الکتروموتور ترمز دار
صفحه اصلی/الکتروموتور/الکتروموتور ترمز دار
متاسفانه محصولی یافت نشد

الکترموتور ترمزدار

قیمت الکتروموتور ترمزدارنمایندگی فروش انواع الکتروموتور ترمز دار، قطعات و مشاوره خرید، راهنمایی، مشخصات فنی، خدمات پس از فروش و جهت استعلام قیمت دینام ترمزدار و یا خرید، با کارشناسان فروش تماس بگیرید.

 

استفاده از ترمز در الکتروموتورها یا موتورهای القایی در تعدادی از تجهیزات و ماشین آلات صنعتی بسیار مهم بوده و توجه به این نکته ضروری می‌باشد که در زمان کار با موتورهای الکتریکی نیاز است که بعد از خاموش کردن موتور، محور موتور بلافاصله متوقف شود تا باعث ایجاد اختلال در کار نشود. برای توقف سریع الکتروپمپ و یا الکتروگیربکس در هنگام توقف کنتاکتور از ترمز استفاده می‌شود.

در کل میتوان الکتروموتور ترمزدار را ترکیبی از یک موتور القایی به همراه یک دیسک ترمز دانست.

الکتروموتور ترمز دار

 

انواع ترمز الکتروموتور

  • ترمز مکانیکی

این نوع ترمز که به صورت الکترو مکانیکی عمل میکند، از دو دیسک ثابت و دیگری متصل به شفت اصلی الکتروموتور تشکیل شده است. دیسک های به کار رفته در این ترمز توسط لنت و فنر به یکدیگر متصل میشوند و در هنگام وصل جریان به موتور به وسیله یک آهن ربای سیم پیچی شده، این اتصال گسسته شده و موجب رها شدن شفت روتور میگردد. این نوع ترمزها بیشتر در مواردی مانند آسانسورها، بالابرها و ... به کار برده می‌شوند.

  • ترمز توسط اینورتر یا درایو موتور

از جمله مطمئن ترین ترمزها میباشند، گاهی اوقات دستگاه های به کار گرفته شده در سیستم های صنعتی، موجب راه اندازی پله ای موتور میشوند. اين نوع دستگاه ها مجهز به ميکروپروسسورهايی در سيستم خود هستند، که برنامه پذير بوده و به وسیله کاربر پارامترها، تنظيم و اعمال میگردند.

  • ترمز جریان مستقیم DC

ترمز جریان مستقیم DC صرفاً به دلیل توقف سریع روتور مورد استفاده میگردد و مدار اتصال ترمز تا لحظاتی پس از توقف الکتروموتور، در مدار باقی میماند. استفاه از این نوع ترمز در گیربکس های شافت و برای مصارفی که قرار است دستگاه در زیر بار توقف نماید، توصیه نمیشود. چراکه پس از قطع مدار ترمز، الکتروموتور به دلیل فشار بار، شروع به چرخش میکند.

  • ترمز جریان معکوس

تغییر جهت گردش در موتورهای سه فاز و تک فاز با یکدیگر تفاوت دارند. به این صورت که در موتورهای سه فاز با تعویض جای دو فاز و در موتورهای تک فاز با تعویض یکی از دو سر سیم پیچ اصلی، گردش ممکن میباشد. در هنگام قطع موتور، کنتاکتور سریعاً با مدار مخالف جهت، وارد مدار شده و نیرویی بر خلاف جهت چرخش به روتور وارد می آورد که موجب توقف روتور میشود. اما اگر مدت زمان اعمال این نیرو، بیشتر از لحظه توقف باشد، الکتروموتور در چهت عکس شروع به چرخش میکند.

 

کاربرد الکتروموتور ترمزدار در صنایع

  • توربین بادی
  • آسانسور و بالابرها
  • صنایع غذایی
  • انواع جرثقیل وینچی
  • دستگاه های بسته بندی و شیرینگ
  • الکتروموتور گیربکس دار

 

گروه صنعتی آبیاران با دارا بودن چهار مرکز فروش و خدمات پس از فروش الکتروموتور، به عنوان یکی از بزرگترین تامین کنندگان الکتروموتور و همچنین نمایندگی فروش معتبرترین تولید کننده های الکتروموتور در ایران و منطقه می باشد. از جمله الکتروموتور های موتوژن، الکتروژن، جمکو و زیمنس. 
مشخصات فنی الکتروموتور های موجود در بازار در لیست زیر جمع آوری شده است. جهت استعلام قیمت الکتروموتور، همچنین مشاوره جهت انتخاب و خرید انواع الکتروموتور سه فاز و تک فاز با واحد فروش الکتروموتور تماس حاصل نمائید.

نمایش بیشتر

لیست قیمت و مشخصات سایر برندها


لوگوی آبیاران
تخفیفات آبیاران

سایر محصولات آبیاران


تماس با واحد فروش
واتس آپ