گیربکس حلزونی , مکعبی
صفحه اصلی/گیربکس/گیربکس حلزونی , مکعبی

گیربکس حلزونی , مکعبی

قیمت گیربکس حلزونی - نمایندگی فروش انواع الکترو گیربکس حلزونیمکعبی و مشاوره خرید، راهنمایی، مشخصات فنی و جهت استعلام قیمت انواع موتور گیربکس حلزونی و یا خرید, با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

 

این گیربکس ها برخلاف گیربکس شافت مستقیم که از دنده های متعدد و موازیِ همدیگر ساخته میشوند؛ از دو دنده ی عمود بر همدیگر ساخته میشود. این نوع گیربکس بین صنعتگران ایرانی به نام گیربکس حلزونی شناخته میشوند. دو دنده در این گیربکس مانند تمام گیربکس های دیگر غرق در روغن میباشد. یکی از دنده ها به شکل ماردون و دیگری  (که معمولا برنجی ساخته میشود)  به شکل دایره ی دندانه دندانه است که در شکل زیر نمایش این دو قطعه را میتوان دید.

گیربکس حلزونی

 

 چنانچه دیده میشود دنده های این نوع گیربکس برخلاف نوع شفت مستقیم برهمدیگر عمود هستند ، این ویژگی باعث میشود نتوان شفت خروجی گیربکس را آزادانه چرخاند و نوعی ترمز ضعیف برای گیربکس به حساب می آید. این نوع گیربکس همانند گیربکس شفت مستقیم استفاده گسترده ای در صنایع مختلف از جمله بالابر ها ، کانوایرها، میکسرها و.... دارد.

مهمترین پارامتر این نوع گیربکس ها نسبت تبدیل میباشد. نسبت تبدیل به زبان ساده یعنی –موتور باید چند دور بچرخد تا شفت خروجی گیربکس یک دور بچرخد . این پارامتر را معمولا با حرف i نمایش میدهند. مثلا i=30 یعنی هر 30 دوری که موتور میچرخد گیربکس یک دور میچرخد.

نمایش بیشتر
لوگوی آبیاران
تخفیفات آبیاران

سایر محصولات آبیاران


تماس با واحد فروش
واتس آپ