قیمت دیزل ژنراتور,قیمت ژنراتور برق,فروش دیزل ژنراتور,فروش با شرایط دیزل ژنراتور,استعلام قیمت دیزل ژنراتور,درباره دیزل ژنراتور,دیزل ژنراتور آبیاران

دیزل ژنراتور

شرکت آبیاران با چند دهه سابقه تامین تجهیزات صنعتی کاملترین وبسایت در زمینه تجهیزات صنعتی می باشد که انواع دیزل ژنراتور را می توانید در ادامه مشاهده کنید.

دیزل ژنراتور یا مولد دیزل به ترکیبی از موتور دیزل ، ژنراتور و انواع متعلقات فرعی از قبیل شاسی، تانک سوخت، اطاقک پوشاننده جهت محافظت و کاهش صدا، سیستم‌های کنترل و حفاظت، قطع‌کننده‌های اضطراری مدار، سیستم پیش گرم کن روغن و آب موتور، هیترهای ضد رطوبت، سیستم استارت اتومات و غیره که به منظور تولید برق استفاده می‌شود، می‌گویند.

نمایش بیشتر

دیزل ژنراتور های ولوو

1 سال گارانتی آبیاران

از 85 کاوا
تا 770 کاوا

دیزل ژنراتور های پرکینز

1 سال گارانتی آبیاران

از 9 کاوا
تا 2264 کاوا

دیزل ژنراتور های ایوکو

1 سال گارانتی آبیاران

از 40 کاوا
تا 440 کاوا

دیزل ژنراتور های کامینز

1 سال گارانتی آبیاران

از 11 کاوا
تا 3000 کاوا

دیزل ژنراتور های لوول

1 سال گارانتی آبیاران

از 32 کاوا
تا 200 کاوا

دیزل ژنراتور های بنز

ساخت ایران

از 50 کاوا
تا 400 کاوا

دیزل ژنراتور های موتور سازان

ساخت ایران

از 25 کاوا
تا 130 کاوا

دیزل ژنراتور های کوهلر

1 سال گارانتی آبیاران

از 25 کاوا
تا 45 کاوا

دیزل ژنراتور های چینی

مارک های TELEC و GFT3 و GF2

از 12 کاوا
تا 80 کاوا

دیزل ژنراتور های دویتس چینی

با کیفیت بالا- چینی درجه یک

از 30
تا 380

دیزل ژنراتور ها دوسان

1 سال گارانتی آبیاران

از 220 کاوا
تا 825 کاوا

دیزل ژنراتور های مان

ساخت آلمان

از 372 کاوا
تا 1000 کاوا

دیزل ژنراتور های دویتس آلمان

1 سال گارانتی آبیاران

از 94 کاوا
تا 400 کاوا

دیزل ژنراتور های MTU

1 سال گارانتی آبیاران

از 900 کاوا
تا 1276 کاوا

دیزل ژنراتور های اسکانیا

1 سال گارانتی آبیاران

از 250 کاوا
تا 770 کاوا

تبدیل واحد ها

محاسبه قدرت مورد نیاز

فاز ولتاژ مورد نیاز
V
آمپر
I
Power
Factor
= قدرت مورد نیاز
kW
1
3
0.8
1.0

تبدیل kW به kVA

kW = kVA

تبدیل kVA به kW

kVA = kW

تبدیل kW به HP

kW = HP

تبدیل HP به kW

HP = kW

محاسبه اندازه ژنراتور برای راه اندازی یک الکتروموتور 3 فاز به صورت مستقیم (DOL)

HP موتور = kVA مورد نیاز ژنراتور

محاسبه آمپر (با فرض دانستن kVA)

فاز ولتاژ مورد نیاز (V) توان ژنراتور (kVA) = آمپر (I)
1 3

دیزل ژنراتور چیست؟

دیزل ژنراتور (Diesel Generator) نوعی مولد برق است که به وسیله یک موتور که از سوخت دیزل (گازوئیل) استفاده می کند کار می کند.

