الکتروموتور
صفحه اصلی/الکتروموتور

الکتروموتور (Electric motor)

قیمت الکتروموتور , موتور الکتریکی , دینام - نمایندگی فروش و لیست قیمت الکتروموتورموتوژن، الکتروژن، جمکو، زیمنس، ABB, چینی و انواع الکترو موتور سه فاز و تک فاز و مشاوره خرید، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت موتور الکتریکی و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

 

الکتروموتور چیست؟

یک موتور الکتریکی (الکتروموتور) ، الکتریسیته را به حرکت مکانیکی تبدیل می کند. عمل عکس آن که تبدیل حرکت مکانیکی به الکتریسیته است، توسط ژنراتور انجام می شود. این دو وسیله بجز در عملکرد ، مشابه یکدیگر هستند. اکثر موتورهای الکتریکی توسط الکترومغناطیس کار می کنند، اما موتورهایی که بر اساس پدیده های دیگری نظیر نیروی الکتروستاتیک و اثر پیزوالکتریک کار می کنند، هم وجود دارند.

ادامه مطلب را در این لینک بخوانید

الکتروموتور تکفاز

الکتروموتور تکفاز قابلیت راه‌اندازی با برق 220-230 ولت شهری با فرکانس 50-60 هرتز را دارا هستند. به عبارتی دیگر تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی در الکتروموتور تکفاز، توسط برق تکفاز 220 ولت انجام می‌شود. بیشترین موارد استفاده الکتروموتورهای تک فاز اغلب در مصارف خانگی، تجاری و تا حدی نیز در صنعت استفاده می‌شود. آن هم به این علت که جریان الکتریکی تک‌فاز بسیار مقرون به صرفه و اقتصادی تر از سیستم سه فاز است. برق تکفاز در تمامی نقاط به راحتی در دسترس است و امکان بهره‌برداری آن بسیار ساده و در دسترس می‌باشد. اما در مقابل دسترسی به برق سه فاز مستلزم ایجاد بستری بسیار پرهزینه و نیازمند تکنولوژی می باشد. الکتروموتور تک‌فاز به لحاظ ساخت بسیار کم هزینه و ساده بوده و در تمامی لوازم خانگی کاربردی وسیع دارند.

اجزاء الکتروموتور‌ تکفاز

 • روتور

روتور بخش اصلی گردشی هر موتور القایی است که بار مکانیکی را از طریق شافت در مرکز الکتروموتور به یکدیگر اتصال می‌دهد.

 • استاتور

استاتور بخش ثابت الکتروموتور تکفاز میباشد که در زیر پوسته الکتروموتور قرار داده شده است و تغذیه به قسمت استاتور اتصال داده می‌شود. استاتور الکتروموتور تک فاز به منظور حذف و کاهش تلفات ناشی از جریان گردابی دارای مهر و موم و لمینت شده است.

الکتروموتور تک فاز

 

رنج توان الکتروموتور تکفاز

بدلیل محدودیت شدت جریان کنتورهای برق شهری محدوده توان این دسته از الکتروموتور‌ها از 200 وات تا حداکثر 3.7 کیلووات می‌باشد. که همین مورد باعث می‌شود تا شرکت‌های تولید کننده الکتروموتور تکفاز، با محدودیت رنج مواجه باشند. همچین استفاده از موتور تکفاز به دلیل شدت جریان بالا در زمان کارکرد، پیشنهاد مناسبی نیست. موتور الکتریکی تکفاز  برای راه اندازی بدلیل محدودیت کنتورهای شهری نیازمند روشی برای راه‌اندازی اولیه دارد. برای راه اندازی اولیه از یک خازن با ظرفیتی مشخص به عنوان خازن درایور یا راه‌انداز استفاده می شود. ظرفیت این خازن با توجه به قدرت الکتروموتور متفاوت می‌باشد و در برخی موارد از دو خازن استفاده می‌شود.

مزایای استفاده از الکترو موتور تکفاز

 • نصب و راه اندازی آسان
 • کاربری ساده
 • ساخت وسایل خانگی بدون نیاز به کنتور سه فاز
 • ساخت دستگاه های صنعتی سبک توسط موتور تکفاز
 • معایب الکترو موتور تکفاز
 • مصرف بالا
 • استهلاک بالا
 • شدت جریان مصرفی نسبتا بالا
 • تعمیر و نگهداری پر هزینه
 • نیاز به خازن برای راه اندازی اولیه
 • عدم کنترل کامل ضربه استارت
 • راه اندازی اولیه بسیار پر مصرف
 • گشتار اولیه پایین

 موارد کاربری

این دسته از موتور‌های الکتریکی کاربرد بسیار متنوعی از قبیل پمپ‌ های جبران افت فشار آب منازل مسکونی،‌ الکتروپمپ ‌های سرکولاتور شوفاژ و … دارد. همچین این نوع از الکتروموتور‌ها در بالابرهای فروشگاه‌های کوچک، جرثقیل ‌های کوچک در فروشگاه های صنعتی، در وسایل و تجهیزات خانگی موتور تکفاز کاربرد بسیاری دارند. الکتروموتور در ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، مینی واش‌ها و مصارفی از این قبیل مورد استفاده قرار می‌گیرند. موتور الکتریکی تکفاز در مقایسه با الکتروموتور سه فاز دارای گشتاور راه انداز و گشتاور اولیه پایین تری می‌باشد. همانگونه که در معایب الکتروموتور تکفاز اشاره شد، گشتاور اولیه این دسته الکتروموتور نسبتا پایین می‌باشد. برای این منظور و جبران گشتاور در زمان استارت که باعث محدودیت هایی می‌شود راه‌کارهایی وجود دارد. برای جبران این گشتاور پایین سازندگان از خازن دومی برای افزایش و جبران این گشتاور بهره‌گیری می‌نمایند. این خازن معمولا به طور پیشفرض در داخل و یا خارج از ترمینال باکس وظیفه جبران گشتاور را ایفا میکند.

