تجهیزات برق صنعتی

تجهیزات برق صنعتی

قیمت تجهیزات برق صنعتی - قیمت فروش انواع کنتاکتور, کلید کمپکت اتوماتیک, کلید هوایی موتور دار, کلید محافظ جان, فیوز مینیاتوری تک پل, دو پل, سه پل و چهار پل و مشاوره خرید, راهنمایی, گارانتی, کاتالوگ و جهت استعلام قیمت و یا خرید, با این شماره ها تماس بگیرید : دفتر مرکزی تبریز 34427241-041 , دفتر تهران 66648110-021 , شعبه دوم تبریز 32818740-041 , آقای شبانی 6602-916-0914 , آقای پویا خانکشی زاده 5313-324-0914 , آقای زمانی 5316-663-0936

 

کلید اتوماتیک فشار ضعیف

به جهت کنترل قطعات و دستگاه های الکتریکی از اجزای گوناگونی استفاده می کنند. یکی از ساده ترین راه کنترل وسایل برقی استفاده از انواع کلید ها است. به طور کلی کلید وسیله ای است که با تغییر حالتی که در آن به وجود می آید باعث قطع و یا وصل مدار الکتریکی می شود. 

تغییر حالت کلید صنعتی از نیروی مکانیکی ناشی می شود و بر اساس اینکه این نیروی مکانیکی مستقیماً به کلید اعمال شود یا توسط انرژی دیگری مثل الکتریسته، می توان انواع کلیدها را به دو دسته تقسیم کرد:

کلید ساده

کلید های ساده نوعی از کلید های صنعتی هستند که برای تغییر حالت احتیاج به انرژی مکانیکی دارند که این عمل به طور مستقیم روی خود کلید انجام می گیرد . مثل کلید سکسیونر که فقط قطع کننده ی ولتاژ است و زمانی می تواند وصل یا قطع شود که جریانی از مدار عبور نکند و با کلید دیژنکتور (کلید قدرت ) که قابل قطع و وصل برای مدارهای پرقدرت در زیر بار است. این کلید به سیستم های جرقه گیر مجهز است، به طوری که در هنگام قطع و وصل در زیر بار به ویژه زمان قطع وقتی که کنتاکت ها از یکدیگر جدا می شوند اجازه نمی دهد تا بین آنها جرقه (قوس الکتریکی) شدید به وجود آید.

انواع کليدهای فشار ضعيف :
کلیدهای مینیاتوری Miniature Circuit Breaker: MCB

کلیدهای اتوماتیک کمپکت Moulded Case Circuit Breaker: MCCB

کلیدهای اتوماتیک هوایی Air Circuit Breaker: ACB

کلیدهای حافظ موتور Motor Protection Circuit Breaker: MPCB

کلیدهای محافظ جان Residual Current Circuit Breaker: MCCB

تفاوت کلید اتوماتیک و غیر اتوماتیک:

کلیدهای اتوماتیک به کلیدهای دارای رله هستند و هر کدام برای کاربردهای مخصوصی مورد استفاده قرار می گیرد بطور مثال کلیدهای اتوماتیک هوایی دارای رله های بسیار هوشمندی از نوع رله های الکترونیکی هستند،اما کلیدهای غیر اتوماتیک کلیدهایی هستند که صرفا”برای قطع و وصل مورد استفاده قرار میگیرد و فاقد رله می باشند.

مهمترین فاکتور کلید هامحدوده جریان آن ها است، هر چه این فاکتور قوی تر شود کلید گرانتر می شود.این خاصیت مستقیما به زمان قطع کلید بستگی دارد.
*معمولأ در کاتالوگ کليدهای فشار ضعيف دو مشخصه فنی به نامهای ICU و ICS مشخص شده اند که دانستن مفهوم آنها در انتخاب کليد مهم است.

نمایش بیشتر

سایر محصولات آبیاران


تماس با واحد فروش
واتس آپ