لوگوی آبیاران
ژنراتور موتور برق الکتروموتور پمپ آب کمپرسور گیربکس تجهیزات برق صنعتی سایر محصولات

تابلو های حفاظت و کنترل

شرکت آبیاران در راستای توسعه ی صنعت برق کشور ،تولید کننده ی انواع دیزل ژنراتور را توسعه داده و نیاز مصرف کننده های برق صنعتی را فراهم کرده است .

در همین رابطه شرکت آبیاران در بخش تابلو های صنعتی ،تابلو های سنکرون،  تابلو های پارالل ، تابلو های حفاظت و کنترل ، تابلو های قدرت 3 فاز ،با طراحی و ساخت ،نیاز مصرف کننده هارا تامین می نماید .

شرح وظایف تابلو ها در زمینه ی کارکرد در صنعت برق :

1.تابلو حفاظت و کنترل (AMF)

عملکرد ای تابلو ها براساس حفاظت و پشتیبانی دیزل ژنراتور و جلوگیری از بروز  گسترش حوادث در خطاها و اتصالی های جریان زیاد (Over Current  ) و ارت فالت ( Earth Fault   ) می باشد . در صورت بروز هرگونه اتصالی و نا متعادلی جریان ، ماژول ها و رله های حفاظتی به صورت اتوماتیک (Auto  ) خطا را بررسی و اقدام به صدور فرمان قطع (Trip ) به کلید قدرت دیزل ژنراتور و یا مصرف کننده می نماید .

  1. تابلو پارالل و سنکرون ( Emergency & ATS )

با توجه به مصرف روز افزون برق در مصارف صنعتی ، تجاری ، کشاورزی و خانگی و بیمارستانی ،جهت آماده به کار بودن مولد های دیزل ژنراتور و اتصال به شبکه ی برق سراسری نیاز به طراحی و تابلو های پارالل می باشد .وظیفه ی اصلی ای تابلو ها اتصال برق مولد ها ( DG ) به برق شهر می باشد . این تابلو ها مطابق با درخواست مصرف کننده ها تولید و طراحی می شوند . در این نوع تابلو ها ،ماژول های کنترل وظیفه اتصال مولد به برق شهری را بر اساس استاندارد های وزارت نیرو اعمال می نماید . در طراحی این تابلو ها میزان قدرت مولد ها و کلید های قدرت دو آیتم اصلی می باشند .در بحث سنکرون و پارالل ،المان های جریان و ولتاز نقش اصلی را دارند که بر اساس دیتا و اطلاعات جریان و ولتژ اجازه ورود مولد ها یا خروج ژنراتور توسط همین ماژول ها انجام می شود .

تابلو پارالل و سنکرون نقش بالادستی و اصلی انتقال (Transfer ) تولید الکتریسیته به شبکه ی برق شهری را دارد .

در این نوع تابلو ها ، شمش های پخش جریان الکتریسیته بر اساس قدرت مولد ها  طراحی می گردند .طراحی و نقشه ی مدارات بر اساس آخرین علم مهندس برق انجام می گیرد .جهت پارالل و سنکرون مواردی همچون دور موتور (RPM) سطح فرکانس (F.n) سطح ولتاژ (V) توالی فاز ها (Rotiom /R /S/T) در نظر گرفته می شود که وظیفه ی کنترل این نوع موارد بر عهده ی رله ها و سیستم سنکرون  و بر د های الکترونیکی و مازول ها می باشد .

رله های مورد استفاده از شرکت های معتبر ماننده زیمنس ،ABB اروپا و ... که مورد تایید وزارت نیرو می باشند .

از وظایف دیگر رله های حفاظتی و ماژول های کنترل درجه ی حرارت مولد ها ، سطح فشار روغن ( P.M) و کنترل دور متناسب برای پارالل کردن همدیگر می باشد .

پارالل و سنکرون جهت ارتباط و اتصال مولد ها با همدیگر و با برق شهری می باشد .

تابلو پارالل و سنکرون بنا بر نیاز مصرف کنده به صورت های اتوماتیک (Auto ) و دستی ( Manual) طراحی و ساخته می شوند .

در طراحی برد های کنترل مربوطه جهت تسریع در کنترل کلید ها می توان رله ها و مازول ها را بنا به درخواست مصرف کننده به سیستم SCADA ،  PLC  و DTS   مجهز نمود که مستلزم افزایش هزینه خواهد بود .

  1. تابلو های فشار متوسط (LV )

بنا به درخواست مصرف کننده تابلو های برق صنعتی جهت مولد های جداگانه و کلی ،طراحی و از اجناس و تجهیزات استاندارد همراه با شمش گذاری استفاده می شود که شمش ها از روکش عایقی ( ریکم ) پوشانده می شود .

در ساخت تابلو های صنعتی تجهیزاتی چون کنترل فاز (Phazor ) رله های کنترل ولتاژ (Under voltage – Over Voltage ) و سیستم آژیر و روشنایی و هیتر ها استفاده می گردد .

طراحی تابلو های داخلی به دو صورت بارانی و آفتابی انجام می گیرد که بنا به درخواست مصرف کننده می باشد. تعداد تجهیزات مور استفاده ماننده فیوز های تک فاز  -سه فاز قدرت و واکت گذاری مطابق با درخواست مصرف کننده می باشد .

  1. تابلو های فشار قوی و متوسط ( High Voltage )

این نوع تابلو ها در سطح 3000 ولت به بالا بنا به درخواست مشتری و مصرف کننده طراحی و ساخته می شود .این نوع تابلو ها با تکنولوژی روز صنعت برق طراحی و ساخته می شود .

در این نوع تابلو ها رله های حفاظتی دیجیتالی الکترونیکی و الکترومکانیکی استفاده می گردد .

جهت اتصال سطح ولتاژ مولد ها  به کارخانه های صنعتی در سطح ولتاژ بالا نیاز به اعلا طرح توسط مصرف کننده به شرکت آبیاران می باشد . که طرح توسط کارشناس حوزه طراحی و برق در این شرکت انجام گردد .

کلید طراحی مدارات سنکرون ، پارالل حفاظت و کنترل توسط کارشناسان حوزه ی برق در شرکت آبیاران در کمترین زمان جهت رضایت مندی و مشتری مداری صورت می پذیرد .

یک با تجربه کافیست که مشتری دائم این مجموعه صنعت مولد انرژی الکتریکی باشید .

 

 

 

 

استعلام قیمت، ثبت سفارش و درخواست مشاوره خود را برایمان ارسال کنید
در کمترین زمان با شما تماس خواهیم گرفت.
هولدینگ آبیاران پویان آذر

بزرگترین وارد کننده انواع کالاهای صنعتی با برترین و بالاترین کیفیت های شناخته شده بین المللی برای استفاده های متنوع از منابع معتبر مختلف داخل و خارج از کشور. شرکت آبیاران پویان آذر، از یک پیشینه فعالیتی پنجاه ساله برخوردار می باشد به طوریکه در طول مدت دراز فعالیت های گذشته خود، توانسته است نام و عنوان طیف گسترده و مناسبی از شرکت های بزرگ صاحب برند داخلی و خارجی را بعنوان شرکای مطمئن تجاری در لیست مراودات بازرگانی خود داشته باشد

تماس با واحد فروش
واتس آپ