کاربردها و موارد استفاده

دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری

کاربردهای دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری

دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری 

دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری؛ اگر چه برخی از مردم ممکن است بر این باور باشند که دیزل ژنراتور آماده به کار فقط برای سایت های ساختمانی و تنظیمات صنعتی است، اما دیگر اینطور نیست. اکنون می‌توان ژنراتورهای آماده به کار را به طور مرتب در اکثر املاکی یافت که در صورت بروز قطعی برق در مدت زمان قابل توجهی در مضیقه قرار می‌گیرند.

در موقعیت‌های قبلی، ژنراتورها برای مصارف صنعتی تنها ضروری به نظر می‌رسیدند، زیرا به سادگی هیچ منبع برق دیگری برای تامین برق برای آن مکان‌های کاری وجود نداشت. با این حال، افزایش محبوبیت آنها به این دلیل است که صاحبان مشاغل، صاحبان خانه ها و مدیران املاک در نهایت متوجه مفید بودن آنها در سایر برنامه ها شدند.

برخی از کاربردها، مزایا و دلایل مفید برای داشتن یک مجموعه دیزل ژنراتور آماده به کار را در زیر بررسی کنید. برای مشاهده مجموعه ای از ژنراتورها و قطعات ژنراتور به صورت آنلاین یا بحث در مورد نیازهای برق خود به تفصیل، MTS Power Products را راه حل منبع تغذیه همه در یک خود در نظر بگیرید.

برنامه های کاربردی

آب و هوای بد منحصر به یک منطقه نیست. از ساحل به ساحل، از تابستان تا زمستان، آب و هوای بد می تواند از نا کجا آباد اتفاق بیفتد. آماده شدن برای این شرایط اضطراری دلیل اصلی برای پیدا کردن دستگاه های دیزل ژنراتور آماده به کار بیشتر از همیشه در موقعیت قبلی است.

دو مورد از تنظیمات متداول‌ تری که بیشتر و بیشتر مجموعه‌های مولد آماده به کار پیدا می‌کنید، هم صنعت غذا و رستوران و هم پمپ بنزین‌ها هستند. دلیل این امر ساده است، آنها از شما در برابر از دست دادن پول در صورت قطع برق محافظت می کنند.

به عنوان مثال، یک دیزل ژنراتور آماده به کار می تواند اقلام فاسد شدنی را به درستی ذخیره کند، و در هزینه و دردسر دست زدن به هر چیزی که فاسد می شود صرفه جویی می کند. و در مورد پمپ بنزین‌ها، پمپ‌های سوخت الکتریکی برای کار کردن به برق نیاز دارند، چیزی که در زمان قطع برق بسیار مهم است، زیرا تقاضای سوخت به شدت افزایش می‌یابد.

علاوه بر این، یک دیزل ژنراتور آماده به کار اجازه می دهد تا عملیات تجاری حداقل مختل شود. اگر برق یک رستوران یا فروشگاه قطع شود، پردازش پرداخت های الکترونیکی امکان پذیر نخواهد بود.

محاسن خرید دیزل ژنراتور اضطراری :

شاید بزرگترین مزیت خرید ژنراتورهای امروزی مقرون به صرفه بودن شگفت انگیز آنها باشد. هزینه یک دیزل ژنراتور آماده به کار برای همه از صاحبان خانه های معمولی و صاحبان مشاغل کوچک گرفته تا مدیران املاک تجاری به اندازه کافی معقول است.

در واقع، نصب دیزل ژنراتور آماده به کار حتی می تواند ارزش ملک شما را افزایش دهد. با پولی که به طور بالقوه می توانید با بتوانید کسب و کار خود را در زمان قطع برق پس انداز کنید و به راحتی می توانید ببینید که سرمایه گذاری چگونه می تواند در طول زمان هزینه خود را پرداخت کند.

اگر کاهش ناگهانی برق در طول یک روز یا چند هفته در یک زمان برای شما نگران کننده است، در نظر گرفتن مجموعه های دیزل ژنراتور آماده به کار انتخاب هوشمندانه ای است. اگر مایلید با کارشناسان و تکنسین های برتر کشور در مورد یافتن راه حل اضطراری مناسب برای نیازهای برق خود صحبت کنید، با شرکت آبیاران پویان آذر تماس بگیرید.

