1.5 KW
Power
- Num
Phase
1500 RPM
RPM
تماس بگیرید
1.5 KW
Power
1 Num
Phase
3000 rpm
RPM
تماس بگیرید
نمایش محصولات بیشتر

چگونه سایز موتور را انتخاب کنیم؟

سایز اجزاء با این ترتیب می تواند انتخاب شود: سایز فریم, سایز پروانه, سایز موتور

با دانستن سایز فریم، می توانیم سایز موتوری را که باید استفاده شود انتخاب کنیم. سایز فریم، سایز پروانه را محدود کرده و سایز هر پروانه به یک RPM موتور متفاوتی نیاز دارد تا نیروی پیشران را بهینه تولید کند.

همچنین باید مطمئن شد که موتور ها گشتاور کافی را برای چرخاندن پروانه ها تولید می کنند، این جایی است که سایز استاتور وارد قضیه می شود. معمولا سایز بزرگتر استاتور و KV بیشتر یعنی جریان بیشتر.

جدول زیر یک راهنمای عمومی است، نه یک قانون سفت و سخت، مواردی نیز وجود دارد که موتور ها با مقادیر کمی بیشتر یا کمتر از جدول پیشنهادی انتخاب می شوند.

اینگونه فرض شده است که یک کواد را با 4 سل باتری لیتیوم پلیمر تغذیه می کنید و سایز فریم بسته به مراکز پروانه ها است (فاصله قطری موتور تا موتور).

سایز فریم

سایز پروانه

سایز موتور

KV

150mm یا کمتر

3 یا کمتر

1105 – 1306 یا کمتر

3000 یا بیشتر

180mm

4

1806

2600 – 3000

210mm

5

2204 – 2208، 2306

2300 – 2600

150mm

6

2204 – 2208، 2306

2000 – 2300

350mm

7

2208

1600

450mm

8، 9، 10 یا بیشتر

2212 یا بیشتر

1000 یا کمتر

خازن های الکتروموتور تکفاز

درصد قابل توجهی از موتورهای صنعتی موتورهای تک فاز هستند که شناخت و رفع عیب قسمت خازنی این موتورها از اهمیت بالایی برخوردار است بر خلاف موتورهای سه فاز القایی ، این موتورهای تک فاز به خاطر داشتن مواردی چون خازن و کلید گریز از مرکز دردسرهای خاصی در هنگام نصب و بهره برداری و سرویس دارند.

انواع خازن برای موتورهای تک فاز القایی

در موتورهای تک فاز القایی ما دو سیم پیچ با نامهای کمکی و اصلی داریم.برای ایجاد گشتاور و راه اندازی موتور ما نیاز به یک اختلاف فاز جریانی بین سیم پیچ کمکی و اصلی داریم.این اختلاف فاز توسط یک خازن با نام خازن راه انداز ایجاد می شود.

خازنهای راه انداز نسبت به ابعادشان دارای ظرفیت خازنی بیشتر و همچنین ولتاژ بزرگی هستند. این خازنها به صورت موقت در مدار قرار می گیرند به همین دلیل اگر در زمان  طولانی تحت جریان قرار داشته باشند آسیب خواهند دید.
به همین خاطر از یک کلید گریز از مرکز ( کلاج است) استفاده می شود که پس از راه اندازی این خازن را از مدار خارج خواهد کرد.

اکثر موتورهای الکتریکی دارای خازن راه اندازی با ظرفیت نامی ۵۰ الی۱۲۰۰ میکروفاراد و در ولتاژهای ۱۱۰/۱۲۵ ، ۱۶۵، ۲۳۰/۲۲۰  و ۳۳۰ ولت AC هستند.خازن دیگر خازن دائم کار است.خازن دائمی موتور تک فاز به منظور بهینه کردن گشتاور و راندمان موتور استفاده می­ شود. این خازن به صورت پیوسته در مدار است و از اینرو میزان خرابی آن بسیار کمتر از خازنهای راه انداز است.

تفاوت خازنهای دائم کار و راه انداز

خازنهای راه انداز مقدار زیادی از ظرفیت خازنی مورد نیاز برای راه اندازی موتور را در یک بازه زمانی خیلی کوتاه (چند ثانیه) دارا هستند. آنها کارکرد دوره­ ای دارند و اگر به صورت پیوسته در مدار تحت ولتاژ قرار گیرند خیلی سریع خراب خواهند شد.

زمان تعویض خازن

بسته به تعداد دفعاتی که موتور راه اندازی می­ شود، مقدار بار در هنگام راه اندازی، و دمای محیطی که موتور در آن به کار گرفته می­ شود هر خازن راه ­انداز موتور بایستی در نهایت تعویض شود.

