از هوای فشرده ی گرم ( C°۱۳۰ - ۲۰۰ ) بازیافت می‌گردد. هوای استفاده شده در بازیافت دوباره سرد می شود، آب تقطیر شده تخلیه می شود و هوا از طریق پمپ افشانکی به جریان اصلی هوا فرستاده می‌شود. بقیه سطح استوانه خشک کن ( سه چهارم ) برای خشک کردن هوای فشرده پس خنک کن کمپرسورو مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درایر جذبی 1

درایر جذبی

یکی از موثرترین روش‌های حذف رطوبت از هوای فشرده، استفاده از درایر جذبی می باشد. در درایر جذبی، هوای فشرده از میان توده ای از مواد جاذب عبور داده می‌شود و رطوبت موجود در هوا در اثر تماس با سطح مواد جاذب، جذب این مواد گشته و هوا تا نقطه شبنم مورد نظر خشک شده و آماده تحویل به مصرف کننده می‌شود. این سیستم دارای دو مخزن حاوی مواد جاذب رطوبت می‌باشد که دارای خاصیت جذب رطوبت هستند. هوای تولید شده توسط شیرهای برقی و یک سیستم کنترلی دیجیتال به منظور خالص سازی هوای فشرده از رطوبت، به صورت متناوب وارد هر یک از مخزن‌ها می‌شود، بدین صورت که هنگامی‌ که یک مخزن در حال فعالیت است، مواد مخزن دیگر در حال احیاء می‌باشند. فرآیند احیاء شامل گرمایش و سرمایش مواد جاذب است. مکانیزم‌های گوناگونی برای احیاء مواد جاذب وجود دارد و دسته‌بندی کلی درایرهای جذبی نیز بر اساس مکانیزم های احیاء مواد جاذب صورت پذیرفته است.

درایر جذبی 2

نمایش بیشتر

لیست قیمت و مشخصات سایر برندها


لوگوی آبیاران
تخفیفات آبیاران

سایر محصولات آبیاران


تماس با واحد فروش
واتس آپ