الکتروموتور سه فاز

الکتروموتور سه فاز به موتور های الکتریکی گفته می شود که بر خلاف الکتروموتور تکفاز که تنها از فاز و نول برای کارکرد بهره می گیرد، باید برای ایجاد نیروی مکانیکی به برق سه فاز متصل شود. این نوع الکتروموتور، برای ایجاد نیروی مغناطیسی چرخان مورد نیاز، از اختلاف فاز موجود بین سه فاز تغذیه مجزا کمک می گیرد. همانطور که می دانید، الکتروموتور از روتور و استاتو تشکیل می شود. روتور که بخش دوار می باشد، از یک هسته مسی تشکیل شده و سیم پیچ ها روی آن پیچیده می شوند. میدان مغناطیسی دوار، باعث القای الکترومغناطیس در روتور می شود و نهایتا جریان الکتریکی را ایجاد می نماید. به دنبال ایجاد شدن جریان الکتریکی در الکتروموتور سه فاز، الکتروموتور در جهت میدان مغناطیسی متعادل به گردش در آمده و نیروی مکانیکی به وجود می آورد.

علت استفاده از الکتروموتور سه فاز در بیشتر صنایع

از آنجایی که الکتروموتور سه فاز، از سه فاز R، S، T برای عملکرد استفاده می کند، در نتیجه قادر است توان بیشتری نسبت به الکتروموتور تکفاز ایجاد نماید. این نوع الکتروموتور ها را از توان های بسیار پایین (۱ اسب) تا توان های بسیار بالا (چند صد اسب) طراحی و تولید می کنند. همچنین بیشتر الکتروموتور های سه فاز، از نوع قفس سنجابی می باشند و با برخورداری از ویژگی هایی همچون کاربرد آسان، قیمت مقرون به صرفه، هزینه بهره برداری کم و استحکام مناسب و ظاهری مناسب از نظر طراحی، در بسیاری از صنایع بیشتر از سایر موتور های الکتریکی به کار برده می شوند.

انواع الکتروموتور سه فاز

کاربرد الکتروموتور سه فاز

الکتروموتور سه فاز یکی از انواع پرکاربرد الکتروموتور محسوب می شود و می توان از آن در بسیاری از صنایع نظیر صنایع خودروسازی، صنایع غذایی، دارویی، فولاد، کشاورزی و معادن، همچنین در صنایعی مانند صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع دریایی و … استفاده کرد.

عوامل تاثیر گذار بر سرعت الکتروموتور سه فاز

در یک الکتروموتور سه فاز، این فرکانس است که در تغییرات سرعت دخیل می باشد. میزان گشتاور در این موتور های الکتریکی نیز ناشی از لغزش دینام سه فاز و اختلاف سرعت بین روتور و میدان دوار القا شده روی استاتور می باشد. در الکتروموتور های سه فاز AC، در صورتیکه سیم پیچ های مختلف با قطب های مختلف استاتور موجود باشند، می توان سرعت را تغییر داد. اما در نوع القایی این موتورها، برای تغییر سرعت، می بایست میزان فرکانس منبع تغذیه را تغییر داد.

مهم‌ترین نکات و راهنمای جامع انتخاب الکتروموتور سه فاز

الکتروموتورهای سه‌فاز از جمله پرمصرف‌ترین نوع الکتروموتور در کارخانه‌ها به شمار می‌رود. الکتروموتورهای سه فاز قادر هستند که از طریق یک اینورتر از راه دور نیز کنترل شوند. در ادامه به طور خلاصه درباره امکانات الکتروموتور سه فاز و راهنمای خرید آنها بر حسب ظرفیت می پردازیم.

معرفی مشخصات و راهنمای خرید الکتروموتور سه فاز

این الکتروموتور با مداری مشابه مدار ترانسفورماتور سه فاز و با استفاده از القای میدان مغناطیسی حاصل از جریان سیم‌ها، نیروی مکانیکی را ایجاد خواهد کرد. در انواع مدل‌های الکتروموتور چینی، الکتروموتور زیمنس و …، سه فاز اصلی الکتروموتور سه فاز T، S و R نام دارد و به دلیل ایجاد نیروی مکانیکی در آن‌ها از طریق القای میدان مغناطیسی به آن‌ها موتور القایی نیز گفته می‌شود.

انواع الکتروموتور سه فاز

 • الکتروموتور سه فاز از نوع 2 پل
 • اکتروموتور سه فاز از نوع ۴ پل
 • الکتروموتور سه فاز از نوع ۶ پل
 • الکتروموتور سه فاز نوع ۸ پل

الکتروموتورهای دو پل، معمولاَ در ساخت فن و هواکش استفاده می‌شود. سرعت آن‌ها ۳۰۰۰ دور بر دقیقه است. الکتروموتورهای ۴ پل، بسیار پرمصرف بوده و اغلب همراه یک گیربکس بکار می‌رود. الکتروموتورهای سه فاز ۶ پل و ۸ پل نیز از کم مصرف‌ترین انواع آنها هستند که تنها در موارد خاصی از آن استفاده می‌شود. الکتروموتورهای سه فاز در صنایع مختلفی چون: صنعت خودرو، صنایع دارویی، صنعت معدن، کشاورزی، صنایع دریایی، پتروشیمی، فولاد و … کاربرد دارند.

الکتروموتور سه فاز

راهنمای خرید الکتروموتور سه فاز

تعدد و گستردگی استفاده از الکتروموتورهای سه فاز باعث می‌شود کارکردهای متفاوتی از آن‌ها را انتظار داشته باشیم. با توجه به کاربرد این وسیله در هر صنعت باید پس از انتخاب درست اقدام به خرید آن کرد. از مهم‌ترین متغیرهای انتخاب الکتروموتور سه فاز می توان به موارد زیر اشاره کرد:

سرعت کارکرد یا دور موتور: سرعت یا دور موتور انواع الکتروموتور سه فاز، از جمله در مدل‌های چینی، معمولاً متغیر نبوده و یا به عبارت بهتر قابل تنظیم نیستند. اگر در زمینه کاری خود نیاز دارید از یک سرعت مشخص استفاده کنید و یا نیاز دارید که از سرعت‌های مختلفی در حین کار استفاده کنید، لازم است یک کنترل سرعت به دستگاه اضافه کنید.