دیزل ژنراتور ها بر حسب کاربرد عموما به دسته های زیر تقسیم می شوند:

 1. دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری (Standby Diesel Generator): کارایی مولد اضطراری در هنگامی است که برق شبکه قطع می شود. در این شرایط دیزل ژنراتور اضطراری به عنوان پشتیبان وارد مدار شده و به طور موقت و با حداکثر توان، برق مورد نیاز سیستم را تامین خواهد کرد مانند تامین برق اضطراری مناطق مسکونی و بیمارستان ها.
 2. دیزل ژنراتور پرایم (Prime Diesel Generator): مولدهایی که برای کار در مدت زمان بیشتری از دیزل ژنراتور های استندبای طراحی شده اند و از ویژگی های آنها لود ثابت با توان کمتر از 75٪ می باشد. مثلا در مواقعی که برق شهر به دفعات زیاد و یا به مدت طولانی قطع می شود یا در مناطقی که برق شهر در دسترس نیست و باید به طور پیوسته از ژنراتور استفاده گردد مانند اکتشاف معادن و کمپ ها.
 3. دیزل ژنراتور دائم کار (Continuous Diesel Generator): مولد های دائم یا کانتینیوس برای استفاده دائم و بدون وقفه طراحی و تولید شده اند. مانند تامین برق دائمی دیتاسنتر ها

کیفیت کوپله دیزل ژنراتور

همانطور که اشاره شد موتور دیزل و ژنراتور برای تمام پکیجرها در تمام نقاط دنیا یکسان است. آنچه به طور کلی کیفیت کوپله دیزل ژنراتور را متمایز می کند در ابتدا دقت اسمبل کردن دیزل و ژنراتور و بعد لوازم جانبی مصرفی به کار رفته در کوپله و تابلو کنترل دیزل ژنراتور است.

از نکات واقعی تمایز کوپله دیزل ژنراتور شرکتهای مختلف می توان به موارد ذیل اشاره کرد :


کیفیت قطعات استفاده شده در تابلو کنترل (چینی بودن قطعات به شدت بر روی کیفیت نهایی و قیمت دیزل ژنراتور موثر است) .

موارد فوق فاکتورهایی هستند که مجموع آنها کیفیت و عمر کوپله دیزل ژنراتور شما را تعیین می کند:

 1. نوع رنگ قطعات فلزی شامل شاسی، فریم تابلو، کوپله دیزل ژنراتور (استفاده از رنگ پودری الکترواستاتیک یا رنگهای متفرقه) .
 2. نوع و ضخامت ورق به کار رفته در شاسی متناسب با وزن دیزل ژنراتور.
 3. استفاده از گلندهای مقاوم به نفوذ آب و گردو غبار جهت تابلو و ژنراتور (قسمتهای الکتریکی) .
 4. استفاده از چهارچوب Structure مناسب جهت رادیاتور در کوپله دیزل ژنراتور جهت تحمل وزن و جابجا نشدن آن در طول عمر دیزل ژنراتور .

ژنراتور های گازی

همانطور که از اسم آن پیداست ، ژنراتورهای گازی یا گازسوز ژنراتورهایی هستند که سوخت مصرفی آنها گاز است.

GAS GENERATOR موتورهای درونسوزی که در کل دنیا با هدف کار کردن با گاز طراحی و ساخته می شوند به موتورهای پایه گازسوز معروف هستند و تنها سوخت آنها گاز است . از آنجا که سوخت گاز پاک تر و در دسترس تر از سوخت های دیگر مانند بنزین و گازوئیل هست ، اغلب افرادی که به ژنراتور احتیاج دارند ، تمایل به داشتن ژنراتور گازی دارند.

در کشورهای اروپایی و آمریکایی و سایر کشور های پیشرفته دنیا ، ژنراتورهای گازسوز بسیار رایج می باشد. زیرا غیر از تهیه راحت و در دسترس بودن سوخت ، آلایندگی کمتری از احتراق گاز ایجاد می شود و برای محیط زیست مطلوب تر است. اما استفاده از ژنراتور های گازسوز در کشور عزیزمان هنوز فراگیر نشده است.

همه ی ما از بهینه بودن ژنراتورهای گازسوز اطلاع داریم ولی به خاطر اینکه ژنراتورهای پایه گازسوز با کیفیت اغلب تولید برندهای آمریکایی و اروپایی می باشند ، نسبت به دیزل ژنراتور ها از قیمت بالاتری برخوردارند . قیمت پایین تر دیزل ژنراتور ها و در دسترس و ارزان بودن گازوئیل در کشورمان باعث شده تا ژنراتور های گازسوز به صورت تجاری و عمده وارد کشورمان نشده است.

