گیربکس خورشیدی
صفحه اصلی/گیربکس/گیربکس خورشیدی

گیربکس خورشیدی

قیمت گیربکس خورشیدی - نمایندگی فروش انواع الکترو گیربکس خورشیدی و مشاوره خرید، راهنمایی، مشخصات فنی و جهت استعلام قیمت انواع موتور گیربکس خورشیدی و یا خرید با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

 

علت نام‌گذاری این نوع گیربکس‌ها، نحوه قرارگیری چرخدنده‌ها و حرکت آن است. از این گیربکس جهت انتقال بیشترین گشتاور در کم حجم‌ترین ابعاد ممکن که اصطلاحا چگالی گشتاور نامیده می‌شود، بکار می‌رود. گیربکس خورشیدی شامل یک دنده خورشیدی (مرکزی) که با دنده هرزگرد سیاره ای یا پنیون که روی محور نگهدارنده آن به طور یکپارچه روی قفسه یا حامل سیاره‌ای قرار گرفته و قفسه هم در داخل دنده داخلی یا رینگی احاطه شده است. تنش‌های محرک روی دندانه زیادی وارد می‌شود لذا بار متعادل می‌شود بنابراین این طرح دوام زیادتری پیدا می‌کند. دنده گیربکس خورشیدی نسبت به دنده استاندارد می‌تواند مقاوم‌تر باشد و گشتاورهای زیاد را منتقل نماید.

در این نوع گیربکس دنده‌ها به شکل خاصی داخل همدیگر قرار می‌گیرند. نوع قرارگیری دنده‌ها مانند گیربکس شافت مستقیم به صورت موازی با همدیگر قرار می‌گیرند که این امر باعث می‌شود گیربکس در قسمت شفت خروجی بتواند حتی در زمان خاموشی الکتروموتور آزادانه حرکت کند.

تفاوت اساسی گیربکس خورشیدی با انواع گیربکس های دیگر در نحوه ی قرارگیری دنده ها می باشد. به این صورت که 2 ، 3، 4 و.... دنده ی کوچکتر درون یک دنده ی بزرگتر(خورشیدی) قرار میگیرند. مانند تصویر زیر:

گیربکس خورشیدی 1

شافت موتور به مرکز خورشیدی متصل میشود، خورشیدی (دایره ی محیطی) به شافت خروجی متصل است و دنده های میانی به صورت هرز گرد کار میکنند. اما علت اساسی این نوع اتصال و گذاشتن دنده های هرز گرد چیزی نیست جز بالا بردن توان دستگاه در برابر ضربه های وارده در ابتدای راه اندازی و ضربات حین کارکرد.

برای مثال در خطوط نَوَرد فولاد به علت اینکه محور چرخش با ضرباتی در هنگام عملیات نورد مواجه میشود و سرعت بسیار پایین و گشتاور بسیار بالا نیاز است، نیاز به این نوع گیربکس بسیار احساس می شود. علت تحمل بالای ضربه در این نوع گیربکس درمقایسه با انواع دیگر مربوط به تعداد دنده های درگیر در یک لحظه است. اگر توجه کنید در گیربکس های حلزونی، کتابی، کرانویل پنیون، شفت مستقیم و ... در لحظه ی راه اندازی تنها یک دنده با دنده ی دیگر درگیر می شود. اما در گیربکس خورشیدی به علت ساختار خاص خود در لحظه ی راه اندازی معمولا بین سه الی چهار دنده (و در موارد نیاز به تعداد دلخواه) درگیر میشوند. این امر باعث میشود تنش ایجاد شده، بین دنده های درگیر تقسیم شود لذا عمر گیربکس افزایش یافته، تحمل ضربه ها و تنش های ناشی از عوامل خارجی نسبت به انواع گیربکس های دیگر بسیاربهبود میابد.

کاربرد دیگر این نوع دنده در صنایع ساخت اتومبیل های الکتریکی بسیار کاربرد دارد. به علت تولید گشتاورهای بالا و تحمل ضربات ناشی از تنش های محور ماشین بهترین گزینه برای استفاده در این ماشین ها هستند.

از مزایای دیگر این نوع گیربکس میتوان به توانایی تولید گشتاورهای بسیار بالا اشاره کرد. در تولید این نوع گیربکس میتوان دستگاه را به شکل طبقاتی طراحی کرد به نحوی که برای تولید گشتاورهای بسیار بالا و سرعت های بسیار پایین با حجم نسبتا کم بسیار مناسب است. همچنین برای نصب در تمام حالات (روی پایه، فلنج، افقی،عمودی و...) مناسب می باشد.

گیربکس خورشیدی 2

گیربکس خورشیدی 3

 

بازه تولید گشتاور این نوع گیربکس بین 36 تا بیش از 250000 نیوتن متر است که برای هر فعالیتی قابل استفاده می باشد.

تنها عیب این نوع گیربکس در مقایسه با انواع دیگر قیمت بالاتر می باشد، که البته با توجه به مزایای بسیار که در بالا ذکر شد معقول به نظر می رسد.

انواع گیربکس خورشیدی بر اساس نوع اتصال

گیربکس خورشیدی به صورت هالو شافت ورودی، تک خار، فلنچ دار (MC)، پایه دار (UC)، شافت ماده (FS) عرضه می شود.

گیربکس خورشیدی استپ موتور و سروو موتور

استپ موتور و سروو موتور دستگاه‌هایی با دقت بالا هستند. بنابراین گیربکس مورد استفاده باید دارای لقی بسیار ناچیر باشد. گیربکس خورشیدی استپ موتور که به گیربکس خورشیدی کوچک نیز مشهور است، دارای این ویژگی می باشد. طراحی منحصر به فرد این گیربکس باعث شده است تا به تنهایی و بدون استفاده از ابزار اتصال، قابلیت نصب بر سروو موتور و استپ موتور را دارا باشد. کاربرد این گیربکس در دستگاه های CNC، لانچرهای موشک انداز و غیره است. برند APPEX، برند TITAN، برند VATSUN، برند SIBONI و غیره عرضه کننده این گ+یربکس هستند. 

مزایای موتور گیربکس خورشیدی نسبت به هلیکال و حلزونی

این گیربکس ها به دلیل اینکه نسل جدید گیربکس های دنیا می باشند دارای ساختار متالوژی برتری هستند و به علت ساختار این گیربکس ها سطح درگیری دنده ها تا دو برابر افزایش یافته که این امر باعث کاهش فشار به دنده ها و افزایش عمر کارکرد این گیربکس‌ها می گردد.

حجم کم این گیربکس ها به دلیل نحوه قرارگیری چرخ دنده ها از دیگر محاسن آنها می باشد که کار با این گیربکس‌ها را راحت‌تر می‌کند.

به علت ساختر درونی این محصولات، تعمیرات آنها بسیار راحت و سریع می باشد که این امر باعث کاهش نگرانی مصرف کننده در زمینه تعمیرات و نگهداری می شود.

دارای راندمان بسیار بالا تا 98%

طول عمر بالا به دلیل تقسیم متوازن بار در بین طبقات

لقی بسیار ناچیز به دلیل دقت بالا در ماشین کاری دنده ها

امکان کوپل بسیار ساده با بسیاری از مولدهای قدرت (الکتروموتور)

نمایش بیشتر
گیربکس خورشیدی SEW
گیربکس خورشیدی SEW
انواع الکتروگیربکس خورشیدی SEW با سایز بندی متنوع از لحاظ قدرت و دور خروجی
مشاهده مشخصات و قیمت
گیربکس خورشیدی طرح SEW
گیربکس خورشیدی طرح SEW
انواع الکتروگیربکس خورشیدی طرح SEW با سایز بندی متنوع از لحاظ قدرت و دور خروجی
مشاهده مشخصات و قیمت
گیربکس خورشیدی ایلماز
گیربکس خورشیدی ایلماز
انواع الکتروگیربکس خورشیدی ایلماز با سایز بندی متنوع از لحاظ قدرت و دور خروجی
مشاهده مشخصات و قیمت
گیربکس خورشیدی شاکرین
گیربکس خورشیدی شاکرین
انواع الکتروگیربکس خورشیدی شاکرین با سایز بندی متنوع از لحاظ قدرت و دور خروجی
مشاهده مشخصات و قیمت
لوگوی آبیاران
تخفیفات آبیاران

سایر محصولات آبیاران


تماس با واحد فروش
واتس آپ