گشتاور: گشتاور به سرعتی از دستگاه گفته می‌شود که در آن الکتروموتور و مشخصاَ الکتروموتور سه فاز بتواند بدون اصطکاک و بالاترین سرعت کار کند. در هر زمینه‌ای از کار و برای هر زمینه‌ای میزان خاصی از گشتاور لازم است.

توان: میزان توان دستگاه یکی از مهم‌ترین عوامل موثر بر انتخاب الکتروموتور است. هنگام انتخاب الکتروموتور همیشه حداکثر توان مورد نیاز خود را در هنگام انتخاب در نظر بگیرید.

چرخه کاردهی: به این معنی است که موتور تا چه میزان می‌تواند بصورت دائم و با رسیدن به حداکثر دمای کار، به کار ادامه دهد. اگر زمینه کاری شما به شکلی است که به ساعت‌های طولانی کار مداوم برای کار نیاز به فعالیت الکتروموتور دارید باید این فاکتور را در نظر بگیرید و البته الکتروموتور زیمنس می‌تواند یک گزینه‌ مناسب برای کار در ساعات طولانی باشد.

اندازه فریم و پیکربندی دستگاه: با توجه به محدودیت فضای کارگاه و یا واحد مورد نظر می‌توان انواع مختلفی از ابعاد الکتروموتور سه فاز را خریداری نمایید.

دمای محیط: دمای محیط به طور یقین بر کارکرد بهینه دستگاه تاثیرگذار می‌باشد. باید دقت کرد که کارکرد بهینه الکتروموتور انتخابی در چه دمایی است؟ و یا دمای بسیار سرد و یا دمای بسیار بالا تاثیر بر کاربری آنچه تاثیراتی خواهد گذاشت.

الکتروموتور سه فاز چینی

از محبوب ترین الکتروموتورها، در بازار ایران، می توان به الکتروموتورهای چینی اشاره کرد. چون هم از کارایی مناسبی برخوردار هستند و هم با قیمت‌های مناسبی نیز عرضه می شوند. گشتاور نامی بالا، جریان پایین در ازای راندمان مناسب از جمله دلایلی است که الکتروموتور سه فاز چینی را از سایر انواع و برندها متمایز می‌کند. همچنین الکتروموتور سه فاز چینی، هزینه نگهداری و تعمیر پایین‌تری نسب به سایر برندهای ترک، اروپایی و غیره دارند.

انواع الکتروموتور چینی

 

اجزای الکتروموتور

 
1.براکت جلو6.استاتور سیم پیچی شده11.واشر فنری پشت بلبرینگ
2.شفت7.فریم الکترو موتور12.براکت عقب
3.خار8.ترمینال برد13.پروانه خنک کاری
4.روتور9.درب جعبه ترمینال14.کاور پروانه
5.بلبرینگها10.قطعات گلند15.خازن دائم

 

انواع الکتروموتور

الکتروموتور ها دارای انواع زیر هستند:

الکتروموتور های جریان مستقیم

 • موتور تحریک مستقل جریان مستقیم
 • موتور خود تحریک جریان مستقیم
 • موتور سری جریان مستقیم
 • موتور کمپوند (مختلط) جریان مستقیم

الکتروموتور های جریان متناوب

با گسترش شبکه های جریان متناوب و استفاده از آن خصوصا برق سه فاز به عنوان برق صنعتی، امروزه قسمت های زیادی از صنعت روی محور الکتروموتور های جریان متناوب و خصوصا موتور های سه فاز کار می کند. اصولا الکتروموتور های جریان متناوب نسبت به موتور های جریان مستقیم دارای ساختمان ساده تر، عمر مفید بیشتر و تعمیر و نگهداری راحت تری هستند. به همین دلایل در اغلب کارخانجات و کارگاه ها به جز در موارد خاصی از موتور های جریان متناوب استفاده می شود.

الکتروموتور های جریان متناوب سه فاز

 • موتور های سه فاز سنکرون
  • در این موتور ها تعداد دور روتور (گردنده) برابر تعداد دور حوزه مغناطیسی سیم پیچ های استاتور (قسمت ساکن) می باشد. به همین دلیل به آن ها سنکرون یا همسان می گویند. این موتور ها به دلیل ساختمان پیچیده، راه اندازی مشکل، تعمیر و نگهداری با هزینه زیاد به جز در موارد خاص مورد استفاده قرار نمی گیرندو معمولا از آن ها به عنوان ژنراتور جریان متناوب استفاده می شود.

 • موتور های سه فاز آسنکرون
  • این موتور ها بر خلاف موتور سنکرون همیشه تعداد دور روتور آن ها کمتر از تعداد دور حوزه مغناطیسی دوار استاتور می باشد. به همین دلیل به آن ها موتور های آسنکرون یا ناهمسان گفته می شود.

مزایای موتور های سه فاز آسنکرون

 • دارای ساختمان بسیار ساده و محکم هستند.
 • قیمت نسبتا ارزانی نسبت به نمونه های مشابه دارند و قابل اعتماد هستند.
 • دارای بازده بالا می باشند.
 • دارای ضریب قدرت (cos φ) نسبتا خوبی می باشند.
 • در شرایط کار نرمال به حداقل تعمیر نیاز دارند.
 • احتیاج به موتور راه انداز ندارند، در حالی که موتور های سنکرون نیاز به یک موتور محرک دارند و در واقع راه اندازی موتور های آسنکرون بسیار ساده می باشد.
 • نسبت به موتور های مشابه در حجم کمتر و با قدرت بیشتر ساخته می شوند.

معایب موتور های سه فاز آسنکرون

 • بدون از دست دادن قسمتی از ضریب بهره، سرعت آنها قابل تغییر نمی باشد.
 • با افزایش بار سرعت آن ها کم می شود.
 • کنترل دور آن ها بسیار مشکل بوده و با تغییرات جزئی فرکانس، دور آن ها کم و زیاد می شود.

گروه صنعتی آبیاران با دارا بودن چهار مرکز فروش و خدمات پس از فروش الکتروموتور، به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان الکتروموتور و همچنین نمایندگی فروش معتبرترین تولید کننده های الکتروموتور در ایران و منطقه می باشد. از جمله الکتروموتور های موتوژن، الکتروژن، جمکو، ABB و چینی. 

نمایش بیشتر

لیست قیمت الکتروموتور های موتوژن

لیست قیمت الکتروموتور موتوژن آلومینیومی سه فاز

نام محصولمدلPowerPhaseRPMقیمت
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.06KW-1500RPM0.06KW3Phase1500RPM۱,۱۳۵,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.09KW-1500RPM0.09KW3Phase1500RPM۱,۲۶۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.09KW-3000RPM0.09KW3Phase3000RPM۱,۱۶۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.12KW-3000RPM0.12KW3Phase3000RPM۱,۱۳۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.12KW-1500RPM0.12KW3Phase1500RPM۱,۳۲۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.18KW-1500RPM0.18KW3Phase1500RPM۱,۳۹۵,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.18KW-3000RPM0.18KW3Phase3000RPM۱,۳۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.25KW-1500RPM0.25KW3Phase1500RPM۱,۶۸۵,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.25KW-3000RPM0.25KW3Phase3000RPM۱,۴۳۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.37KW-1000RPM0.37KW3Phase1000RPM۲,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.37KW-3000RPM0.37KW3Phase3000RPM۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.37KW-1500RPM0.37KW3Phase1500RPM۱,۷۰۰,۰۰۰ تومان
موتوژن سه فاز آلومینیومی بدون پایهAL-B14-1500-0.37kw0.37KW3Phase1500RPM۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.55KW-1000RPM0.55KW3Phase1000RPM۲,۲۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.55KW-1500RPM0.55KW3Phase1500RPM۲,۰۷۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.55KW-3000RPM0.55KW3Phase3000RPM۱,۷۷۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.75KW-750RPM0.75KW3Phase750RPM۳,۲۹۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.75KW-1000RPM0.75KW3Phase1000RPM۲,۷۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.75KW-1500RPM0.75KW3Phase1500RPM۲,۱۹۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن0.75KW-3000RPM0.75KW3Phase3000RPM۲,۰۷۰,۰۰۰ تومان
موتوژن سه فاز آلومینیومی بدون پایهAL-B14-1500-0.75kw0.75KW3Phase1500RPM۲,۱۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن1.1KW-1000RPM1.1KW3Phase1000RPM۳,۰۶۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن1.1KW-1500RPM1.1KW3Phase1500RPM۲,۶۳۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن1.1KW-3000RPM1.1KW3Phase3000RPM۲,۲۶۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن1.1KW-750RPM1.1KW3Phase750RPM۳,۶۹۵,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن1.5KW-750RPM1.5KW3Phase750RPM۵,۰۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن1.5KW-1000RPM1.5KW3Phase1000RPM۳,۶۲۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن1.5KW-1500RPM1.5KW3Phase1500RPM۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن1.5KW-3000RPM1.5KW3Phase3000RPM۲,۸۹۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن2.2KW-750RPM2.2KW3Phase750RPM۶,۶۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن2.2KW-1000RPM2.2KW3Phase1000RPM۴,۹۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن2.2KW-3000RPM2.2KW3Phase3000RPM۳,۲۷۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن2.2KW-1500RPM2.2KW3Phase1500RPM۳,۷۳۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن3KW-750RPM3KW3Phase750RPM۷,۴۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن3KW-1000RPM3KW3Phase1000RPM۷,۲۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن3KW-1500RPM3KW3Phase1500RPM۴,۲۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن3KW-3000RPM3KW3Phase3000RPM۳,۹۸۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن4KW-750RPM4KW3Phase750RPM۱۰,۳۸۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن4KW-3000RPM4KW3Phase3000RPM۵,۴۳۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن4KW-1500RPM4KW3Phase1500RPM۵,۴۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن4KW-1000RPM4KW3Phase1000RPM۷,۸۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن5.5KW-1000RPM5.5KW3Phase1000RPM۷,۹۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن5.5KW-750RPM5.5KW3Phase750RPM۱۱,۱۲۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن5.5KW-1500RPM5.5KW3Phase1500RPM۷,۸۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن5.5KW-3000RPM5.5KW3Phase3000RPM۶,۷۸۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن7.5KW-750RPM7.5KW3Phase750RPM۱۲,۸۸۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن7.5KW-1500RPM7.5KW3Phase1500RPM۸,۳۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن7.5KW-3000RPM7.5KW3Phase3000RPM۷,۷۶۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن7.5KW-1000RPM7.5KW3Phase1000RPM۱۱,۲۷۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن11KW-3000RPM11KW3Phase3000RPM۱۱,۱۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن11KW-1500RPM11KW3Phase1500RPM۱۲,۱۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن11KW-1000RPM11KW3Phase1000RPM۱۳,۳۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن15KW-1500RPM15KW3Phase1500RPM۱۵,۲۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن15KW-3000RPM15KW3Phase3000RPM۱۳,۲۸۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز آلومینیومی موتوژن18.5KW-3000RPM18.5KW3Phase3000RPM۱۴,۹۵۰,۰۰۰ تومان

لیست قیمت الکتروموتور موتوژن تکفاز

نام محصولمدلPowerPhaseRPMقیمت
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS0.25KW-1500RPM0.25KW1Phase1500RPM۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS0.37KW-1500RPM0.37KW1Phase1500RPM۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS0.37KW-3000RPM0.37KW1Phase3000RPM۲,۵۳۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS0.55KW-1500RPM0.55KW1Phase1500RPM۲,۶۷۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS0.55KW-3000RPM0.55KW1Phase3000RPM۲,۶۱۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS0.75KW-1500RPM0.75KW1Phase1500RPM۲,۹۸۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS0.75KW-3000RPM0.75KW1Phase3000RPM۲,۸۷۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS1.1KW-1500RPM1.1KW1Phase1500RPM۳,۵۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS1.1KW-3000RPM1.1KW1Phase3000RPM۲,۹۱۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS1.5KW-3000RPM1.5KW1Phase3000RPM۳,۶۷۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS1.5KW-1500RPM1.5KW1Phase1500RPM۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تک فاز CRS گشتاور بالا موتوژنCRS-1.5KW-High-Torque1.5KW1Phase1500RPMموجود در انبار - تماس بگیرید
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS2.2KW-3000RPM2.2KW1Phase3000RPM۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن استارت خازن دائم CRS2.2KW-1500RPM2.2KW1Phase1500RPM۴,۵۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تک فاز CRS گشتاور بالا موتوژنCRS-2.2KW-High-Torque2.2KW1Phase1500RPMموجود در انبار - تماس بگیرید
نام محصولمدلPowerPhaseRPMقیمت
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله0.25KW-1500RPM0.25KW1Phase1500RPM۱,۹۶۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله0.37KW-1500RPM0.37KW1Phase1500RPM۲,۱۳۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله0.37KW-3000RPM0.37KW1Phase3000RPM۲,۰۷۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تک فاز مشعل گازی موتوژنCR-GAS-0.55kw0.55KW1Phase1500RPMموجود در انبار - تماس بگیرید
الکتروموتور تک فاز مشعل گازوئیلی موتوژنCR-Diesel-0.55kw0.55KW1Phase1500RPMموجود در انبار - تماس بگیرید
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله0.55KW-1500RPM0.55KW1Phase1500RPM۲,۴۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله0.55KW-3000RPM0.55KW1Phase3000RPM۲,۱۲۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله0.75KW-1500RPM0.75KW1Phase1500RPM۲,۵۷۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله0.75KW-3000RPM0.75KW1Phase3000RPM۲,۵۴۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله1.1KW-3000RPM1.1KW1Phase3000RPM۲,۶۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله1.1KW-1500RPM1.1KW1Phase1500RPM۳,۱۱۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله1.5KW-1500RPM1.5KW1Phase1500RPM۳,۳۹۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله1.5KW-3000RPM1.5KW1Phase3000RPM۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله2.2KW-1500RPM2.2KW1Phase1500RPM۴,۰۶۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور تکفاز خازن دائم (CR) - رله2.2KW-3000RPM2.2KW1Phase3000RPM۳,۵۸۰,۰۰۰ تومان

 

 

لیست قیمت الکتروموتور موتوژن چدنی سه فاز

نام محصولمدلPowerPhaseRPMقیمت
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن2.2KW-1000RPM2.2KW3Phase1000RPM۵,۷۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن2.2KW-1500RPM2.2KW3Phase1500RPM۴,۵۶۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن3KW-1000RPM3KW3Phase1000RPM۷,۳۹۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن3KW-1500RPM3KW3Phase1500RPM۴,۸۹۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن4KW-1000RPM4KW3Phase1000RPM۸,۵۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن4KW-1500RPM4KW3Phase1500RPM۶,۱۷۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن4KW-3000RPM4KW3Phase3000RPM۵,۹۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن5.5KW-1000RPM5.5KW3Phase1000RPM۹,۸۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن5.5KW-1500RPM5.5KW3Phase1500RPM۸,۲۹۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن5.5KW-3000RPM5.5KW3Phase3000RPM۷۹,۵۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن7.5KW-1500RPM7.5KW3Phase1500RPM۹,۲۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن7.5KW-3000RPM7.5KW3Phase3000RPM۸,۷۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن7.5KW-1000RPM7.5KW3Phase1000RPM۱۳,۱۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن11KW-1000RPM11KW3Phase1000RPM۱۵,۱۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن11KW-1500RPM11KW3Phase1500RPM۱۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن11KW-3000RPM11KW3Phase3000RPM۱۱,۶۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن15KW-1000RPM15KW3Phase1000RPM۲۴,۱۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن15KW-1500RPM15KW3Phase1500RPM۱۶,۱۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن15KW-3000RPM15KW3Phase3000RPM۱۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن18.5KW-1000RPM18.5KW3Phase1000RPM۲۹,۶۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن18.5KW-1500RPM18.5KW3Phase1500RPM۲۳,۴۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن18.5KW-3000RPM18.5KW3Phase3000RPM۱۶,۸۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن22KW-1000RPM22KW3Phase1000RPM۳۱,۹۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن22KW-1500RPM22KW3Phase1500RPM۲۵,۸۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن22KW-3000RPM22KW3Phase3000RPM۲۴,۸۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن30KW-1000RPM30KW3Phase1000RPM۳۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن30KW-1500RPM30KW3Phase1500RPM۳۴,۴۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن30KW-3000RPM30KW3Phase3000RPM۳۱,۴۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن37KW-1000RPM37KW3Phase1000RPM۴۵,۸۵۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن37KW-1500RPM37KW3Phase1500RPM۴۱,۵۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن37KW-3000RPM37KW3Phase3000RPM۳۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن45KW-1000RPM45KW3Phase1000RPM۵۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن45KW-1500RPM45KW3Phase1500RPM۴۵,۴۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن45KW-3000RPM45KW3Phase3000RPM۴۳,۹۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن55KW-1000RPM55KW3Phase1000RPM۶۱,۷۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن55KW-1500RPM55KW3Phase1500RPM۵۲,۵۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن55KW-3000RPM55KW3Phase3000RPM۵۰,۶۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن75KW-1500RPM75KW3Phase1500RPM۶۴,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن75KW-3000RPM75KW3Phase3000RPM۶۲,۸۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن75KW-1000RPM75KW3Phase1000RPM۸۳,۸۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن90KW-1500RPM90KW3Phase1500RPM۶۹,۲۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن90KW-1000RPM90KW3Phase1000RPM۸۸,۹۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن90KW-3000RPM90KW3Phase3000RPM۶۷,۳۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن110KW-1000RPM110KW3Phase1000RPM۱۳۱,۲۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن110KW-1500RPM110KW3Phase1500RPM۱۱۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن110KW-3000RPM110KW3Phase3000RPM۹۶,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن132KW-1000RPM132KW3Phase1000RPM۱۴۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن132KW-1500RPM132KW3Phase1500RPM۱۲۰,۷۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن132KW-3000RPM132KW3Phase3000RPM۱۱۵,۹۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن160KW-1000RPM160KW3Phase1000RPM۱۶۷,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن160KW-1500RPM160KW3Phase1500RPM۱۴۲,۶۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن160KW-3000RPM160KW3Phase3000RPM۱۳۲,۲۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن185KW-1500RPM185KW3Phase1500RPM۱۴۶,۳۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن185KW-3000RPM185KW3Phase3000RPM۱۳۹,۷۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن200KW-1000RPM200KW3Phase1000RPM۲۳۰,۵۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن200KW-1500RPM200KW3Phase1500RPM۱۷۸,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن200KW-3000RPM200KW3Phase3000RPM۱۵۴,۸۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن250KW-1000RPM250KW3Phase1000RPM۲۵۳,۰۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن250KW-1500RPM250KW3Phase1500RPM۲۱۳,۲۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن250KW-3000RPM250KW3Phase3000RPM۱۸۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن315KW-1000RPM315KW3Phase1000RPM۳۴۰,۳۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن315KW-1500RPM315KW3Phase1500RPM۲۵۵,۵۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن355KW-1500RPM355KW3Phase1500RPM۳۰۸,۵۰۰,۰۰۰ تومان
الکتروموتور سه فاز چدنی موتوژن400KW-1500RPM400KW3Phase1500RPM۳۵۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان

 

لیست قیمت الکتروموتور های موجود (تکفاز)

نام کالا

تعداد

قیمت (ريال)

مدل الکتروموتور

فاز

750 دور

1000 دور

1500 دور

3000 دور

الکتروموتور استریم 0.37 کیلووات

1

0

13.680.000

الکتروموتور PEM چینی 0.37 کیلووات

1

0

15.840.000

الکتروموتور PEM چینی 0.55 کیلووات

1

22.990.000

17.600.000 

الکتروموتور سوگو 0.75 کیلووات

1

20.750.000

الکتروموتور استریم 1.5 کیلووات

1

37.300.000

28.210.000 

الکتروموتور سوگو 1.5 کیلووات

1

0

28.210.000

الکتروموتور استریم 2.2 کیلووات

1

37.320.000

 

لیست قیمت الکتروموتور های موجود (3 فاز)

نام کالا

تعداد

قیمت (ريال)

مدل الکتروموتور

فاز

750 دور

1000 دور

1500 دور

3000 دور

الکتروموتور VEM - چینی 0.55 کیلووات

3

17.600.000

الکتروموتور استریم 0.55 کیلووات

3

14.770.000

الکتروموتور زیمنس 0.75 کیلووات

3

25.000.000

الکتروموتور ایده آل 0.75 کیلووات

3

15.730.000

الکتروموتور سوگو 0.75 کیلووات

3

15.730.000

الکتروموتور استریم1.1 کیلووات

3

18.270.000

الکتروموتور استریم1.1 کیلووات ترمینال بالا

3

18.270.000

الکتروموتور استریم1.1 کیلووات ترمینال بغل

3

18.270.000

الکتروموتور کایجیلی1.1 کیلووات

3

20.500.000

19.360.000

الکتروموتور Volt ترکیه 1.1 کیلووات

3

20.900.000

الکتروموتور سوگو1.1 کیلووات

3

17.300.000

الکتروموتور سوگو1.5 کیلووات

3

21.540.000

الکتروموتور استریم1.5 کیلووات

3

21.540.000

الکتروموتور کایجیلی1.5 کیلووات

3

24.200.000

الکتروموتور ABB آلمان 1.5 کیلووات

3

36.000.000

الکتروموتور Dutchi هلند 1.5 کیلووات

3

27.500.000

الکتروموتور ایرسم2.2 کیلووات

3

34.850.000

الکتروموتور استریم2.2 کیلووات

3

28.800.000

الکتروموتور زیمنس2.2 کیلووات

3

47.000.0000

الکتروموتور ایرسم3 کیلووات

3

47.100.000

39.930.000

الکتروموتور رومانی فلنجدار3 کیلووات

3

75.000.000

الکتروموتور سوگو3 کیلووات

3

33.400.000

الکتروموتور استریم3 کیلووات

3

33.400.000

الکتروموتور زیمنسفلنجدار 4 کیلووات

3

94.500.000

الکتروموتور استریم4 کیلووات

3

39.930.000

38.470.000 

الکتروموتور بروک5.5 کیلووات

3

66.000.000

الکتروموتور ایرسم7.5 کیلووات

3

63.200.000

58.080.000 

الکتروموتور سوگو7.5 کیلووات

3

58.080.000

الکتروموتور بروک7.5 کیلووات

3

69.300.000

الکتروموتور بلغاری7.5 کیلووات

3

81.000.000

الکتروموتور گاماک ترکیه7.5 کیلووات

3

 0

69.300.000

الکتروموتور استریم11 کیلووات ترمینال بالا

3

103.100.000

98.840.000

الکتروموتور ABB ضد انفجار11 کیلووات

3

 0

425.000.000

الکتروموتور سوگو11 کیلووات

3

98.840.000

الکتروموتور استریم11 کیلووات ترمینال بغل

3

98.840.000

الکتروموتور ایده آل15 کیلووات

3

104.550.000

الکتروموتور سوگو 15 کیلووات

3

104.550.000

الکتروموتور استریم15 کیلووات ترمینال بغل

3

104.550.000

الکتروموتور سوگو 18.5 کیلووات

3

149.560.000

الکتروموتور استریم18.5 کیلووات ترمینال بالا

3

149.560.000

الکتروموتور ایرسم 18.5 کیلووات

3

149.560.000

الکتروموتور کایجیلی کلاچدار 18.5 کیلووات

3

0

209.000.000

الکتروموتور بروک 18.5 کیلووات

3

166.000.000

الکتروموتور زیمنس 30 کیلووات

3

356.500.000

الکتروموتور NPM چینی37 کیلووات

3

279.400.000

الکتروموتور استریم37 کیلووات ترمینال بالا

3

279.400.000

الکتروموتور ABB آلمان 37 کیلووات

3

423.000.000

الکتروموتور کایجیلی 37 کیلووات

3

313.500.000

الکتروموتور SEVER چینی45 کیلووات

3

301.600.000

الکتروموتور استریم45 کیلووات ترمینال بالا

3

301.600.000

الکتروموتور ایرسم 45 کیلووات

3

301.600.000

الکتروموتور ABB آلمان 45 کیلووات

3

450.000.000

الکتروموتور ایرسم 55 کیلووات

3

470.450.000

الکتروموتور ABB آلمان 55 کیلووات

3

550.000.000

الکتروموتور SEVER چینی55 کیلووات

3

317.150.000

الکتروموتور Dutchi هلند 75 کیلووات

3

544.500.000

الکتروموتور ABB آلمان 90 کیلووات

3

810.000.000

 

لیست قیمت موجودی الکتروموتور جمکو

نام کالا

تعداد

قیمت (ريال)

مدل الکتروموتور

فاز

750 دور

1000 دور

1500 دور

3000 دور

الکتروموتور جمکو 0.12 کیلووات

3

0

0

11.000.000

0

الکتروموتور جمکو 0.18 کیلووات

3

0

0

11.500.000

11.000.000

الکتروموتور جمکو 0.25 کیلووات

3

0

0

13.500.000

11.500.000

الکتروموتور جمکو 0.37 کیلووات

3

0

0

13.800.000

13.000.000

الکتروموتور جمکو 0.55 کیلووات

3

0

0

16.500.000

14.100.000

الکتروموتور جمکو 0.75 کیلووات

3

0

0

0

16.500.000

الکتروموتور جمکو 1.1 کیلووات

3

0

0

0

18.000.000

الکتروموتور جمکو 2.2 کیلووات

3

0

39.000.000

0

26.000.000

الکتروموتور جمکو 3 کیلووات

3

0

58.000.000

34.000.000

0

الکتروموتور جمکو 22 کیلووات

3

0

0

0

224.600.000

الکتروموتور جمکو 37 کیلووات

3

0

416.400.000

0

0

الکتروموتور جمکو 75 کیلووات

3

0

103.230.000

0

0

الکتروموتور جمکو 90 کیلووات

3

0

1.142.300.000

0

675.000.000

 

لیست قیمت و مشخصات سایر برندها


درباره الکتروموتور بیشتر بدانید

الکتروموتور نوعی ماشین است که وظیفه تبدیل انرژی الکتریکی به حرکتی را دارد، به این صورت که از طریق القای الکترومغناطیسی، میدان مغناطیسی چرخشی، جریان را در هادی‌های روتور بوجود می آورد و باعث چرخاندن روتور در جهت چرخش میدان می‌شود.

الکتروموتور سه فاز به موتورهای الکتریکی گفته می‌شود که برخلاف الکتروموتور تکفاز که تنها از فاز و نول برای عملکردش استفاده میکند، باید برای ایجاد نیروی مکانیکی به برق سه فاز متصل شود. این نوع الکتروموتور، برای ایجاد نیروی مغناطیسی چرخان موردنیاز، از اختلاف‌فاز موجود بین سه فاز تغذیه مجزا بهره می‌گیرد.

پارامتر های مهم در انتخاب الکتروموتور

 • ولتاژ ورودی
 • جریان ورودی
 • گشتاور خروجی
 • سرعت
 • درجه حفاظت
 • ضریب قدرت
 • اندازه فریم
 • شرایط محیطی
 • کلاس عایقی
 • راندمان

چگونه سایز موتور را انتخاب کنیم

سایزاجزاء با این ترتیب می تواند انتخاب شود: سایز فریم, سایز پروانه, سایز موتور

با دانستن سایز فریم، می توانیم سایز موتوری را که باید استفاده شود انتخاب کنیم. سایز فریم، سایز پروانه را محدود کرده و سایز هر پروانه به یک RPM موتور متفاوتی نیاز دارد تا نیروی پیشران را بهینه تولید کند.

همچنین باید مطمئن شد که موتور ها گشتاور کافی را برای چرخاندن پروانه ها تولید می کنند، این جایی است که سایز استاتور وارد قضیه می شود. معمولا سایز بزرگتر استاتور و KV بیشتر یعنی جریان بیشتر.

جدول زیر یک راهنمای عمومی است، نه یک قانون سفت و سخت، مواردی نیز وجود دارد که موتور ها با مقادیر کمی بیشتر یا کمتر از جدول پیشنهادی انتخاب می شوند.

اینگونه فرض شده است که یک کواد را با 4 سل باتری لیتیوم پلیمر تغذیه می کنید و سایز فریم بسته به مراکز پروانه ها است (فاصله قطری موتور تا موتور).

سایز فریم

سایز پروانه

سایز موتور

KV

150mm یا کمتر

3 یا کمتر

1105 – 1306 یا کمتر

3000 یا بیشتر

180mm

4

1806

2600 – 3000

210mm

5

2204 – 2208، 2306

2300 – 2600

150mm

6

2204 – 2208، 2306

2000 – 2300

350mm

7

2208

1600

450mm

8، 9، 10 یا بیشتر

2212 یا بیشتر

1000 یا کمتر

نحوه پلاک خوانی الکتروموتور های سه فاز و تک فاز

مشخصه های روی پلاک الکتروموتور نشانگر چیست؟

بر روی موتورهای الکتریکی پلاکی توسط کارخانه نصب می گردد که کلیه اطلاعات موتور برروی آن برای راه اندازی آورده می شود و در صورتی که موارد اعلام شده به درستی رعایت نشود موتور می سوزد و یا عمر مفید آن کاهش پیدا می کند.

 • No: مدل موتور که معمولا توسط کار خانه مشخص می شود.
 • Type: نام موتور، با داشتن نام موتور و مراجعه به شرکت سازنده می توانید اطلاعات بیشتری در مورد موتور بدست آورید.
 • AMPS: حداکثر جریان مجازی است که موتور برای کار کردن به آن نیاز دارد.
 • V: ولتاژ كاري الكتروموتور مي باشد كه نبايد ولتاژ بيشتر و يا كمتر به سيم پيچهاي الكتروموتور اعمال گردد. در صورت وجود علامت ستاره (Y) یا مثلث، ولتاژ در همان اتصال استفاده می شود (مثلا ولتاژ کاری موتور بالا 415 ولت در حالت ستاره است).
 • HERTZ: مشخص کننده فرکانس کاری موتور می باشد، معمولا فرکانس کاری موتور ها 50 یا 60 هرتز است.

نكته: دور الكتروموتورها با فركانس ارتباط دارد لذا الكتروموتوری كه در فركانس 50 هرتز مثلا 1500 دور می باشد همين الكتروموتور در فركانس 60 هرتز دورش ديگر 1500 نيست.

 • DATE: مشخص کننده تاریخ ساخت موتور است.
 • R.P.M: نشان دهنده دور الكتروموتور در یک دقيقه در روی شقت خروجی می باشد.
 • KW: مقدار توان الكتروموتور را نشان می دهد.

نكته: اگر روی الكتروموتوری نوشته شده بود 380/220 =V بدین معنی است كه اين الكتروموتور در شبكه برق 110 ولت كه برخی از كشورها استفاده می شود بايد بصورت مثلث و در كشورهای كه ولتاژ 220 ولت (ولتاژ بين يك فاز و نول) دارند مثل ايران بايد بصورت ستاره بسته شود.

 • IP= ميزان حفاظت الكتروموتور در مقابل گرد و غبارطبق جدول زير می باشد.
 • P.H= انواع حفاظتها طبق استاندارد دين 40050
 • P00= باز بدون حفاظت در مقابل تماس با اجسام خارجی و آب، در این مورد موتور باید در یک فضای سرپوشیده نگه داری شود.
 • P10= محفوظ در مقابل تماس دست و اجسام بزرگ خارجی – محافظ در مقابل آب، موتور می تواند در فضای بازو زیر باران کار کند.
 • P11= محفوظ در مقابل تماس دست و اجسام بزرگ خارجی – محفوظ در مقابل آب
 • P20= محفوظ در مقابل تماس انگشت و اجسام با وزن متوسط بدون حفاظ در مقابل آب، برای موتور باید سرپوش مناسب تهیه شود.
 • P21= محفوظ در مقابل تماس انگشت و اجسام با وزن متوسط – ضد آب
 • P22= محفوظ در مقابل تماس انگشت و اجسام با وزن متوسط – محفوظ در مقابل ترشح آب بطور عمودی يا مايل با زاويه بيشتر از 30 درجه نسبت به افق
 • P30= محفوظ در مقابل تماس با ابزار ها و غيره و اجسام خارجی سبك وزن – بدون محافظت در مقابل آب
 • P31= محفوظ در مقابل تماس با ابزار ها و غيره و اجسام خارجی سبک وزن – ضد آب
 • P32= محفوظ در مقابل تماس با ابزار ها و غيره و اجسام خارجی سبک وزن – محفوظ در مقابل ترشح آب بطور عمودی يا مايل با زاويه بيشتر از 30 درجه نسبت به افق
 • P40  و بالاتر: حفاظت شده در برابر کلیه عوامل خارجی

بر روی موتور ها اطلاعاتی دیگری نیز ممکن است وجود داشته باشد، کاربر می تواند با مراجعه به کاتالوگ موتور از آنها آگاهی یابد.

استاندارد تعریف شده در رابطه با IP ماشین های الکتریکی

از حرف W پس از دو رقم اعلام شده در مواردی استفاده می شود که ماشین الکتریکی طراحی شده دارای مدار باز با سیستم خنک کننده هوا و در شرایط جوی کار می کند به گونه ای که نفوذ باران و ذرات همراه باد را تحت شرایط معین به داخل ماشین الکتریکی کاهش و کنترل می کند و میزان جزیی وارد شده به داخل در عملکرد آن تاثیری ندارد مانند IP13W.

هرگاه تنها یک مشخصه از شاخص های IP برای مصرف کننده مهم باشد شاخص بی اهمیت با حرف X مشخص می شود مانند IP2X که فقط درجه حفاظت جانی مطرح شده و یا IPX4 که درجه حفاظت در مقابل رطوبت مشخص شده است.

لوگوی آبیاران
تخفیفات آبیاران

سایر محصولات آبیاران


تماس با واحد فروش
واتس آپ