مقایسه ژنراتور گازی و گازوئیلی

مزایای استفاده از ژنراتور گازی

 • مهم‌ترین فایده استفاده از گاز طبیعی به‌عنوان سوخت این است که یک منبع انرژی پاک‌تر و ارزان‌تر از سایر سوخت‌های فسیلی بوده و از بازده قابل‌ملاحظه‌ای برخوردار است.
 • مقادیر اکسیدهای گوگرد، نیتروژن و کربن (یک گاز گلخانه‌ای) گاز طبیعی در مقایسه با نفت و زغال‌سنگ به نحو چشمگیری کمتر است که گاز طبیعی را به یکی از پاک‌ترین سوخت‌های فسیلی مبدل می‌سازد.
 • ژنراتورهای با سوخت گاز طبیعی همانند ژنراتورهای با سوخت نفت یا گازوئیل، بوی شدیدی ایجاد نمی‌کنند.
 • ژنراتورهای با سوخت گاز طبیعی، هنگام استفاده برای تأمین برق منازل، در کاهش هزینه‌ها مؤثرند، زیرا قیمت برق عرضه‌شده توسط شرکت‌های توانیر گران‌تر است. گاز طبیعی علاوه بر پاک‌تر و ارزان‌تر بودن، همچنین در شهرهای بزرگ دم دست است، زیرا از طریق خطوط لوله زیرزمینی مستقیماً به محل موردنیاز انتقال می‌یابد. به این دلیل، هنگام استفاده از ژنراتورهای با سوخت گاز طبیعی، هیچ نیازی به مخازن ذخیره‌سازی سوخت نیست.

معایب ژنراتور های گازی

از آنجا که گاز طبیعی در محل کار یا شرکت از طریق خط لوله تأمین می‌گردد، نیازی به ذخیره‌سازی آن وجود ندارد. در هنگام بروز حوادث و سوانح، ممکن است جریان گاز طبیعی موقتاً دچار وقفه شود. گیر افتادن در وضعیت عدم وجود سوخت درحالی‌که برای کار تجهیزات خود در مواقع خاموشی به برق نیاز دارید و عرضه برق عادی دچار قطع‌شده، می‌تواند یک دغدغه‌ی مهم برای ادامه فعالیت کسب‌وکارتان تا زمان وصل مجدد برق باشد.

گاز طبیعی فوق‌العاده قابل‌انفجار است و در صورت پیش آمدن حادثه برای خط لوله، خطر آتش‌سوزی بزرگی وجود دارد.

مقایسه دیزل ژنراتور و ژنراتور گازی

 • هزینه اولیه بیشتری دارند.
 • گازهای گلخانه‌ای بیشتری در هوا منتشر می‌کنند.
 • گاز طبیعی یک منبع سوخت تجدید ناپذیر است.

ژنراتورهای دیزل

دستگاه‌های دیزل ژنراتور عمدتاً برای تأمین برق جاهایی که به شبکه توزیع برق متصل نیستند یا به‌عنوان منبع پشتیبان در مواردی که به‌نوعی گرفتار قطعی یا خرابی شبکه توزیع برق هستند، به کار می‌روند. کشتی‌ها و قایق‌های بزرگ از ژنراتورهای دیزل برای تأمین کلیه نیازهای برق و پیشرانه خود در سفرهای آبی استفاده می‌کنند. استفاده از ژنراتورهای دیزل برای برق اضطراری پشتیبان رایج است. ژنراتورهای دیزل که در دو نوع تک فاز و سه فاز وجود دارند، علاوه بر کسب‌وکارهای متوسط تا بزرگ، در منازل و دفاتر کوچک نیز قابل‌استفاده‌اند.

مزایای استفاده از دیزل

بهره‌وری سوخت: زمانی که پای انتخاب یک سوخت در میان باشد، معمولاً قیمت حرف اول را می‌زند. با توجه به تقاضای روزافزون و کاهش عرضه، هنگامی‌که نوبت انتخاب سوخت می‌رسد، راجع به ترجیح استفاده از یکی به‌جای دیگری، همواره نوعی تردید وجود دارد.

یکی از مهم‌ترین عوامل در یافتن منبع سوخت مناسب، صرفه‌جویی از هر دو جنبه‌ی استفاده از انرژی و هزینه‌های عملیاتی می‌باشد. ژنراتورهای دیزل در هر دو مورد امتیاز بالایی کسب می‌کنند. هرچند آن‌ها به طور قابل‌ملاحظه‌ای گران‌تر از ژنراتورهای گاز طبیعی هستند و قیمت گازوئیل نیز اغلب بیشتر از گاز است، بااین‌حال، مقدار انرژی بیشتری را می‌توان از گازوئیل دریافت کرد.

