لوگوی آبیاران

مخزن هوای فشرده

وظیفه اصلی این مخزن،‌ ذخیره کردن هوای فشرده شده توسط واحد هوا ساز کمپرسور پیستونی و اسکرو می باشد. این نوع از مخازن علاوه بر این، مزیت های دیگری نیز دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود:

قیمت مخزن هوای فشردهفروش انواع مخزن هوای فشرده و مشاوره خرید، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت مخزن هوای فشرده و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

  • مخزن هوای فشرده برای مواقع اوج مصرف بسیار کاربردی و ضروری میباشد و میتواند هوای فشرده را بدون اینکه نیازی به کمپرسور بزرگتر باشد تامین کند.
  • مخزن هوای فشرده از روشن و خاموش کردن دستگاه و استهلاک بالای آن جلوگیری میکند.
  • مخزن هوای فشرده با جریان و انرژی کمتری هوای فشرده را تولید میکند و همین موضوع باعث کاهش هزینه های مصرفی میشود.
  • مخزن هوای فشرده از ورود آب کندانس شده به لوله های انتقال به خوبی جلوگیری میکند.
  • مخزن هوای فشرده به گونه ای عمل میکند که در قدم اول باعث خنک شدن هوای فشرده میشود و همچنین مقداری از رطوبت و روغن موجود در هوا را جداسازی میکند.

نکات مهمی که قبل از خرید مخزن هوای فشرده باید در نظر داشت:

  1. اندازه مخزن هوای فشرده از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. اگر مخزن بیش از اندازه بزرگ باشد در مواری باعث خاموش شدن آن میشود و در مقابل اگر بیش از اندازه نیز کوچک باشد باعث افت فشار در کمپرسور و آسیب دیدن دستگاه میشود.
  2. ورق مخزن هوای فشرده باید از مرغوبترین نوع ورق تولید شده باشد و همچنین جوشکاری آن نیز به صورت کاملا اصولی و حرفه ای انجام شده باشد.
  3. ضخامت ورق مخزن هوای فشرده نیز مهم است و برحسب فشار و ضریب خوردگی مشخص میشود.
  4. در هنگان خرید مخزن هوای فشرده، ابعاد و قطر را مدنظر قرار دهید. قطر و ابعاد مخزن هوای فشرده نباید به گونه ای باشد که از درب ورودی موتور خانه و به طور کلی محلی که قرار است مخزن در آن نصب شود عبور نکند.

محاسبه ظرفیت مخزن هوای فشرده کمپرسور

بر اساس یک قانون کلی می‌بایست حداقل برابر با یک گالن به ازای هر CFM خروجی کمپرسور باشد. به عنوان مثال اگر ظرفیت کمپرسور ۱۰۰۰ CFM است، مخزن هوا می‌بایست حداقل حدود۱۰۰۰ گالن ظرفیت داشته باشد.

هرچند به منظور انجام برخی از وظایف ذکر شده، ممکن است ظرفیت مورد نیاز مخزن تا چند برابر این مقدار نیز افزایش یابد.

باید در نظر داشت بجهت انجام مطلوب وظیفه ردیف اول، نوسان مصرف نقش مهمی در حجم مخزن دارد .برای این منظور میبایست ابتدا نوسانات مصرف هوای فشرده را در واحد زمان را بصورت دیاگرام رسم نمود، آنگاه با توجه به مینیموم و ماکزیموم مصرف در واحد زمان، جهت خطی کردن مصرف (حذف نوسانات) حجم مخزن را محاسبه نمود بدیهی است هر چه دامنه تغییرات مصرف در واحد زمان بیشتر باشد حجم مخزن نیز میبایست افزایش یابد. همچنین در بعضی صنایع مقدار مصرف بصورت خطی بوده و دائما مقداری ثابت هوا مصرف میگردد که در این صورت بجهت برآورده شدن وظایف دیگر، از مخازن با حجم کم استفاده میگردد.

استعلام قیمت، ثبت سفارش و درخواست مشاوره خود را برایمان ارسال کنید
در کمترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.
هولدینگ آبیاران پویان آذر

بزرگترین وارد کننده انواع کالاهای صنعتی با برترین و بالاترین کیفیت های شناخته شده بین المللی برای استفاده های متنوع از منابع معتبر مختلف داخل و خارج از کشور. شرکت آبیاران پویان آذر، از یک پیشینه فعالیتی پنجاه ساله برخوردار می باشد به طوریکه در طول مدت طولانی فعالیت های گذشته خود، توانسته است نام و عنوان طیف گسترده و مناسبی از شرکت های بزرگ صاحب برند داخلی و خارجی را بعنوان شرکای مطمئن تجاری در لیست مراودات بازرگانی خود داشته باشد

ساماندهی
 
تندیس آبیاران
جشنواره وب ایران

دفاتر فروش

تبریز، میدان راه آهن، جاده سنتو، 200 متر مانده به پمپ بنزین
تهران، خیابان فتح، مابین فتح و شیر پاستوریزه، روبروی یخچال
شعبه دوم تبریز، چهارراه نادر، جنب ایستگاه آتش نشانی

کارخانه: تبریز، قراملک، جنب دانشکده صنایع و معادن

 
 


تمامی حقوق مادی و معنوی برای گروه صنعتی آبیاران محفوظ بوده و هرگونه کپی برداری از محصولات و کاتالوگ های انحصاری آبیاران پیگرد قانونی دارد

تماس با واحد فروش
واتس آپ