لوگوی آبیاران
ژنراتور موتور برق الکتروموتور پمپ آب کمپرسور گیربکس تجهیزات برق صنعتی سایر محصولات

اجرای پروژه

شرکت مهندسی آبیاران

شرکت مهندسی آبیاران طی چند مرحله به فعالیت خود در زمینه های طراحی مهندسی نصب، راه اندازی، تعمیر و نگهداری، راهبری و بهره برداری و تعمیرات تخصصی سیستم های جانبی کارخانجات ( شامل: تجهیزات دوار همانند انواع توربین های بخار و گاز، توربو کمپرسورها ، توربین های انبساطی نیتروژن ساز، انواع کمپرسور، بلوئر ها، پمپ ها و تجهیزات ثابت همانند انواع دیگ های بخار فایر تیوب و واترتیوب ، انواع چیلر های جذبی و تراکمی، انواع دیگ های روغن داغ افقی و عمودی، انواع کولینگ تاور ها و انواع شیر آلات صنعتی و سیستم های تهویه مطبوع ) آغاز نمود. این شرکت با تکیه بر دانش و تجربه 30 ساله کارشناسان و کارکنان خود در زمینه ی مکانیک ، برق، ابزار دقیق و شیمی توانسته است واحد های یوتیلیتی را با کیفیت استاندارد راهبری نماید.

دیگر فعالیت این شرکت در زمینه تصفیه آب، پس آب و فاضلاب های صنعتی و شهری می باشد که با توجه بر دانش و تجربه کارشناسان این شرکت نیز فعالیت های بسزایی در صنعت و سیستم های تصفیه شهری و صنعتی داشته است. در قسمت طراحی، تامین و تجهیز (E.P.C) پس از طراحی سیستم توسط کارشناسان این شرکت و یا طراحی صورت گرفته شده از طرف کارفرما و تایید نهایی طراحی، کارکنان این بخش لیست قیمت ادوات مورد نیاز را اعلام نموده و همزمان تجهیز کارگاه در محل صورت خواهد گرفت تا جهت خرید تجهیزات، ادوات و ماشین آلات اقدامات لازم صورت گیرد.  کارشناسان R&D با تکیه بر دانش خود توانسته اند در زمینه های مختلف مکانیک، برق، شیمی در سطح داخلی و بین المللی مقالات و اختراعاتی ثبت نمایند که موفق به کسب مدال ها و نشان های مختلف و افتخارانی جهت این شرکت و سربلندی کشور عزیزمان ایران شده اند.

در بخش ساخت و حهندسی معکوس ، قطعاتی از دستگاههایی که توسط این شرکت تعمیر خواهند شد ولی به دلیل تحریم های کشور ایران امکان تهیه آن قطعه وجود ندارد لذا کارشناسان شرکت مهندسی آبیاران توانسته اند توسط مهندسی معکوس ، آن قطعه را تولید نمایند.

abyaran  abyaran  Submersible-Grinder-Pump-WQ-f5da81120e434b369e9522efe4608d8f copy 
 screw-compressor-1    screwrotor-sm large copy
     

 

تعمیرات تخصصی

با توجه به اینکه طی سالیان گذشته در کشور ما شرکت های کمپرسور سازی کلیه کمپرسور های مورد نیاز صنایع را نصب نمودند که اکثر آنها از نوع کمپرسور های اسکروی oil free هستند و هم اکنون کشور ما مورد تحریم ها قرار گرفته و شرکت های سازنده این کمپرسور ها اعلام نموده است که المنت های این کمپرسورها غیر قابل تعمیر می باشند لذا شرکت مهندسی آبیاران با توجه به تجربه و دانش کارشناسان خود و به کمک واح پژوهشی توانسته است این المنت ها را تعمیر نموده و کلیه مسائل و مشکلات مربوط به کمپرسور های اسکرو Oil free & Oil inject را برطرف نماید و صنایع مختلف از جمله نفت ، گاز، پالایش، پتروشیمی و صنایع غذایی را که بیشترین مصرف از این کپرسور ها را دارند بی نیاز از خرید نماید و کلیه مشکلات پیش آمده بر روی این کمپرسور ا شامل از بین رفتن Coating سطح روتورها و بدنه، جوش حرارتی بر اثر تماس روتورها، ترک بدنه، از بین رفتن لقی بین روتورها و بدنه، جایگزینی بیرینگ ها ، مکانیکال سیل ا و در نهایت کلیرنس گیری المنت از طرف این شرکت قابل رفع باشد.

بخش R&D (تحقیق و توسعه)

کارشناسان این بخش: توجه به سوابق علمی و پژوهشی بدنبال حل مسائل و مشکلات روز صنعت کشور می باشند کارشناسان مشغول در این بخش در زمینه های مکانیک، برق، ابزار دقیق و شیمی فعالیت می کنند. اگر سیستم یا دستگاههای جدید جهت نصب ، راه اندازی، تعمیر و نگهداری و بهره برداری و یا تعمیرات تخصصی به این شرکت تحویل گردد ابتدا کارشناسان این بخش کلیه اطلاعات مربوط به آن سیستم یا دستگاه را بدست آورده و پس از مطالعه آن و بیرون آوردن نکات اصلی آنها را به واحد های طراحی و اجرایی تحویل می دهند.