ممکن است پول بیشتری بابت گازوئیل بدهید، اما با یک سبک و سنگین کردن می‌توان متوجه شد که توان خروجی مفید گازوئیل در مقایسه با همان مقدار گاز طبیعی بیشتر است. بهره‌وری سوخت مزیت شماره یک در استفاده از ژنراتور دیزل می‌باشد.

پایداری: مزیت بزرگ دیگر استفاده از ژنراتور دیزل، تضمین پایداری منبع انرژی است. در مؤسسات بزرگ نظیر بیمارستان‌ها، این عامل نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند؛ زیرا اکثر تجهیزات و دستگاه‌های مورداستفاده در آن‌ها به‌طور 24 ساعته و در تمام ایام هفته به برق نیاز دارند و قطعی برق در اثر هرگونه وقفه یا سانحه، به معنای تفاوت بین مرگ و زندگی در حین جراحی یا حتی ادامه کار یک دستگاه حافظ جان تا وصل مجدد جریان برق اصلی است.

مقایسه دیزل ژنراتور و ژنراتور گازی:

 • موتورهای دیزل که امروزه مورداستفاده قرار می‌گیرند، نسخه‌های بسیار بهبودیافته‌تری در مقایسه با مدل‌های قدیمی هستند که فوق‌العاده پرسروصدا بودند و زمان زیادی صرف سرویس و نگهداری آن‌ها می‌شد.
 • موتورهای دیزل جان‌سخت‌تر و مطمئن‌تر هستند.
 • مزیت دیگر موتورهای دیزل نسبت به موتورهای گاز طبیعی، عدم استفاده آن‌ها از شمع یا وایر سیستم جرقه‌زنی است که به صرفه‌جویی در تعمیر و نگهداری آن‌ها کمک می‌کند.
 • عمر متوسط یک موتور گاز طبیعی کوتاه‌تر از موتور دیزل مشابه است. با توجه به قابلیت اشتعال کمتر گازوئیل در مقایسه با سایر انواع سوخت‌ها، ژنراتورهای دیزل امتیاز بالاتری در زمینه‌ی ایمنی استفاده کسب می‌کنند. آن‌ها از شمع یا وایر استفاده نمی‌کنند که احتمال آتش‌سوزی در اثر جرقه را از بین می‌برد.
 • معایب استفاده از دیزل ژنراتور احتمال دارد قیمت ژنراتور دیزل در مقایسه با سایر انواع گران‌تر باشد. اما با توجه به پایین بودن هزینه تعمیر و نگهداری آن، این هزینه پس از خرید ژنراتور قابل جبران است. سروصدا مشکل مهمی در ژنراتورهای دیزل به شمار می‌رود. باوجود کاهش صدای مدل‌های جدیدتر، نسخه‌های قدیمی‌تر هنوز قدری پرسروصدا هستند.
 • ژنراتورهای دیزل که در مناطق مسکونی و اطراف آن استفاده می‌شوند، ممکن است برای افراد ساکن در اطراف این دستگاه‌ها، بیش‌ازحد پرسروصدا و مزاحم باشند. ژنراتورهای دیزل بزرگ و سنگین هستند و سیستم‌های مکانیکی و الکتریکی بزرگی دارند که بخشی از دستگاه به شمار می‌روند.
 • برخلاف ژنراتورهای کوچک‌تر و سبک‌تر، ژنراتورهای دیزل معمولاً چندان قابل‌حمل و کاربرپسند نیستند.
 • با توجه به گرایش اخیر به سوخت‌های پاک و گازهای گلخانه‌ای کمتر، گازوئیل به‌عنوان مهم‌ترین عامل در آلودگی شدید اکثر شهرهای بزرگ قلمداد می‌شود.

دیزل ژنراتور های کوپله آبیاران

گروه صنعتی آبیاران با دانش فنی و تکنسین مجرب سال های متوالی کوپله های متفاوت از برند های اروپایی ، ایرانی و چینی به مشتریان خود ارائه داده و رضایت مشتری را جلب نموده است.

تعمیر و نگهداری دیزل ژنراتور

نگهداری دستگاه های دیزل ژنراتور و تعویض به موقع فیلتر ها و روغن دستگاه از عوامل مهم جهت بالا بردن عمر دستگاه به حساب می آید. در این بخش استفاده از روغن و فیلتر های مرغوب بسیار حائز اهمیت می باشد.