روش های تشخیص خرابی خازن راه انداز

  • درپوش بدنه خازن باد کرده یا بیرون زده است. این حالت معمولا به علت اینکه خازن راه ­انداز در سیکلهای راه­اندازی در زمان بیشتری در مدار قرار داشته است رخ می­دهد
  • درپوش خازن استارت اصطلاحا ورم کرده و احتمالا مقداری از اجزای داخلی نیز بیرون ریخته است

زمان تعویض خازن دائم کار

معمولا خازن دائمی موتور دیرتر از خازن راه ­انداز خراب می­ شود.

خازنهای راه­ انداز معمولا هنگامی که خراب می­ شوند به صورت واضح و مشخص آسیب می­ بینند.
تصمیم­ گیری در مورد زمان تعویض و عیب یابی زمان­گیر نیست هنگامی که یک خازن دائم موتور شروع به کار در خارج از محدوده مجاز می­کند. معمولا به صورت کاهش ظرفیت نسبت به مقدار ظرفیت خازنی نامی، خود را نشان می­ دهد. (میکروفاراد کاهش می یابد).

  • برای اغلب موتورهای استاندارد، یک خازن دائمی دارای تلرانسی است که نشان دهنده مقدار انحراف از ظرفیت نامی درج شده بر روی بدنه آن است که معمولا ۱۰%± و ۵%±  هستند. برای اغلب موتورها ، تا هنگامی که مقدار ظرفیت واقعی در محدوده اختلاف ۱۰ درصد با مقدار نامی قرار دارد وضعیت خوب است. اما وقتی که خازن دائمی مورد استفاده خارج از این محدوده قرار گرفت نیاز هست که تعویض شود.
  • اگر خازن باد کرده است زمان تعویض آن است.
  • اگر اندازه­گیری با اهم متر اتصال باز یا عدم اتصال را نشان می­دهد نیز زمان تعویض خازن است.

راه اندازی موتور سه فاز با برق تک فاز

راه اندازی موتور سه فاز با برق تک فاز به روش های زیر امکان پذیر است

  • از طریق یک خازن
  • از طریق اینورتر تک فاز به سه فاز

راه اندازی موتور سه فاز با برق تک فاز از طریق یک خازن

اگر دسترسی به  حالت مثلث سیم بندی الکتروموتور فراهم باشد و ولتاژ  اون در حالت مثلث 230 ولت باشد امکان راه اندازی موتور با برق تک فاز فراهم هست البته در حالت اتصال ستاره هم این امکان وجود داره اما چون سطح ولتاژ تغذیه تک فاز پایین هست  سرعت موتور در این حالت بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

از این راهکار برای مواقعی استفاده میشود که دسترسی به برق سه فاز وجود ندارد و میخواهیم الکترو موتور سه فاز با برق تک فاز کار کنه یا اینکه قصد تست یک الکتروموتور سه فاز رو داریم.

راه اندازی موتور سه فاز با برق تک فاز

خازن نباید به صورت موازی با برق تک فاز قرار بگیرد بلکه یک سرش باید به اتصالی که سر تغذیه وصل شده  وصل باشد و سر دیگه به نقطه ای که تغذیه نمیشه باید متصل باشه،  همچنین در صورتی که نیاز هست جهت موتور عوض بشه فقط کافیه سر مشترک خازن با تغذیه را بین فاز یا نول جا به جا کنید به این نکته توجه کنید که جابجای محل فاز ها تاثیری در تعویض جهت نخواهد داشت بلکه جابجایی سر تغذیه خازن روی فاز یا نول منجر به تعویض جهت میشه به عبارتی دیگر سر غیر مشترک خازن که فقط به سیم پیچ وصله و به صورت مستقیم تغذیه نمیشه باید ثابت بمونه و همچنان به صورت مستقیم تغذیه نشود.

چون این خازن به صورت دائم در مدار قرار میگیرد بایستی از نوع روغنی باشه و محاسبه ظرفیت آن محاسبات پیچیده دارد اما معمولا به صورت تجربی و تقریبی به ازای هر اسب از توان موتور یه چیزی معادل 50 میکرو فاراد به ظرفیت خازن باید اضافه بشه همچنین اگه نیاز هست تا گشتاور بیشتری در راه اندازی وجود داشته باشه  می توانیم برای افزایش ظرفیت خازنی در لحظه راه اندازی از یک خازن موقتی استفاده بکنیم تا بعد از را اندازی از مدار خارج شود

سوالی دارید؟ از کارشناسان آبیاران بپرسید