بخشی از موفقیت های این بخش در ذیل آمده است:

 1. کسب نشان لیاقت از سازمان مالکیت های فکری سازمان ملل متحد WIPO در رشته مکانیک.
 2. کسب مدال طلا ( جایزه ویژه ) مسابقات جهانی اختراعات قاره اقیانوسیه در رشته برق.
 3. کسب مدال برنز در مسابقات جهانی اختراعات کره جنوبی در رشته مکانیک.
 4. ثبت چهار اختراع با عناوین ( نانو ربات کربنی ) ،( تولید کننده برق از باران و باد )،( ربات کابلی صفحه ای )،( شبیه ساز حرکتی با مکانیزم پیچی).
 5. ارائه چند مقاله در سطح داخلی و بین المللی و پذیرفته شدن آنها.
 6. کلیه ماشین آلات دوار شامل توربین های گاز و بخار و انبساطی نیتروژن ساز، توربو کمپرسور ها، کمپرسورهای پیستونی، اسکرو و اسکرال و سانتریفیوژ (Oil Free, Oil Inject) ، بلوئر ها، انواع پمپ ها شامل پیستونی، سانتریفیوژ ، دنده ای ، پلانجری، روغن داغ (مکانیکال سیلی و Sealless) وکیوم پمپ
 7. سیستم های تهویه مطبوع ، انواع چیلر های جذبی و تراکمی، انواع دیگ های روغن داغ، انواع دیگ های بخار واترتیوب و فایر تیوب انواع کولینگ تاور، هواساز (ایروواشر)
 8. سیستم های هیدرولیک و پنوماتیک
 9. Piping و لوله کشی صنایع
 10. انواع شیر آلات صنعتی
 11. طراحی، تامین، نصب و راه اندازی کارخانجات مختلف:

ساخت و مهندسی معکوس

با توجه به رشد روز افزون تولیدات داخلی و بی نیازی از واردات اجناس این شرکت با همکاری شرکت های Joint خود در زمینه ساخت و مهندسی معکوس قطعات نیز فعالیت خود را آغاز نموده است که در انجام این آزمایش نیز سربلند و پیروز از میدان به در آمده و از جمله کارهایی که می توان در این قسمت به آن اشاره نمود ساخت مکانیکال سیل های روغن و هوای کمپرسور های اسکروی Oil free ساخت شرکت های Abyarn و Hyundai و ... ریخته گری یاتاقان های توربین های انبساطی نیتروژن ساز، ساخت میکرو فیلتر های درایر و فیلتر های ورودی هوای کمپرسور های اطلس کوپکو. مراحل ساخت کلیه این قطعات بدین صورت است که توسط دستگاه دیجیتایزر یا CMM ابر نقاط قطعه گرفته شده و در نرم افزار Solid works طرح 3D و نقشه قطعه طراحی می شود و توسط ماشین آلات تراش یا ریخته گری یا فورج و ...قطعات ساخته می شوند.

نصب و راه انداز و بهره برداری و تعمیرات و راهبری

شرکت مهندسی آبیاران به صورت کاملاً تخصصی آمادگی نصب و راه اندازی کلیه ادوات و تجهیزات سیستم های یوتیلیتی (مکانیک و برق ابزار دقیق) را داراست با توجه به نیروهای فعال این شرکت در زمینه پژوهشی کلیه فعالیت های این شرکت مطابق با علوم روز دنیا پیش می رود و با کلیه دستگاههای ساخت روز نیز آشنایی دارند.

فعالیت هایی که در این قسمت صورت می گیرد به شرح زیر است:

این شرکت با رزومه بسیار عالی آماده ارایه خدمات به صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، نیروگاهی، صنایع غذایی، نساجی و صنایع کوچک می باشد.

تصفیه آب و فاضلاب

آب و هوا، عناصر تشکیل دهنده حیات از دیر باز تا به امروز نقش شگرف و اساسی خود را در تضمین ادامه حیات برای بشر و موجودات زنده ایفا نموده اند. اینک برای استمرار زندگی باید در جهت تصفیه پدیده های آلاینده محیط زیست نظیر پسآب های صنعتی و انسانی که از آلوده کننده های اصلی منابع آبهای جاری و زیر زمینی می باشد، اقدام نمود.

شرکت مهندسی آبیاران در راستای رفع مشکلات موجود در سیستم های شهری و واحد های صنعتی، خدمات خود را در زمینه تصفیه آب و فاضلاب با بهره گیری از کارشناسان مجرب در بخش های تحقیقاتی ، طراحی، تامین، ساخت، نظارت و اجرا و همچنین تعمیرات و نگهداری با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت از بررسی اولیه تا راه اندازی نهایی ارائه می نماید.