 • هر 100 ساعت کار کرد دستگاه ، روغن و فیلتر روغن تعویض شود.
 • هر دو بار تعویض فیلتر روغن ، فیلتر گازوئیل تعویض شود.
 • هر 50 ساعت کارکرد فیلتر هوا بادگیری و هر سه بار تعویض فیلتر روغن ، فیلتر هوا تعویض گردد.
 • هر دو بار تعویض فیلتر گازوئیل ، فیلتر آب تعویض گردد.
 • موتور را هنگام زیر بار بودن خاموش نکنید.
 • موتور را از زیر بار خارج و بعد از چند دقیقه کار کردن به صورت Off-Load خاموش کنید.
 • جهت چرخش مایعات موتور را هفته ای یک بار روشن کنید.
 • شرایط استاندارد استفاده از دستگاه : 8 ساعت کارکرد ، 2 ساعت خاموش

ادامه مطلب در خصوص تعمیر نگهداری

کانوپی چیست؟

دیزل ژنراتور در زمان کار صدای زیادی تولید می کند که به گوش ها آسیب می رساند .در بسیاری از کاربردها (بیمارستان ها ،هتل ها و اماکن رفاهی تفریحی و …) صدای دیزل ژنراتور باید حداقل میزان ممکن را داشته باشد.
همچنین دراکثر پروژها از جمله راه سازی ،معادن و … دیزل ژنراتور در فضای آزاد و در معرض گردو خاک و باران قرار میگیرد .

دیزل ژنراتورها معمولا با یک پوشش محافظ در برابر باران ،گردو خاک و جاذب صدا ساخته می شوند. این کاور در اصطلاح بازار به (Canopy Silent) شناخته می شود .

علاوه بر نکات گفته شده در بخش تولید کاور بیصدا برخی دیگر از ویژگیهای عمومی و الزامی کانوپی ها به شرح ذیل است :

 • استفاده از خفه کن اگزوز جهت کاهش صدای دیزل ژنراتور.
 • انواع گرمکن آب (Heater) جهت دیزل ژنراتور به خصوص در مناطق سرد سیر
 • ساخت مخزن گازوئیل متناسب با توان و مصرف موتور دیزل.

کنترل پنل دیزل ژنراتور

از لحاظ ظاهری کنترل پنل مجموعه ای از ابزار کنترلی است که میزان ولتاژ و آمپر و میزان فشار روغن موتور ژنراتور ، درجه حرارت مایع سرد کننده را نشان می دهد. که برای جلوگیری از ضربه و محافظت از عوامل جوی مانند باران ، برف این ابزار ها در داخل یک جعبه فلزی قرار می دهند .
این پانل ها در دیزل ژنراتور های کوچک می توانند بروی بدنه ژنراتور دیزلی قرار گیرند . پانل کنترل برای دیزل ژنراتور های بزرگتر صنعتی ممکن است بر روی دیوار در کنار دیزل ژنراتور نصب شود .
پانل کنترل معمولا دارای دکمه ها و یا سوئیچ هایی است که برای مدیریت دیزل ژنراتور در موارد خاص مورد استفاده قرار می گیرد . سوئیچ ها و ابزار سنجش معمولا بر اساس قابلیت گروه بندی می شوند. این باعث می شود پانل ساده و امن برای استفاده یک اپراتور و اشتباه را به حداقل می رساند.

گالری ویدیو

معرفی دیزل ژنراتور ولوو پنتا

معرفی دیزل ژنراتور پرکینز

معرفی دیزل ژنراتور دویتس آلمان

معرفی دیزل ژنراتور دویتس آلمان

معرفی دیزل ژنراتور ایوکو

معرفی دیزل ژنراتور کوهلر

معرفی دیزل ژنراتور Man

معرفی دیزل ژنراتور اسکانیا

معرفی دیزل ژنراتور کامینز

دفاتر رسمی فروش

دفتر تبریز
041-3442-7241
دفتر تهران
021-6664-8110
شعبه 2 تبریز
041-3281-8740

کارشناسان فروش

شبانی
0914-916-6602
محمدی
0990-509-5494
غلامی
0990-509-5502
زمانی
0936-663-5316
طاهرمنش
0990-509-5505
گفتگوی آنلاین
تماس با من