این روزها استفاده از نیروی برق، بخش جدایی ناپذیر زندگی ما است. با قطع شدن برق، قسمت های مهمی مانند بیمارستان ها، سردخانه ها، مرغداری ها و مراکز مهم باید در کمترین زمان ممکن برق داشته باشند.

دیزل ژنراتورهای استندبای یا اضطراری در مکان هایی که در رابطه با سلامت و امنیت انسان ها هستند، کاربرد بسیار زیادی دارند. به عنوان مثال می توان به هتل ها، فرودگاه ها و مراکز اطلاعاتی اشاره کرد.

برای دسترسی سریع به برق از دیزل ژنراتور استفاده می کنند. دیزل ژنراتورها دارای نقش اساسی در صنایع کوچک و بزرگ هستند.

یکی از انواع دیزل ژنراتورها، دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری است. در ادامه این مقاله به این مبحث می پردازیم که دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری چیست و چه کاربردهایی دارد.

دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری
دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری

دیزل ژنراتور استندبای یا اضطراری چیست؟

دیزل ژنراتور برای تولید برق از انرژی مکانیکی استفاده می کند و نیروی الکتریکی را تولید می کند. این وسیله راهگشای موارد بحرانی و شرایط خاص قطعی برق و بسیار کاربردی و ضروری می باشد.

نیروی استندبای به معنای حداکثر توان ارائه برق یک دیزل ژنراتور است. از دیزل ژنراتورهای استندبای یا اضطراری به طور معمول در شرایط اضطراری مانند قطع برق موقت و یا برای کمک تا وصل شدن مجدد برق در ساختمان ها استفاده می شود.

این دیزل ژنراتورها که حداکثر یک ساعت به ازای هر ۱۲ ساعت حدود ۱۰ درصد افت عملکرد پیدا می کنند، مشخصا برای پاسخ گویی سریع در بازه زمانی کم طراحی شده اند. مولفه تولیدی این دیزل ژنراتور ها نیز کمتر از ۸۵ درصد می باشد.

اگر چه برخی از افراد ممکن است معتقد باشند که دیزل ژنراتور استندبای فقط برای سایت های ساختمانی و محیط های صنعتی است اما دیگر اینطور نیست. امروزه می توان از این دیزل ژنراتورها برای جاهایی استفاده کرد که دچار قطعی برق قابل ملاحظه ایی می شوند.

در شرایط قبلی، تصور می شد که دیزل ژنراتورها برای مصارف صنعتی ضروری هستند زیرا منبع تغذیه دیگری برای تامین برق محل کار وجود نداشت.

با این حال، افزایش محبوبیت آن ها به این دلیل است که صاحبان مشاغل، صاحبان خانه ها و مدیران املاک در نهایت متوجه مفید بودن آن ها برای سایر کاربردها نیز شدند.

نکات مهم در نصب دیزل ژنراتورهای برق

نیروی برق، نیاز اصلی انسان ها در قرن حاضر است. همه تکنولوژی های امروزی برای ادامه حیات خود به برق نیاز دارند.

به همین خاطر توجه به ارتباط دائم و بدون قطعی برق لازم و مبرم می باشد. در این امر، برق اضطراری نیز برای حفظ جریان فعالیت صنایع و خدمات لازم است.

یکی از دستگاه های مهمی که به کمک انسان آمده و برق را دائمی در اختیار بشر قرار می دهد، دیزل ژنراتور می باشد. برای نصب و نگهداری این دستگاه باید به آن به طور دائمی توجه کرد تا در شرایط لازم بهترین عملکرد را داشته باشد.

نصب دیزل ژنراتورها، یک کار تخصصی است و باید زیر نظر افراد ماهر صورت بگیرد. اما دو عامل مهم سایز و توان موتور دستگاه باید به درستی بررسی شود و بعد از آن باید عوامل دیگر را بررسی کرد :

 • مکان و محل نصب دستگاه دیزل ژنراتور
 • زیرساخت های محیط
 • طراحی محل نصب
 • استفاده از کانوپی
 • نوع تهویه محیط نصب
 • میزان هوای مورد نیاز دستگاه
 • اتصالات کابل های فشار قوی
 • سیستم خنک کننده
 • سیستم سوخت
 • سیستم اگزوز
 • اتصال به زمین

برای نصب دیزل ژنراتورها باید به نکات ایمنی، مکانیکی، شیمیایی، الکتریکی، تخلیه باک سوخت و مایعات موتور توجه کرد و در آخر باید مراحل آماده سازی موتور به درستی و به ترتیب انجام بگیرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن