پمپ هواده
صفحه اصلی/کمپرسور/بر اساس نوع/پمپ هواده

پمپ هواده و دمنده

قیمت پمپ هوا ده و دمندهنمایندگی فروش انواع پمپ هواده و دمنده، سه فاز و تکفاز و قطعات و مشاوره خرید، راهنمایی، مشخصات ، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت کلتیواتور و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

 

 

کمپرسور فرفره ای 2

کمپرسور پره ای (Vane compressor)کمپرسور پره ای 1

اصول کار کمپرسور پره ای و همانند بسیاری دیگر از موتور های هوای فشرده است. پره ها اغلب از آلیاژهای ریختگی مخصوص ساخته می شوند و بیشتر کمپرسور ها از نوع روغنکاری شونده می باشند. یک روتور که دارای پره های متحرک شعاعی است به صورت خارج از مرکز در محفظه استاتور نصب می شود. وقتی روتور می چرخد، پره ها به واسطه نیروی گریز از مرکز با دیواره های استاتور تماس برقرار می کنند. فاصله بین روتور و استاتور افزایش می یابد و هوا به داخل فرستاده می شود. هوا در محفظه های مختلف کمپرسور حبس شده و حجم این محفظه ها همزمان با چرخش کاهش می یابد. آنگاه پره ها از مقابل مجرای خروجی می گذرند و هوا تخلیه می شود.


کمپرسور حلقه روغنی (Liquid - ring compressor)کمپرسور پره ای 2

کمپرسور حلقه روغنی یکی از انواع کمپرسورهای جابجایی است که دارای نسبت فشار درونی می باشد. روتور این کمپرسور دارای پره های ثابتی است که به صورت خارج از مرکز در یک محفظه قرار گرفته و بخشی از آن با مایعی پر می شود. چرخ پره، مایع را به اطراف محفظه کمپرسور منتقل نموده و به واسطه نیروی گریز از مرکز، حلقه ای از مایع در اطراف محفظه کمپرسور تشکیل می شود. از آنجا که محفظه کمپرسور بیضی شکل است، حلقه ی مایع بصورت خارج از مرکز در اطراف روتور قرار می گیرد. حجم بین چرخ پره بطور متناوب تغییر می کند. این کمپرسور اغلب دارای دو محفظه ی تراکم متقارن رو به روی هم است تا بدین ترتیب از اعمال نیروهای شعاعی بر روی یاتاقان ها جلوگیری شود فرایند خنک کاری در این کمپرسور و بصورت مستقیم است و به تماس بین مایع و هوا بستگی دارد، به این معنی که افزایش درجه حرارت بر روی هوای تراکم بافته خیلی کم است. هوا توسط مایع کمپرسور که بطور معمول آب است اشباع می شود. به منظور جذب معینی از عنصر تشکیل دهنده ی گاز و یا حفاظت کمپرسور در مقابل فرسودگی و خوردگی در مواقعی که گازهای تهاجمی تحت فشار قرار می گیرند، گاهی اوقات از مایعات دیگری نیز می توان استفاده کرد.

 

دمنده ها (Blowers)دمنده 1

به این علت که یک دهنده بدون تراکم سازی درونی کار می کند، کمپرسور جابجایی نیست. وقتی که محفظه تراکم در تماس با مجرای خروجی قرار می گیرد، هوای فشرده از قسمت تراکم رهایی می یابد. وقتی که حجم اتاقک فشار با چرخش های پیوسته کاهش می یابد، عمل تراکم صورت می پذیرد. بنابراین تراکم زمانی که در مقابل یک فشار هم سو قرار گیرد صورت می گیرد و بازدهی کمپرسور کاهش می یابد و سر و صدای زیادی تولید می شود. دور روتور هم شکل ومتقارن که برخلاف جهت یکدیگر در محفظه دارای انتهای مسطح می چرخند، در محفظه استوانه ای کار می کنند. روتور ها به طور همزمان با یکدیگرو توسط چرخ دنده ی همزمان کننده ای می چرخند. دمنده های هوا اغلب روغنکاری نشونده می باشند. حتی اگر فشرده سازی دو یا سه مرحله ای در دسترس باشد بازدهی پایین باعث می شود آنها فقط در کاربردهای کم فشار و فشرده سازی تک مرحله ای مورد استفاده قرار گیرند. در اکثر موارد دمنده ها به عنوان پمپ های خلاء و عوامل پنوماتیکی به کار گرفته می شوند .

نمایش بیشتر

لیست قیمت و مشخصات سایر برندها


لوگوی آبیاران
تخفیفات آبیاران

سایر محصولات آبیاران


تماس با واحد فروش
واتس آپ