بخشی از زمینه فعالیت های شرکت مهندسی آبیاران در قسمت آب و فاضلاب:

مواد شیمیایی، فیلتر دیاتومیت، آب شیرین کن، تصفیه استخر ها، سیستم R.O، انواع سختی گیر( دستی، نیمه اتوماتیک، اتوماتیک)، پکیج تزریق مواد شیمیایی در اندازه های مختلف، فیلتر شنی در دو نوع قائم و افقی تحت فشار، فیلتر کربن اکتیو جهت حذف مواد آلی، دیونایزر و تولید کننده آب بدون یون، تجهیزات اندازه گیری اجزاء آب، سیستم های کلر زنی مایع و گازی، سیستم های تصفیه خانگی، همزن های تند و کند، دی اریتور، استخر، سونا، جکوزی، پکیج های تصفیه فاضلاب در ظرفیت های مختلف، انواع آشغال گیرها به صورت دستی و مکانیکی، مواد شیمیایی مربوط به سیستم های فاضلاب، سیستم کنترل و ابزار دقیق مربوطه، انواع لجن روب دیوار و کف، تجهیزات اندازه گیری پسآب، هوادهی عمقی و سطحی، برکه های تثبیت لجن، سیستم های بیولوژیک، سیستم کنترل کف، بستر های شنی، کلاریفایر، سیستم های برودتی و حرارتی، سرویس کلیه تجهیزات تصفیه آب و فاضلاب، انجام کلیه آزمایشات شیمیایی و میکروبی آب و فاضلاب، آزمایش تعیینظرفیت رزین های کاتیونی و آنیونی ، آنالیز انواع رسوبات، نصب COUPON و تعیین میزان خوردگی یا رسوب در مسیر های آبهای صنعتی، فروش انواع مواد شیمیایی شامل دیسکیلر مایع و پودری ، خنثی کننده ،رزین های کاتیونی و آنیونی.

شرکت مهندسی آبیاران مفختر است که کلیه مسائل و مشکلات سیستم های آبرسانی و فاضلاب شما را از طراحی تا اجرا و نگهداری و بهره برداری که به صورت کاملاًعلمی و اصولی و بر پایه تجربه 30 ساله کارشناسان خود مرتفع نماید تا دغدغه ای از بابت سیستم های یوتیلیتی یک کارخانه وجود نداشته باشد.

با توجه به تجربه چندین ساله این شرکت مبنی بر واردات کلیه تجهیزات مورد نیاز صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی، نیروگاهی، فولاد، سیمان، صنایع غذایی، دارویی و دیگر کارخانجات تولیدی این شرکت تصمیم به ایجاد زیر مجموعه ای تحت عنوان مجموعه کارشناسی گرفته است لذا در ذیل به تفصیل به معرفی توانایی ها و روزمه این مجموعه می پردازیم.

با توجه به تجربیات چندین ساله کارشناسان و تیم طراحی و تیم نصب که تحت عنوان مجموعه کارشناسی مشغول به فعالیت می باشند. این مجموعه آمادگی خود را جهت اجرای صحیح و اصولی کلیه پروژها ی صنعتی اعلام می نماید که این پروژه چه به صورت کلی و چه به صورت جزئی اجرا خواهد شد.

الف) تیم طراحی که وظیفه طراحی کارخانجات بر اساس استانداردهای روز دنیا را بر عهده دارد، همچنین وظیفه نظارت بر اجرای دقیق طرح ها مطابق با استانداردها به عهده این مجموعه می باشد.

ب) تیم اجرایی که شامل بخش سازه، پایپینگ، برق و ابزار دقیق و مکانیک، نصب تجهیزات می باشد که مسئولیت اجرای صحیح طرح ها مطابق با نقشه ها و استانداردها را عهده دار است.

   2) نگهداری و تعمیر راهبردی:

کارشناسان این مجموعه تجربیات چندین ساله در راهبری و نگهداری صحیح و اصولی تجهیزات ثابت و دوار جانبی کارخانجات از جمله انواع سیستم های بخار و آبگرم ، دیگ های روغن داغ و تجهیزات جانبی، سیستم های تهویه مطبوع شامل چیلر های جذبی و تراکمی، هواساز ها و کولینگ تاورها، انواع تصفیه خانه های آب و فاضلاب (R.O، سیستم های لجن فعال، ته نشینی...)

انواع پمپ ها، کمپرسور ها و...دارا می باشد. هم تحت عنوان نگهداری و تعمیرات هم به عنوان مشاوره در نگهداری، به روش P.M ، CBM و حتی تعمیرات تخصصی.

استعلام قیمت، ثبت سفارش و درخواست مشاوره خود را برایمان ارسال کنید
در کمترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.
هولدینگ آبیاران پویان آذر

بزرگترین وارد کننده انواع کالاهای صنعتی با برترین و بالاترین کیفیت های شناخته شده بین المللی برای استفاده های متنوع از منابع معتبر مختلف داخل و خارج از کشور. شرکت آبیاران پویان آذر، از یک پیشینه فعالیتی پنجاه ساله برخوردار می باشد به طوریکه در طول مدت دراز فعالیت های گذشته خود، توانسته است نام و عنوان طیف گسترده و مناسبی از شرکت های بزرگ صاحب برند داخلی و خارجی را بعنوان شرکای مطمئن تجاری در لیست مراودات بازرگانی خود داشته باشد

تماس با واحد فروش
واتس آپ