عملکردها و اجزای تجهیزات

معایب موتور برق سایلنت و بی صدا

معایب استفاده از موتور برق سایلنت چیست؟

استفاده از موتور برق برای تامین برق در شرایط اضطراری امری ضروری است. ممکن است کاربران برای تامین برق خانگی دچار مشکل شوند یا در مصارف صنعتی نیازمند برق باشند. اما ممکن است به دلیل وجود برخی معایب موتور برق سایلنت، استفاده از آن مناسب کاربر نباشد. دانستن مزایا و معایب استفاده از موتور برق سایلنت منجر می شود تا با بررسی شرایط و نوع کاربری، موتور برق مناسبی خریداری کنید.

موتور برق سایلنت در حقیقت دستگاهی با اتاقک سایلنت است که این اتاقک تا حد زیادی مانع از خروج صداهای بلند می شود. این اتاقک سایلنت منجر می شود تا با یک موتور برق سایلنت یا موتور برق بی صدا مواجه شویم. در ادامه به معایب استفاده از موتور برق سایلنت می پردازیم.

موتور برق سایلنت چیست؟

منظور از موتور برق سایلنت همان بی صدا است که نسبت به سایر دستگاه ها آلودگی صوتی به مراتب کمتری تولید می کند. یک موتور برق سایلنت هرچه کیفیت بالایی داشته باشد، توان تولید بالاتر و در عین حال کمترین میزان داغ شدگی موتور را در پی خواهد داشت. تفاوت موتور برق بی صدا با سایر دستگاه ها در این است که یک اتاقک فلزی تمامی اجزا و قطعات موتور برق را در بر می گیرد. به همین دلیل صداهای ناشی از فعالیت موتور تا حد ممکن به بیرون از دستگاه درز نمی کند.

البته این به آن معنی نیست که موتور برق سایلنت کاملا بی صدا است. تنها مزیت این است که میزان صدای تولیدی این دستگاه نسبت به سایر موتور برق ها کمتر است و کاملا بیصدا محسوب نمی شود.

معایب استفاده از موتور برق سایلنت

معایب موتور برق سایلنت

هر تجهیزی با یکسری مزایا و معایب راهی بازار می شود. به همین دلیل نیز افراد با بررسی تمامی جوانب به سراغ خرید دستگاه می روند. معایب موتور برق سایلنت در واقع چندان چشم گیر نیست و می توان از آن ها چشم پوشی کرد. اما دانستن آن ها آگاهی فرد را پیش از خرید افزایش می دهد.

سه مانع برای خرید موتور برق سایلنت

  • وزن سنگین
  • قیمت بالا
  • نامناسب برای مناطق گرمسیری

وزن سنگین موتور برق سایلنت به دلیل داشتن کانوپی و عایق است. این اتاقک فلزی وزن موتور برق را بسیار افزایش می دهد. به طوری که برای استفاده در شرایطی کاربرد دارد که نیازی به حمل و جابجایی بسیار وجود نداشته باشد. البته می توانید با قرار دادن چرخ های کوچک در بخش زیرین دستگاه، به راحتی آن را حمل کنید. موتور برق سایلنت برای مناطقی مناسب است که مسکونی، اداری و تجاری هستند و کم بودن صدا نسبت به وزن اهمیت بیشتری دارد؛ چراکه نیازی به جابجایی و حمل آن وجود ندارد.

قیمت بالای موتور برق سایلنت نسبت به سایر مدل ها باز هم به سبک خاص طراحی آن بر می گردد. داشتن اتاقک به مقدار قابل توجهی منجر به افزایش قیمت موتور برق بی صدا می شود.

نامناسب بودن موتور برق سایلنت برای مناطق گرمسیری، از عواملی است که خریداران ساکن در شرایط اقلیمی گرم را تحت الشعاع قرار می دهد. تمامی مدل های موتور برق با کمک سیستم هواخنک موتور خود را سرد می کنند. به این معنی که موتور باید در معرض هوا باشد یا محلی برای ورود و خروج هوا و تهویه وجود داشته باشد.

در غیر این صورت موتور به دلیل نداشتن سیستم تهویه مناسب به سرعت داغ می شود و ممکن است بسوزد یا به صورت خودکار خاموش شود. اما یک موتور برق سایلنت یا بی صدا، به دلیل داشتن کانوپی و اتاقک تهویه هوای ضعیف تری دارد.

چرا موتور برق سایلنت بخریم؟

شاید با وجود معایب موتور برق سایلنت به این موضوع فکر کنید که چرا موتور برق سایلنت بخریم؟ در پاسخ باید بگویم که درست است این دستگاه ایرادات مذکور را دارد، اما همانطور که قبلا نیز گفتیم این معایب به قدری نیست که مانع از خرید یک موتور برق سایلنت شود. تنها کاری که برای جلوگیری از سوختن موتور باید انجام دهید، کاهش ساعات کارکرد دستگاه نسبت به سایرین است. نباید انتظار داشته باشید که موتور برق سایلنت همانند سایر موتور برق ها به صورت مداوم ۸ الی ۹ ساعت کار کند.

نوشته های مشابه

‫۴ دیدگاه ها

  1. تفاوت در کیفیت انجین و قطعات سایلنت با نمونه مشابه هم توان و هم مارک وجود داره
    به عبارتی قطعات به کار رفته شده در سایلنت آیا با کیفیت از مدل معمولی هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا